Шановні читачі! 15 червня 2018 року газеті "Демократична Україна"
(до жовтня 1991р. - "Радянська Україна") виповнилося 100 років!
Екс-чемпіонка світу українка Анна Ушеніна стала чемпіонкою Європи з шахів. Тріумфальна для неї першість пройшла у румунському місті Мамай. У змаганнях брали участь 112 шахісток з усіх країн континенту. Українка провела 11 партій і набрала 8,5 бала — стільки ж було у іспанки Сабріни Гутьєрес Веги.
Але Ушеніна отримала титул найсильнішої шахістки континенту завдяки кращим додатковим показникам. 30-річна шахістка на шляху до чемпіонства не зазнала жодної поразки, виграла шість партій і п’ять разів завершувала поєдинки нічиєю.
У Парижі завершився другий із чотирьох тенісних турнірів найпрестижнішої в цьому виді спорту серії Grand Slam — відкритий чемпіонат Франції. На кортах Roland Garros тенісисти визначали найкращих у змаганні на ґрунтових кортах — «найповільнішому» покритті, де, крім власне майстерності володіння ракеткою, високими є вимоги до витривалості, адже розіграші є зазвичай довшими, ніж на траві або харді.
Можливо, саме цей чинник виявився визначальним у жіночому фіналі, де 34річній американці Серені Вільямс протистояла 22річна іспанка Гарбіньє Мугуруза. За повідомленнями, які підтвердила сама Серена, від чвертьфіналу вона грала з травмою привідного м’яза. Але ще до фіналу американка запевнила своїх прихильників, що почувається достатньо добре для гідного виступу.
Збірна України з футболу переможно завершила підготовку до першого матчу чемпіонату Європи проти команди Німеччини. В італійському місті Бергамо підопічні Михайла Фоменка виграли у команди Албанії — 3:1.
Показово, що у відборі до Євро2016 албанці, які також зіграють на полях Франції, пропустили лише шість м’ячів.
На відміну від попередньої гри з Румунією, де «синьожовті» мали набагато більше нагод, ніж реалізували, в поєдинку, що відбувся рівно за тиждень до старту Євро2016, моментів було обмаль, а реалізація майже 100%.
Фоменко у цій грі вже, очевидно, визначав стартовий склад на зустріч із чинними чемпіонами світу — німцями. І, якщо судити з подій на полі й реакції на них тренерського штабу, можливі лише дві заміни.
3 червня у Сполучених Штатах Америки помер найвеличніший боксер Кассіус Клей, більш відомий як Мухаммед Алі. Колишній чемпіон світу з професійного боксу в надважкій вазі відійшов у кращий світ у клініці Фінікса на 75-му році. Раніше він був госпіталізований через проблеми з дихальними шляхами. Його стан оцінювався як стабільний. Але згодом хвороба Паркінсона, з якою боксер боровся більше 30 років, дала ускладнення.
Народився легендарний боксер 17 січня 1942 року о 18:30 в американському місті Луїсвілл штату Кентукі. Дитинство Касіуса пройшло в «чорному» кварталі міста. Він згадував, як маленьким не міг заснути, плакав, бо не розумів, чому чорних людей так принижують.
Ось і настала пора літніх канікул і відпусток. Законні місяць-другий без роботи й справ буденних. Часу вдосталь, але хочеться, щоб не валятися у ліжку в пустому очікуванні манни небесної чи з якоюсь недугою, а щоб кожен день був наповнений прекрасними, новими враженнями та радісними емоціями.
Проте саме у цей період особливо не хочеться, щоб тебе наздогнали якісь хвороби або дали про себе знати старі болячки. Адже тоді вся радість від відпустки, звичайно ж, пропаде.
Тож як же убезпечити себе від хвороб під час відпустки і не занедужати? З цим питанням ми звернулися до фахівця-гігієніста — кандидата медичних наук, доцента Любові Кицулі.
Про користь розвантажувальних днів просто необхідно знати всім, щоб піклуватися про своє здоров’я або спробувати врятувати те, що залишилося. Погодьтеся, що замислитися про це і реалізувати своє поривання простіше влітку, ніж будь-якого іншого сезону.
Багато хто помиляється, якщо думає, що такий профілактичний засіб, як розвантаження, одразу позбавить від зайвих кілограмів. Розвантажувальні дні дійсно сприяють схудненню, але тільки при дотриманні дієти або правильного раціону харчування.
Лікарідієтологи рекомендують проводити розвантаження не більше 12 разів на тиждень, але при цьому в інші дні організм потрібно забезпечити необхідною порцією калорій. І в жодному разі не можна перетворювати розвантажувальні дні на тривале голодування.
19 ЧЕРВНЯ — ДЕНЬ СВЯТОЇ ТРІЙЦІ. П’ЯТДЕСЯТНИЦЯ
День Святої Трійці — одне з головних християнських свят. Його ще називають П’ятдесятницею, тому що відзначається воно на п’ятдесятий день після Воскресіння Христового. Святкування Трійці щорічно випадає на різні дати, оскільки повністю залежить від дати Великодня — на сьому після Пасхи неділю.
Подібно до того, як новозавітна Пасха своїм прообразом має Пасху старозавітну (Песах), свято Трійці пов’язане зі старозавітним іудейським святом Шавуот. У перекладі зі староєврейської слово «Шавуот» означає «7 тижнів», адже через сім тижнів після виходу євреїв з Єгипту (в Песах) Бог явився Мойсею на горі Синай і дарував скрижалі Заповіту з десятьма заповідями — основою Тори. У Біблії Тора — це перші п’ять книг Старого Заповіту.
День П’ятдесятниці також називають і днем народження Церкви.
14 ЧЕРВНЯ — ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ДОНОРА
Всесвітній день донора відзначається з 2004 року за ініціативою міжнародних організацій, які закликають до добровільної та безкоштовної здачі крові, — Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), Міжнародної федерації Червоного Хреста і Червоного Півмісяця, Міжнародної федерації організацій донорів крові та Міжнародного товариства по переливанню крові.\
Дата 14 червня обрана невипадково, адже цього дня народився австрійський лікар та імунолог Карл Ландштейнер (1868–1943), удостоєний 1930 року Нобелівської премії з фізіології та медицини за відкриття груп крові у людини.
Міністри охорони здоров’я світу під час Всесвітньої асамблеї охорони здоров’я у травні 2005 року одностайно прийняли заяву про прихильність і підтримку добровільного донорства крові та вирішили щорічно 14 червня відзначати Всесвітній день донора.
Цікаво, що перше у світі переливання крові було зроблено у 1818 році в Англії.
Наш співрозмовник — письменник Тимур Литовченко, провідний фантаст України, який нині осідлав й історичний роман. Заступник голови Творчого об’єднання пригодників і фантастів при Київській організації НСПУ, керівник клубу любителів фантастики «Чумацький Шлях». Дослідник історичних і біблійних «казусів».
— Пане Тимуре, зазирнемо для початку в день вчорашній. Чим можете похвалитися?
— З огляду на те, що у мене скиртовано два великих стоси рукописів, маю під 30 авторських книжок і збірок. З них частина — збірки та антології, а також тоненькі, брошурного типу книжечки, які виходили в 90-х, коли взагалі майже нічого не публікувалося. До речі, дехто з маститих письменників казав, що знімає переді мною капелюха за те, що в мене є такі книжечки, які пробилися в «глухі» роки.
Світлий колорит картин немов створює декорації, на тлі яких розміщені вишукані художні ляльки. Казкова атмосфера панує у розкішній золотій залі особняка графіні Уварової (Фонд культури), де розгорнуто виставку творів художниці і творця ляльок Наталі Фоміної «В країні чудес».
Наталя Фоміна навчалася на графіка в художній школі при Інституті мистецтв у Є. І. Ухнальова, головного архітектора і художника Ермітажу. Художниця довго шукала свою техніку, яка мала засобами живопису передавати об’єм та фактуру. Її картини відображують почуття та враження, деякі з них схожі на роботи імпресіоністів, інші — абстрактні, нагадують поверхні гобеленів, мереживо, давні фрески. Тепер ці роботи співіснують з її ляльками.
Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.ua».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».