Шановні читачі! 15 червня 2018 року газеті "Демократична Україна"
(до жовтня 1991р. - "Радянська Україна") виповнилося 100 років!
Усе менше часу залишається до продовження боротьби за єврокубки. Дві українські команди — «Динамо» та «Шахтар» продовжать боротьбу за найпрестижніші трофеї футбольної Європи. Сьогодні ми спробуємо проаналізувати виступи всіх вітчизняних команд у нинішньому єврокубковому сезоні. У підсумку п’ять наших команд набрали 34 очки. Цей доробок визначається восьмим місцем у таблиці коефіцієнтів УЄФА.
«Динамо» (17 зароблених очок, вихід до 1/8 фіналу Ліги чемпіонів)
Що й казати — «біло-сині» своїх шанувальників порадували, як того не робили давно. Довгоочікуване повернення до групового раунду Ліги чемпіонів обернулося успіхом. Уперше за 17 років кияни повертаються до плей-оф найпрестижного європейського клубного турніру.
Українські біатлоністи взяли паузу в успішних виступах на етапах Кубка світу — змагання в італійському Антхольці-Антерсельві вийшли непереконливими як в особистому заліку, так і в командному. Гірку пігулку дещо підсолодили резервісти, які на шостому етапі Кубка Міжнародного союзу біатлоністів у німецькому Арбері впродовж одного дня виграли одразу дві естафети. Тому саме про честолюбних дублерів цього разу повідомимо більше.
Саме українська збірна виявилася єдиною з 15 команд-учасниць, яка за непростих погодних умов (сильний вітер і рясний снігопад) зуміла обійтися без штрафних кіл.
ДАЮТЬ СТОЛИЧНІ МЕДИКИ ПАЦІЄНТАМ У НЕЩОДАВНО СТВОРЕНОМУ ІНСТИТУТІ СЕРЦЯ, ЯКИЙ УЖЕ ВСТИГ ЗАЯВИТИ ПРО СЕБЕ У СВІТОВІЙ КАРДІОХІРУРГІЇ
У його очах, навіть коли він усміхається, десь глибоко зачаївся сум. Можливо, тому, що кожного дня, одягнувши халат і бахили, він разом зі своєю командою йде в операційну, щоб у черговий раз врятувати чиєсь життя. І цей поєдинок триває вже багато років, по 5–6 годин щодня.
Учений, лікар із надзвичайно потужним багатогранним талантом, вихованець двох геніїв української кардіохірургії — Миколи Амосова та Геннадія Книшова, ім’я яких знає весь світ. Нині Борис Тодуров гідно підтримує честь своїх учителів.
Не секрет, що українці ледь устигають спостерігати за результатами іноді занадто активної законотворчої роботи вітчизняних парламентарів, котрі буквально «печуть» десятками, а то й сотнями, закони кожної чергової сесії Верховної Ради.
Можливо, таку затятість народних обранців варто було б вітати, якби не дуже низький коефіцієнт корисної дії їхньої напруженої роботи в сесійній залі. Адже більшість ухвалених там, часто поспіхом, без вдумливого обговорення і, як кажуть, «з голосу» законів не працюють. Або їх просто не виконують, посилаючись на недосконалість, популізм, суперечливість з уже існуючими законами чи брак фінансових резервів для їхньої реалізації тощо.
Наш співрозмовник — Олексій Семенищев, один із найпопулярніших одеситів — музикант, бард, актор, майстер гумору й декламації, віднедавна письменник.
— Пане Олексію, розпочнімо з витоків. Чому Ви стали артистом, автором-виконавцем, а не, скажімо, інженером чи вчителем?
— Усе починається з дитинства. Мій батько влітку працював у піонерському таборі і брав мене дошкільням із собою. У вільний час він з іншими вожатими влаштовував посиденьки і співав. Якось я почув у пісні таку фразу: «Я двадцать лет протрубил по тем лагерям...» Я спитав тата: «А чому він двадцять років сурмив? Він трубачем працював у таборах?»
У Національному центрі народної культури «Музей Івана Гончара» відбулося відкриття виставки живопису та скульптур великого українця Івана Гончара, приуроченої до 105-ї річниці від дня його народження, повідомляє i-pro.kiev.ua. На ній представлено творчий доробок майстра від 1950-х до 1980-х рр. Саме в цей час формувався хатній Музей українських старожитностей Івана Гончара і саме тоді він найбільш активно працював як художник, скульптор і вчений-етнограф, краєзнавець.
Краєвиди, створені в численних подорожах Україною, відображають еволюцію живописного стилю Гончара-художника: від реалістичних із легким вкрапленням імпресіоністичних тенденцій до виразно символічних.
Найбільшою реформою у медійній сфері за часів незалежної України назвав голова Держкомтелерадіо Олег Наливайко створення Суспільного телебачення і радіомовлення. «Ця реформа стала можливою завдяки злагодженості дій влади та громадянського суспільства, — наголосив Олег Наливайко на розширеному засіданні колегії Держкомтелерадіо 26 січня. — Цей консенсус дозволив ухвалити закон про суспільне мовлення, який відповідає усім міжнародним стандартам», повідомляє прес-служба Держкомтелерадіо.
Після шаленого успіху вистави «Принцеса цирку», у якій брали участь літаючі мотоциклісти з Франції, екстремальні трюки яких заявлені до Книги рекордів Гіннесса, й українські надзвичайно талановиті й оригінальні артисти — Національний цирк України — підготували нову програму «У світі тварин». Вона особливо сподобається дітям, а дорослі, затамувавши подих, спостерігатимуть за дивовижними трюками повітряних гімнастів та акробатів.
Нарешті справдилася мрія генерального директора, художнього керівника Національного цирку, народної артистки України та СРСР Людмили Шевченко — вперше за багато років вона змогла зібрати для вистави величезну кількість екзотичних дресированих тварин.
У столичному торгово-розважальному комплексі «Глобус» уже другий місяць триває проект «Зима добрих справ» зі збору коштів на купівлю медичного обладнання для порятунку маленьких пацієнтів Інституту серцево-судинної хірургії імені Миколи Амосова.
У рамках цього проекту щовечора відбуваються зустрічі з митцями, науковцями, громадськими діячами. А нещодавно актриса Юлія Сак та режисер Ольга Тичина-Яновська представили тут виставу «В. Шекспір, Й. Гете. Світло і пітьма».
Ще з раннього дитинства Ю. Сак була впевнена, що стане артисткою. У п’ять років уже навчалася у музичній школі, у вісім — вперше спробувала себе як композитор, а в десять — відбувся її дебют на сцені.
Нині, коли проти України ведеться неоголошена війна, значення військової дисципліни, дотримання вимог чинного законодавства і військових статутів у ЗС, інших силових відомствах має значно більше значення, аніж у мирний час.
Про криміногенну ситуацію, що склалася на сьогодні у Збройних Силах та інших військових формуваннях, ми попросили розповісти заступника генерального прокурора України — головного військового прокурора України, генерал-лейтенанта юстиції, заслуженого юриста України Анатолія Матіоса.
Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.ua».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».