Шановні читачі! 15 червня 2018 року газеті "Демократична Україна"
(до жовтня 1991р. - "Радянська Україна") виповнилося 100 років!
У Дубліні (Ірландія) пройшло жеребкування відбіркового турніру чемпіонату Європи-2020 з футболу.
Футболісти національної збірної України зіграють у групі В разом із командами Португалії, Сербії, Литви та Люксембургу, повідомляє Укрінформ.
2 грудня стартував новий сезон у біатлоні, а це означає, що перші гонки Кубка світу 2018/2019 вже відбулися. Українська збірна забезпечила вболівальникам вдалий старт сезону, розпочавши свій виступ із місця на п’єдесталі.
Також за період міжсезоння сталося багато змін у складі української команди, які викликані різними причинами.
Головні події міжсезоння
Вся увага вболівальників за період міжсезоння була прикута до проблем зі складом, а саме до проблеми зі здоров’ям Ірини Варвинець, котра цей сезон пропускає. Біатлоністка має проблеми з колінами, на операцію поки згоди не дає.
У Квебеку на арені Videotron Centre відбувся чемпіонський бій у напівважкій вазі за версією WBC.
31-річний Олександр Гвоздик у 11-му раунді нокаутував Адоніса Стівенсона і став чемпіоном світу.
Перші два раунди пройшли в рівній боротьбі, Олександру ніяк не вдавалося дістатися на ударну відстань до суперника. На початку третього раунду у Гвоздика пройшов правий прямий, який змусив здригнутися Стівенсона. Втім, претендент не став кидатися добивати збентеженого таким казусом канадського боксера.
Післяопераційна фібриляція передсердь являє собою звичайне ускладнення, яке зачіпає від чверті до половини всіх пацієнтів після кардіохірургії.
Це може призвести до серцевої недостатності, інсульту і збільшення тривалості перебування в лікарні, що призведе до збільшення вартості догляду.
Згідно з дослідженнями хвороб Альцгеймера і Паркінсона новий антибіотик міноциклін може уповільнити або запобігти цим недугам і дати надію людям, що страждають від них.
Науковці, тестуючи вплив міноцикліна на особинах черв’яків, в яких було накопичення альфа-синуклеїну та амілоїду-бета, виявили зменшення кількості агрегації двох білків. Зазначається, що ці два білки якраз і пов’язані з хворобою Паркінсона та Альцгеймера.
Учені розробили революційний пристрій, який дозволяє паралізованим людям використовувати свої думки для виконання завдань, які вони ніколи не очікували робити знову.
Крихітний чіп, імплантований у мозок, дозволяє їм набирати текстові повідомлення своїми думками і навіть грати на піаніно. Чіп підключено до комп’ютера BrainGate, оснащено алгоритмами, які визначають, коли мозок формує думки, і перетворює їх на команди, що читаються планшетом.
Прийшла зима, все вкрилося снігом, дитинчата сіли на санчата, а люди літні потяглися до травмпунктів — слизота, одначе.
Втім, окрім ризику впасти там, де раніше не існувало жодних загроз, принесла зима і приємні очікування та розваги, зокрема від новорічних свят до Різдва і навіть до старого Нового року — це все сезон законного задоволення.
І незалежно від того, чи буде у вас стіл, який ломиться від страв, чи ви святкуватимете лише з шампанським та мандаринками, в обох випадках важко чинити опір надмірному споживанню і питтю під час свят.
13 ГРУДНЯ — 125 РОКІВ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ МИКОЛИ ХВИЛЬОВОГО (1893–1933), УКРАЇНСЬКОГО ПИСЬМЕННИКА
Микола Хвильовий (справжнє ім’я Микола Григорович Фітільов) народився 13 грудня 1893 року в селищі Тростянець на Харківщині (нині райцентр Сумської області) в родині вчителів.
Навчався у початковій школі у селі Колонтаєві, де вчителювала його мати Єлизавета Іванівна (до заміжжя — Тарасенко), потім продовжив навчання в Охтирській чоловічій гімназії, яку був змушений залишити через участь у «так званому українському революційному гуртку», а згодом у Богодухівській гімназії, звідки його виключили за зв’язки із соціалістами під час революційних заворушень.
12 ГРУДНЯ — 90 РОКІВ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ЛЕОНІДА ФЕДОРОВИЧА БИКОВА (1928—1979), АКТОРА ТЕАТРУ І КІНО, РЕЖИСЕРА, СЦЕНАРИСТА, НАРОДНОГО АРТИСТА УРСР
В історії культури України маємо багато непересічних діячів. Утім, Леонід Биков належить до митців, без яких просто неможливо уявити вітчизняне кіно та й не тільки.
Змалку Биков Леонід мріяв про авіацію і двічі вступав до льотних училищ. Перший раз (1943 рік) — в Ойрот-Турі, куди в 1942 році було евакуйовано другу Ленінградську спецшколу військових льотчиків, але туди його не взяли (можливо, через стан здоров’я).
У ці дні в Національному музеї України відкрито виставку «ГолодоМор» і представлено мистецьку панораму народного художника України, лауреата Національної премії імені Тараса Шевченка Валерія Франчука.
«Місяців три тому мене запросила на розмову директорка музею Тетяна Сосновська. За такий короткий термін треба було підготувати експозицію про Голодомор. Я підготував великий панорамний розпис — 17 метрів. Всі картини були створені мною спеціально для цієї виставки.
Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.ua».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».