№ 50 (24200)
Всеукраїнський громадсько-політичний тижневик
Четвер Червень 13, 2024

Шановні читачі! 15 червня 2018 року газеті "Демократична Україна"

(до жовтня 1991р. - "Радянська Україна") виповнилося 100 років!

 

П'ятниця, 21 Грудень 2018 12:23

11 друзів УПЛ

НАЙДОРОЖЧІ ГРАВЦІ УКРАЇНСЬКОГО ЧЕМПІОНАТУ: ДОМІНУВАННЯ БРАЗИЛЬЦІВ ТА «ШАХТАРЯ»

На початку січня відкривається зимове трансферне вікно. Перед зимовим футбольним ярмарком 2019 року ми проаналізували трансферну вартість кращих гравців української Прем’єр-ліги за даними transfermarket.
У топ-11 найдорожчих гравців потрапили 7 бразильців (формально занесемо сюди і Марлоса, хоч він і має вже громадянство України), 3 українців — Ракицький, Степаненко і Циганков та 1 словенець — Вербич.

Ісмаїлі (лівий захисник, «Шахтар»). 18 млн євро.

Published in Футбол
П'ятниця, 21 Грудень 2018 12:19

УПЛ: чемпіонська інтрига ледь жива

ВСЕ, ЩО ПО­ТРІБ­НО ЗНА­ТИ ПРО ПЕР­ШУ ЧАС­ТИ­НУ ФУТ­БОЛЬ­НО­ГО ЧЕМ­ПІО­НА­ТУ УК­РАЇ­НИ

Завершилась осіння частина української Прем’єр-ліги. Майже половину сезону вже зіграно. Укрінформ підбиває проміжні підсумки.

«Шахтар» — осінній чемпіон
Проміжну турнірну таблицю очолив «Шахтар» із відривом у сім залікових пунктів від найближчого переслідувача — київського «Динамо». У свою чергу, кияни лише на два пункти випереджають ФК «Олександрію».

Published in Футбол

Авторитетне видання Forbes опублікувало черговий щорічний прогноз Future Boxing Moneymakers.
У рейтингу названо боксерів, які у майбутньому мають, на думку видання, найбільші шанси на значне зростання своїх гонорарів і наближення до лідерів професіонального боксу за цим показником. Перше місце у списку посів українець Олександр Усик, повідомляє Klitschko-brothers.com.

Published in Бокс

Але цим показникам лише близько 30 років згідно з новим дослідженням, опублікованим у Palgrave Communications, онлайн-журналі з відкритим доступом.
Учені проаналізували дані щодо ожиріння, зібрані Центрами з контролю за захворюваннями і Фондом Роберта Вуда Джонсона у період з 1990-го по 2017 рік на рівні штатів і в 2004-му і 2013 роках на рівні округів. Потім вони порівняли ці показники ожиріння із середнім доходом домогосподарств за переписом населення США.

П'ятниця, 21 Грудень 2018 12:14

Чому ми ніколи не чхаємо уві сні?

Ви пам’ятаєте хоча б один випадок, коли ви прокидалися від власного чиха? А хто-небудь розповідав вам про подібне? Ми впевнені, що ні, оскільки вчені стверджують, що чхання уві сні в принципі неможливе.
У жодній науковій статті ви не зустрінете згадувань про такі випадки. Проводилося безліч досліджень, під час яких фахівці спостерігали за сотнями і навіть тисячами сплячих, але жодного разу їм не вдавалося помітити того, як хто-небудь чхав уві сні.

До червня 2019 року включно всі комунальні медичні заклади, де працюють сімейні лікарі, терапевти, педіатри, будуть отримувати оплати за договором із Національною службою здоров’я за пацієнтів, які не підписали декларації та проживають на території обслуговування медичного закладу.

Сучасний ритм життя змушує людину забувати про стару добру звичку їсти сидячи. Вільного часу так мало, що багато хто з нас їсть на ходу. Але чи розуміємо ми, наскільки це шкідливо для нашого фізичного і психологічного здоров’я?
Споживати їжу, сидячи за столом, прийнято з давніх-давен, і це не просто традиція. Однак учені рекомендують піти далі і їсти, сидячи не за столом, а на підлозі.

На жаль, мало не щодня маємо випадки переохолодження та обморожень українців. Знана справа, подібні речі трапляються кожної зими, втім, незайве буде нагадати про правила поведінки на вулиці, аби уникнути таких негараздів зі здоров’ям.
Як саме слід поводитися, щоб не стати ураженим переохолодженням та обмороженням, нам розповів фахівець — лікар-гігієніст Михайло ГУРСЬКИЙ.

П'ятниця, 21 Грудень 2018 12:02

Закоханий у життя

28 ГРУД­НЯ — 110 РО­КІВ ВІД ДНЯ НА­РО­ДЖЕН­НЯ МАТ­ВІЯ АРО­НО­ВИ­ЧА ТА­ЛА­ЛА­ЄВ­СЬКО­ГО (1908–1978), ЄВ­РЕЙ­СЬКО­ГО ТА УК­РА­ЇН­СЬКО­ГО ПО­ЕТА, ДРА­МА­ТУР­ГА

Ім’я Матвія Ароновича Талалаєвського не входило до списку рекомендованої літератури школярів і студентів СРСР, він не очолював списків так званих письменників першого ряду. Але статті про нього можна знайти у більшості провідних українських енциклопедій та довідників радянських часів.

Матвій Талалаєвський народився 28 грудня 1908 року у селі Мохначка на Житомирщині у родині дрібного багатодітного службовця. Велика сім’я ледь зводила кінці з кінцями до початку Першої світової війни, а коли Талалаєвський-старший був мобілізований до царської армії і відправлений на фронт, опинилася на межі голодної смерті.

Published in Особистість
П'ятниця, 21 Грудень 2018 11:56

«Ваше місто схоже на нашу Барселону»

27 ГРУДНЯ — 100 РОКІВ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ВАДИМА ЄВСТАХІЙОВИЧА ЛАДНОГО (1918—2011), УКРАЇНСЬКОГО АРХІТЕКТОРА

У період розробки проектів для Хрещатика головний спеціаліст «Київпроекту» Вадим Ладний захоплювався... іспанською архітектурою. Він допізна засиджувався в бібліотеці Національної спілки архітекторів УРСР на території Софії Київської, вивчав шедеври відомих іспанських зодчих і переймав кращі ідеї.
Трохи пізніше на фасадах будинків, відбудованих на центральній вулиці Києва, з’явилися багаті ліпні прикраси, ажурні балкони-еркери, які надають будівлям, а значить, і всьому Хрещатику, легкість і обсяг.

Published in Особистість
Сторiнка 1 iз 3

Останнi новини


Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.ua».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».