Шановні читачі! 15 червня 2018 року газеті "Демократична Україна"
(до жовтня 1991р. - "Радянська Україна") виповнилося 100 років!
Три українських футбольних клуби минулого тижня дізналися про своїх опонентів на єврокубковій турнірній дистанції довжиною у шість матчів. Динамівці Києва зіграють у груповій стадії Ліги чемпіонів, команди-біженці з Донбасу захищатимуть честь України в Лізі Європи.
Жеребкуванню групової стадії другого за престижністю клубного турніру Старого світу для футболістів донецького «Шахтаря» передувало подолання турецького бар’єра — команди «Істанбул Башакшехір». Попри наявність у складі стамбульців легендарного ветерана Емре Белезоглу жодних ускладнень у донеччан не виникло. «Шахтар» переміг турецьких суперників і на виїзді — 2:1, і в домашньому нині Львові — 2:0.
Шостий тур чемпіонату України з футболу позначився першою гучною сенсацією: «Динамо» вдома поступилося «Ворсклі». З цього миттєво скористався «Шахтар»: віцечемпіони задовольнилися мінімальною перемогою над «Сталлю», яка дозволила їм на три очки відірватися від головного суперника на внутрішній арені. Динамівцям тепер варто думати й про тили — лише на два очки менше у «Зорі» — попри поразку луганчан у Дніпрі.
У центральному матчі туру наставник киян Сергій Ребров випустив склад, який переміг у попередній зустрічі. У воротах стояв Олександр Шовковський, у полі діяли Даніло Сілва, Антунес, Микола Морозюк, Андрій Ярмоленко, Мораєс, Микита Корзун, Денис Гармаш, Домагой Віда, Віталій Буяльський та Артем Громов.
Збірна України готується до першого офіційного поєдинку під орудою нового головного тренера — легендарного в минулому гравця Андрія Шевченка. На збір, який передує запланованому на 5 вересня в Києві матчу з чвертьфіналістом останнього чемпіонату Європи — збірною Ісландії, Андрій Миколайович (тепер так!) викликав незвично багато виконавців — аж 31.
Початковий список Шевченка виглядав так.
Воротарі: Андрій П’ятов, Микита Шевченко (обидва — «Шахтар», Донецьк), Денис Бойко («Бешикташ», Стамбул, Туреччина).
Захисники: Артем Федецький («Дармштадт», Німеччина), Олександр Кучер, Ярослав Ракицький, Богдан Бутко, Іван Ордець, Сергій Кривцов (усі — «Шахтар», Донецьк), Євген Хачеріді («Динамо», Київ), Павло Ксьонз («Карпати», Львів»), Едуард Соболь («Зоря», Луганськ).
Ось і минуло літо. На зміну теплим дням приходить помірна ранкова прохолода. Відчувається легке дихання осені. Режим дня для школяра стає вельми важливим. За час канікул дитина дуже відвикає від шкільного режиму. Адже у ці місяці діти зазвичай насолоджуються повною свободою: вони можуть пізно вставати і пізно лягати, довго гуляти, проводити час за улюбленими заняттями і розвагами. У них немає необхідності суворо організовувати свій день.
Тому не дивно, що перехід до нового режиму може виявитися складним для школярів. Як зробити його безболісним? Про це ми розпитали фахівця — лікаря-гігієніста, кандидата медичних наук Наталію Москвяк.
Нашим співрозмовником цього разу є відомий письменник Олександр Есаулов, котрий до того ж є технічним директором Інституту підтримки та експлуатації АЕС. Попри серйозну та відповідальну посаду він не тільки знаходить час на написання творів для дітей та дорослих, а й вважає це головною справою свого життя. Цілком закономірно, що він став потрійним (у різні роки) лауреатом престижного літературного конкурсу «Коронація слова» як прозаїк для дітей та дорослих і як кіносценарист.
Особливе місце у творчості Олександра Есаулова займає тема Чорнобильської трагедії. В 1986 році він був заступником голови Прип’ятського міськвиконкому. В молодому місті Прип’яті жили люди, що обслуговували сумнозвісну Чорнобильську АЕС.
У Центральному будинку художника Національної спілки художників України діє виставка до 25-ї річниці Незалежності України, що є наочним втіленням творчих досягнень художників із різних регіонів держави.
До ювілейної експозиції увійшло понад 400 творів живопису, графіки, скульптури та декоративноужиткового мистецтва. Як і на більшості попередніх художніх виставок, присвячених найбільшому державному святу країни, тут немає жодних обмежень у сенсі художньої стилістики, образнопластичних уподобань авторів. Це констатація творчої практики наших співвітчизників, які своїми роботами створюють художню мозаїку незалежної України.
Свою першу персональну виставку живопису молодий художник-аматор Ярослав Стеценко представив у галереї «Митець» (вул. Велика Васильківська, 12) Київської організації Національної спілки художників України.
Назвав її просто — «Арт-проект від Ярослава». Меценатом виступає Олексій Стеценко, старший брат автора картин.
За фахом Ярослав Стеценко — біотехнолог. Займався досить успішним бізнесом — мав кав’ярню в столиці. За те, що малював молочною пінкою цікаві малюночки у філіжанках із кавою, відвідувачі — матусі з малечею — із захопленням називали його кавовим чарівником.
Фотовиставка «МОЯ АРМІЯ. Бачити серцем», яка відкрилася до 25-ї річниці Незалежності в Музеї історії Києва — це хвилююча розповідь в унікальних фотографіях учасників бойових дій на Сході України.
Документальна фотохроніка про друге народження української армії викликає почуття гордості за наших воїнів, вдячність і повагу до добровольців, волонтерів, медиків, сімей військовослужбовців.
Під час підготовки виставки «МОЯ АРМІЯ. Бачити серцем» протягом півтора місяця було зібрано фотографії очевидців. У фотопроекті взяли участь понад 100 авторів з півсотні міст та районів України. Серед них — військові та цивільні фотографи, волонтери та бійці.
Українці, які під час Другої світової проживали на окупованих територіях, вважалися зрадниками. Мобілізувавши їх до війська, командування кидало цих людей на найнебезпечніші ділянки фронту, вважаючи, що вони мають спокутувати свою вину.
У полках не вистачало елементарного
Друга світова війна — наймасштабніша в історії людства, адже її учасниками стала 61 країна світу. На теренах цих держав проживало близько 80 відсотків населення планети Земля. Бойові дії відбувалися на теренах 40 країн, у них брали участь 110–115 мільйонів осіб, з яких понад 55 мільйонів загинули. Найбільше постраждали республіки колишнього СРСР — Україна, Білорусь і Росія.
До зони відповідальності повітряного командування «Захід» входить 8 областей; адміністративний центр м. Львів, об’єкти хімічної промисловості в Івано-Франківській області, Рівненська та Хмельницька атомні електростанції.
Близько півтори тисячі військовослужбовців військових частин ПвК «Захід» брали участь у проведенні АТО, де загинуло три військовослужбовці та 16 було поранено.
У Львові під час урочистого заходу на території ПвК «Захід» за мужність та героїзм, проявлений під час бойових дій, військовослужбовці були відзначені грамотами, подяками та цінними подарунками — наручними годинниками.
Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.ua».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».