Шановні читачі! 15 червня 2018 року газеті "Демократична Україна"
(до жовтня 1991р. - "Радянська Україна") виповнилося 100 років!
Лідери чемпіонату України з футболу — київське «Динамо» та донецький «Шахтар» продовжують перемагати і відриватися від конкурентів. Матчі 13-го туру картини не змінили. Відмінність лише одна — кияни забили у ворота свого суперника два м’ячі, а донеччани вчинили справжній розгром одному з претендентів на золоті нагороди.
В останні роки луганська «Зоря» є міцним горішком для фаворитів. Підопічні Юрія Вернидуба неодноразово відбирали очки у «Дніпра», «Шахтаря» та «Динамо». Тож матч із донеччанами, який проходив у Запоріжжі, обіцяв подарувати вболівальникам цікавий сюжет. І початок зустрічі лише підтвердив ці очікування.
З різним настроєм провели четвертий тур групового турніру Ліги чемпіонів УЄФА українські гранди. Донецький «Шахтар» у Львові довів випадковість невдачі в попередньому матчі у Швеції і здобув першу перемогу на цій стадії змагання. А от динамівці Києва у Лондоні вперше в сезоні на міжнародній арені програли і гранично ускладнили собі завдання виходу до наступного етапу головного клубного турніру континенту.
Виправляти турнірне становище гірників Мірча Луческу покликав голкіпера Каніболоцького, захисників Азеведо, Ракицького, Кучера та Срну, хавбеків Степаненка, Фреда (його на 68-й хвилині замінив Тайсон), Бернарда (замість нього на полі з’явився на 75-й хвилині Коваленко), Алекса Тейшейру, Марлоса та єдиного номінального нападника Гладкого (а в перерві замість автора першого гола вийшов Едуардо).
За даними ВООЗ, Україна посідає перше місце в Європі за темпами поширення цієї інфекції. У нашій країні гепатитом С інфіковано понад мільйон осіб, що становить 3% від загальної кількості населення.
На думку фахівців, гепатит С вельми підступна штука, тож невипадково йому дали ще одну страхітливу назву — «ласкавий убивця». Та ця небезпечна хвороба печінки найчастіше не дає про себе знати до найкритичніших станів.
Гепатит С має вірусний характер, саме цим посилюється його небезпека як для хворого, так і для оточуючих. Часто відносять його до невиліковних хвороб, що й породжує страхи та запитання: «Чи потрібна повна ізоляція хворого?», «Скільки живуть хворі на гепатит С?» тощо.
Поміж новацій, котрі наче сніжний ком почали народжуватися під впливом ейфорії від здобутої незалежності, в Україні не минулося й без періоду, коли про військово-патріотичне виховання молоді волали не згадувати. Мовляв, це — рудимент радянської системи, яку у вільній Україні демонтували раз і назавжди. Увагу зосередили лише на посиленні патріотичного виховання української молоді, а от допризовну підготовку в школах, навчання на військових кафедрах вищих навчальних закладів тощо згортали швидкими темпами.
Протверезіння прийшло через багато років, декілька невдалих операцій наших погано навчених та оснащених військ у зоні АТО, проблеми з мобілізацією, численні факти дезертирства та ухилянь від призову. Добре, що державу підстрахували ентузіасти, які не припиняли роботи з підготовки молоді до служби в армії...
Наш співрозмовник — Богдан Сушинський: письменник, науковець, громадський діяч. Історик та ідеолог сучасного українського козацтва. Академік Міжнародної академії наук, освіти, промисловості та мистецтв (при ЮНЕСКО, США). Його твори перекладали сімнадцятьма мовами світу. Відзначається дивовижною працездатністю і плідністю: опублікував майже 180 книжок, зокрема наукових монографій, історичних, пригодницько-авантюрних і фантастичних романів, творів для дітей.
За видатний внесок у розвиток вітчизняної і світової культури Б. Сушинський відзначений Американським біографічним інститутом золотою американською медаллю честі. Нині він — офіційний радник цього Інституту.
Незвичайність її полягає в тому, що красуні-жінки, на плечі яких випала дуже нелегка доля виховувати дітей з інвалідністю, вимушені у цей нелегкий час забезпечувати їх усім необхідним самотужки.
На жаль, усі ми звикли до того, що проблеми, які існують у подібних сім’ях, фокусуються переважно на дитині, а мати, яка її виховує, опиняється в тіні, так би мовити, за кадром. Утім, кожна мати такої дитини не тільки опікун, вона ще й жінка, яка хоче бути чарівною і привабливою.
Ідею проекту реалізували фотохудожники Юлія Докторова та Ольга Грінблат, а також візажист-стиліст Юлія Королевич. За словами організаторів, спочатку ідея вважалася нездійсненною мрією, бо на все треба гроші, а їх саме не було. Однак виявилося, що у добрих справах гроші не головне — завжди знайдуться люди, які зможуть допомогти.
«Гран-прі 45-го Київського міжнародного фестивалю «Молодість» та грошовим сертифікатом на суму 10000 доларів США нагородили фільм «Принцеса», режисер Талі Шалом-Езер (Ізраїль). Переможець міжнародного повнометражного конкурсу — фільм «Пікадеро», режисер Бен Шeррок (Великобританія, Іспанія), — отримав приз та грошовий сертифікат на 1250 доларів США. Ще один переможець повнометражного конкурсу — фільм «Ішканул», режисер Хайро Бустаманте (Гватемала, Франція), — отримав приз та грошовий сертифікат на 1250 доларів США.
Найкращим фільмом міжнародного короткометражного конкурсу став «Мізинець», режисер Томаш Чіхонь (Польща). Його нагородили грошовим сертифікатом на суму 2500 доларів США», — йдеться на сайті фестивалю.
Ще не так давно події Другої світової війни здавалися нам чимось далеким, що ніяким чином не може нас стосуватися. Мир сприймався як щось звичне і ніхто навіть не міг уявити, що ще може прийти війна. А література про ті часи могла викликати лише історичний інтерес.
Нині український глядач уже зовсім по-іншому сприймає ту добу. А одна з нових вистав Київського академічного драматичного театру на Подолі «Вічно живі» наче створена за сучасною драматургією. Хоча насправді однойменний твір Віктора Розова був написаний ще у 1943 році.
ОКУПУВАВШИ СТОЛИЦЮ УКРАЇНИ, ГІТЛЕРІВЦІ ЗНИЩИЛИ І ВИВЕЗЛИ ДО НІМЕЧЧИНИ ДЕСЯТКИ ТИСЯЧ ЛЮДЕЙ
6 ЛИСТОПАДА — ДЕНЬ ВИЗВОЛЕННЯ КИЄВА
В історію військового мистецтва оборона Києва увійшла як одна з найневдаліших операцій Другої світової війни: в боях за місто загинули сотні тисяч червоноармійців, а в полон потрапили понад 600 тисяч бійців і командирів. Але саме тут, на берегах Дніпра, гітлерівська орда, втративши майже 100 тисяч солдатів, призупинила своє стрімке просування на схід. Начальник Генерального штабу сухопутних військ Німеччини генерал Фрідріх Гальдер у своєму щоденнику записав:
«10 серпня 1941 р. ...командування групи армій «Південь» віддало наказ про тимчасове припинення наступу на Київ і про перехід до оборони 6-ї армії...»
Воїни-залізничники, які служать у складі Державної спеціальної служби транспорту Міністерства інфраструктури України, не звільняли окупованих міст Донбасу, не стоять на блокпостах. На їх озброєнні немає танків, артилерії. Але вони теж виконують важливі завдання, відстоюючи територіальну цілісність нашої країни. А перше бойове хрещення отримали у квітні минулого року, взявши під охорону стратегічно важливі мости та інші об’єкти інфраструктури регіону.
— Розмінування залізничних об’єктів у районі Слов’янська та околиць стало одним із перших наших завдань, — розповідає голова адміністрації ДССТ генерал-лейтенант Микола Мальков. — Сапери крок за кроком, метр за метром пройшли сотні кілометрів доріг, десятки мостів, естакад, залізничних станцій, переїздів та прилеглих до залізниці територій. Працювати доводилося у надважких умовах.
Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.ua».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».