Шановні читачі! 15 червня 2018 року газеті "Демократична Україна"
(до жовтня 1991р. - "Радянська Україна") виповнилося 100 років!
У сімнадцятому турі чемпіонату України з футболу у Прем’єр-лізі з трьох найкращих команд першості свій матч виграв лише донецький «Шахтар». У свою чергу, київське «Динамо» та луганська «Зоря» очки втратили.
Таким чином команда португальського наставника Пауло Фонсеки зміцнила свої позиції й може похвалитися більш ніж солідним відривом від найближчого конкурента (а це десять очок гандикапу перед чинним чемпіоном). «Зоря» ж, ідучи на третій позиції, відстає від «Динамо» на шість очок.
Київське «Динамо» гідно завершило в цілому провальний міжнародний сезон. У шостому турі групового турніру футбольної Ліги чемпіонів у матчі, перед яким було втрачено все, крім честі, підопічні Сергія Реброва просто знищили турецький «Бешикташ».
Перед грою стамбульці бачили себе дебютантами плейоф головного клубного турніру континенту, і, зважаючи на результат паралельного матчу, для цього вистачило б навіть нічиєї... Та немилосердне й негостинне «Динамо» переконливо довело: місце чинних чемпіонів Туреччини — в турнірі рангом нижче, в Лізі Європи.
Упродовж кількох попередніх сезонів українські біатлоністи привчили своїх прихильників до успішного старту — з перемогами в окремих гонках або хоча б призовими місцями чи потраплянням до квіткової церемонії.
Не таким цього разу виявився перший етап Кубка світу у шведському Остерсунді, але після непереконливих змішаних естафет та індивідуальних гонок до кінця змагального тижня результати стали кращими.
Ні, про подіуми поки що не йдеться, але є перші потрапляння до чільної десятки. У спринті не надто успішно виступили жінки — лідерам, Олені Підгрушній та Юлії Джимі, забракло влучності (по два промахи, 29-те і 21-ше місце відповідно), а Ірині Варвинець, яка зі стрільбою впоралася, ще не вдається швидко бігти (23-й результат).
Фітотерапевт, лікар-натуропат, фахівець з народної чи нетрадиційної медицини, цілитель, знахар. Так називають тих, хто лікує найрізноманітніші хвороби не фармакологічними препаратами, а дарами природи.
За радянських часів їх шельмували і навіть переслідували, викорчовуючи з корінням тисячолітні знання, успадковані від предків. Пацієнтів таких нелегальних «клінік» вистежували і висміювали.
Однак самі можновладці не цуралися не лише знахарів, а й віщунів. Найвищі державні посадовці радянської доби (Сталін, Брежнєв) використовували знання провидців (Месінга, Ванги) й негласно дозволяли проводити певні дослідження.
Наша співрозмовниця Теодозія ЗАРІВНА триєдина: театральна діячка, телевізійниця, письменниця. Має дві вищі освіти — Львівський університет і Київський інститут театрального мистецтва. У підсумку філологія плюс література перемогли, а крізь них потужно росте цікавість до української культури.
Пише нежіночої сили поезію, прозу і драматургію, замішані на жіночності і відвертості. Способом життя є правда. Очолює журнал «Київ».
Талановита київська художниця Марина Громенко представила широкій публіці нову серію авторського живопису під промовистою назвою «Квіткова Україна».
Презентація творів відбулася на так званому українському парнасі — у столичному музеї видатних діячів української культури, а саме — у Музеї Лесі Українки (вул. Саксаганського, 97), що є його частиною. Основна ідея самобутнього проекту — любов до Батьківщини.
Було представлено полотна, в яких мисткиня втілила свою любов до України через образи, без яких неможливо уявити етнографію, малярство, народну пісеннопоетичну творчість.
Кожен новий концерт Київського національного театру оперети унікальний і неповторний. Не розчарувалися шанувальники театру і цього разу, завітавши на «Симфонічний коктейль у стилі блюз».
«Сьогоднішній концерт став можливим завдяки підтримці Австрійського культурного форуму в Києві. Одним із наших завдань є зміцнення культурних зв’язків між Україною і Австрією, яка є законодавцем моди. Ми багато чому вчимося у цієї країни. Сподіваюсь, що наш новий проект буде цікавим для театральної публіки. Як завжди, ми відкриваємо для глядача багато нового. Найкращою нагородою за нашу роботу будуть вдячні аплодисменти», — розповів напередодні концерту художній керівник Національної оперети України, народний артист України Богдан Струтинський.
10 ГРУДНЯ — 75 РОКІВ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ІГОРЯ ПОКЛАДА, УКРАЇНСЬКОГО КОМПОЗИТОРА
«Непідвладна твоя музика Часу. Він, міняючись, змінює аранжування твоїх пісень, а душа залишається та ж — тонка, вразлива, дуже самотня у цьому бездушному світі, який би давно задихнувся, якщо б у ньому не було твоїх пісень...»
Ці слова Юрія Рибчинського якнайкраще визначають роль і значення Ігоря Поклада в історії української культури.
Ігор Дмитрович Поклад народився 10 грудня 1941 року в місті Бішкек у Киргизії під час евакуації в сім’ї кадрового військового.
13 ГРУДНЯ — 160 РОКІВ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ МИКОЛИ САДОВСЬКОГО (1856-1933), УКРАЇНСЬКОГО АКТОРА І РЕЖИСЕРА, ОДНОГО ІЗ ЗАСНОВНИКІВ УКРАЇНСЬКОГО ТЕАТРУ
Микола Тобілевич (Садовський) народився в с. Кам’яно-Костувате на Херсонщині (нині Миколаївська область). Батько, Карпо Адамович, походив із зубожілих дворян, служив прикажчиком у панських маєтках. Мати, Євдокія Зінов’ївна, була кріпачкою, яку викупив з неволі Карпо Тобілевич. Четверо з шести дітей сім’ї Тобілевичів стали професійними акторами.
В історії культури важко знайти сім’ю, яка б дала одночасно таке сузір’я талантів.
Незабаром вийде книжка спогадів друзів, колег Героя України, визначного кардіохірурга і просто чудової людини — Геннадія Васильовича Книшова.
Яким він був для тих, хто його знав, довідаємося із книги, яку готує до друку його донька Наталя Книшова.
Цих двох чоловіків поєднувала справжня дружба. За своїми характерами та вдачею вони були схожі між собою. Ідеться про визначних вчених нашої держави — колишнього директора Інституту серцевосудинної хірургії, академіка Національної академії медичних наук України, кардіохірурга від Бога Геннадія Книшова, якого, на жаль, вже немає з нами, та президента Національної академії медичних наук України, відомого на весь світ ученогонейрохірурга Віталія Цимбалюка.
Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.ua».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».