Шановні читачі! 15 червня 2018 року газеті "Демократична Україна"
(до жовтня 1991р. - "Радянська Україна") виповнилося 100 років!
Визначилося двадцять команд, які наступного літа на футбольних полях Франції поборються за звання чемпіонів Європи. Крім господарів турніру — французів та останніх переможців європейської першості — іспанців, які ще до початку відбіркового турніру потрапили до фінальної частини європейської першості, це вісімнадцять збірних, котрі посіли перше та друге місця у своїх групах. Ще чотири учасники визначаться після матчів плей-оф.
Збірній України з футболу не вдалося уникнути участі в стикових матчах за право грати у фінальній частині чемпіонату Європи 2016 року. Для того, щоб виконати завдання-максимум, підопічні Михайла Фоменка мали б виграти два свої завершальні поєдинки відбірного турніру проти команд Македонії та Іспанії. Виконати це завдання вдалося лише наполовину.
У Македонії в статусі фаворита українська команда провела два різні тайми — не надто переконливий перший і цілком пристойний другий. Ще в першій 45-хвилинці зайві жовті картки, які завадили взяти участь у протистоянні з іспанцями, отримали Євген Хачеріді та Сергій Сидорчук. В обох випадках порушення були необов’язковими.
Майже одразу по перерві міг забити головою Селезньов, але забракло влучності. Та невдовзі саме Євген відрив рахунок у зустрічі. Рукою у власному штрафному майданчику зіграв Жута, і Селезньов на 59-й хвилині холоднокровно реалізував пенальті.
Близько трьох хвилин живе свідомість після того, як усі функції і органи людини вже не працюють — такого висновку дійшли вчені з Університету Саутгемптона, повідомляє nlo-mir.ru.
Вони провели тривале дослідження, під час якого фіксували стан 2060 людей у той самий момент, як у тих зупиняється серце. Так фахівці намагалися знайти наукове обґрунтування того, що іноді людина функціонує і після смерті.
Датчики фіксували стан людини незалежно від того, чи змогли лікарі повернути пацієнта до життя, чи ні. Всього у ході експерименту «з того світу» повернулися 40% людей. І згодом вони (не всі, але приблизно половина) розповіли, що саме відчували у той момент, коли всі показники говорили про їх кончину — свідомість на момент клінічної смерті продовжувала працювати!
У наш час таке поняття, як головний біль, стало повсякденним і звичним для багатьох людей. Ці два слова звучать дуже часто у житті кожного з нас. Від головного болю страждають абсолютно всі категорії населення. Та мало хто замислюється саме про причини появи головного болю. Проте він часто є основною скаргою при більш ніж 40 різних неврологічних захворюваннях.
Як бути? Терпіти чи бігти у найближчу аптеку і купувати препарати, щоб якомога швидше усунути цю проблему? Про це ми поговорили з фахівцем — професором, доктором медичних наук Степаном Пшиком.
— Які причини викликають головний біль?
— Вони досить різноманітні. Основні з них — захворювання головного мозку та його оболонок, утворень, що знаходяться поза порожниною черепа (м’які тканини, придаткові порожнини, очі), ангіоневрози, захворювання внутрішніх органів, хронічні і гострі інтоксикації. Механізм виникнення головного болю різний і визначається характером недуги.
22 ЖОВТНЯ ВИПОВНЮЄТЬСЯ 80 РОКІВ БОРИСУ ОЛІЙНИКУ, УКРАЇНСЬКОМУ ПОЕТОВІ, ГРОМАДСЬКОМУ ДІЯЧЕВІ, АКАДЕМІКУ
АН УРСР, ЛАУРЕАТУ ДЕРЖАВНОЇ ПРЕМІЇ СРСР, ДЕРЖАВНОЇ ПРЕМІЇ УРСР ім. Т. Г. ШЕВЧЕНКА, ГЕРОЮ УКРАЇНИ
Він належить до людей, яких сприймаєш одразу або не сприймаєш узагалі. Він цілісний в усьому. Він — послідовний. Починаючи з його полтавського м’якого «л», відданості рідній землі, вірі у силу людського духу й творчості і завершуючи громадсько-політичними справами з відкритою позицією патріота.
От хоч би взяти його виступ у липні 1988 року на XIX конференції КПРС у Москві в доповіді про сталінський терор 1937–1938 років. Цілком не очікувано для присутніх завершив він тему так: «А оскільки в нашій республіці гоніння почалися задовго до 1937-го, треба з’ясувати ще й причини голоду 1933-го, який позбавив життя мільйони українців, назвати поіменно тих, із чиєї вини сталася ця трагедія». Тобто саме він першим на державному рівні у Кремлівському палаці сказав про Голодомор в Україні, запропонувавши створити «білу книгу» про чорні діла 1932–1933 років.
Наш співрозмовник — видатний учений-літературознавець, музейний діяч Сергій Гальченко, якого називають людиною-архівом, людиною-музеєм, людиною-бібліотекою... Своє життя він присвятив пошуку та дослідженню архівних документів.
Сергій Анастасійович — заступник директора з наукової та видавничої діяльності Інституту літератури ім. Т. Шевченка НАН України, кандидат філологічних наук, автор сценаріїв і ведучий радіо- і телепередач літератури мистецького спрямування, заслужений працівник культури України.
Науковець упорядкував твори Т. Шевченка, В. Винниченка, В. Сосюри, Остапа Вишні, М. Вороного, М. Драй-Хмари та інших.
Ним написані книжки, численні наукові статті про творчість Т. Шевченка, І. Квітки-Основ’яненка, В. Винниченка, П. Тичини, В. Сосюри, О. Вишні, М. Івченка, М. Драй-Хмари, М. Вороного, О. Гончара. Ю. Яновського, В. Стуса...
Якщо театр бере до інсценізації добре відомий твір, то це покладає на його колектив особливу відповідальність, адже прискіпливі глядачі завжди будуть порівнювати гру акторів з театральними чи кінематографічними роботами відомих попередників.
У Класичному Художньому Альтернативному Театрі ніколи не боялися складних завдань. Свідчення цьому — постановка уславленої «Собаки на сіні». А нещодавно заслужений артист України Віктор Кошель та Катаріна Сінчілло поставили тут романтичну комедію «Безіменна зірка» за однойменним твором Міхая Себастіана.
Нагадаємо, що п’єса румунського письменника була написана у 1943 році і відразу після виходу мала шалений успіх. У 1968-му на екрани вийшов художній фільм «Мона, безіменна зірка» з Мариною Владі у головній ролі. А 1979-го побачила світ нині вже легендарна картина Михайла Козакова «Безіменна зірка», в якій головні ролі виконали Анастасія Вертинська, Ігор Костолевський, Світлана Крючкова і сам Михайло Козаков.
Музейний комплекс у Пересопниці, що височіє серед полів, наче храм над розкритою книгою, видно здалеку. Три яруси тридцятиметрової споруди з оглядовими майданчиками (автор проекту — архітектор Віктор Ковальчук) містять Музей Першокниги, присвячений історії створення Пересопницького Євангелія, конференц-зал та археологічний музей.
В експозиції представлено факсимільне відтворення національної реліквії, унікальної за своїм мистецьким оформленням. Вона стала головною книгою України: саме на ній присягають на вірність народові новообрані президенти.
Перша літописна згадка про Пересопницю датована 1149 роком. Нині скромне село, у Х-ХІІІ ст. Пересопниця була княжою столицею удільного князівства Київської Русі та Галицько-Волинської держави. На початку ХІІІ ст. удільним князем у Пересопниці був Мстислав Ярославович Німий. Саме він побудував монастир Різдва Пресвятої Богородиці, в якому протягом 1557–1561 рр. було здійснено один із перших перекладів канонічного тексту четвероєвангелія з церковнослов’янської староукраїнською мовою.
Такий механізм на розгляд громадськості невдовзі мають запропонувати фахівці проекту USAID «АгроІнвест». Вони розробили законопроект «Про обіг земель сільськогосподарського призначення», вважаючи цю роботу вкрай актуальною, бо 1 січня 2016 року може бути скасований мораторій на купівлю-продаж земель сільськогосподарського призначення в Україні.
Про особливості нового законопроекту та перспективи його ухвалення розмовляємо з головним юридичним радником проекту USAID «АгроІнвест» Павлом Кулиничем.
— Чим законопроект «АгроІнвесту» «Про обіг земель сільськогосподарського призначення» принципово відрізняється від аналогічних законопроектів, які вже розробляли раніше?
— Наш законопроект істотно відрізняється від переважної більшості своїх попередників. Ми постаралися врахувати ставлення суспільства до вирішення такої важливої проблеми, як скасування мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення, думки сільськогосподарських виробників з цього приводу — дрібних, середніх і великих, а також експертного середовища і запропонували принципово нову модель запровадження ринку земель. Ми її позиціонуємо як «м’яку модель», або модель поступового скасування цілої системи заборон.
«Чому Бразилія зупинилася на спільному з Україною шляху в космос?» — під таким заголовком у номері нашої газети за 7 серпня 2015 року було надруковано інтерв’ю з віце-президентом Аерокосмічного товариства України Едуардом Кузнецовим. Нагадаємо читачам «Демократичної України»: в тій публікації він усебічно аналізував ситуацію, яка виникла через те, що Бразилія помітно загальмувала свою участь у реалізації укладеного 21 жовтня 2003 року міждержавного договору про довгострокове співробітництво двох країн у космічній сфері. Й до того ж наприкінці 2013-го бразильська сторона припинила фінансування діяльності бінаціональної компанії «Алкантара Циклон Спейс», утвореної в 2007 році з метою забезпечення взаємовигідної співпраці у використанні українських ракет-носіїв «Циклон-4» на розташованому в Бразилії неподалік від екватора пусковому центрі Алкантара.
Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.ua».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».