Шановні читачі! 15 червня 2018 року газеті "Демократична Україна"
(до жовтня 1991р. - "Радянська Україна") виповнилося 100 років!
Страхування - універсальний інструмент, створений людством для економічного захисту своїх майнових інтересів. В даний час в економічно розвинених країнах без нього не відбувається жодної комерційної угоди, не діє практично жодне підприємство. Страховий поліс є практично у кожної людини. Практика страхування в нашій країні поки широкого розвитку не має. І тому є ряд причин: відсутність страхової культури у населення; низький імідж страхових агентів; всілякі кризи, що підривають довіру до страхових інститутів; недостатня просвітницька робота самих страхових компаній; агресивна реклама.
Уже два роки Крим окупований Російською Федерацією. Повсюди на півострові гасла: «Крым — русская земля». Антиукраїнські політики продовжують розігрувати «кримську карту», підкреслюючи історичну приналежність півострова РФ.
Мовляв, Крим «подарував» Україні у зв’язку з 300-річчям Переяславської ради Микита Хрущов. А президент Росії Володимир Путін прямо заявив, що Хрущов віддав Крим Україні за мішок картоплі.
Чи так це? Як насправді відбувалося приєднання Криму до України? Редакція «ДУ» звернулася з таким запитанням до кандидата історичних наук Дмитра Чорного.
20 квітня — 125 років від дня народження Юрія Тютюнника, українського військового діяча, генерал-хорунжого армії УНР.
Майбутній генералхорунжий армії УНР Юрко Тютюнник народився 20 квітня 1891 року в селі Будище Пединівської волості Звенигородського повіту Київської губернії, в селянській родині колишніх кріпаків Йосипа і Марини.
За материнською лінією, був онуком сестри Тараса Шевченка — Ярини. У сім’ї було 9 дітей, але дорослого віку досягли лише п’ятеро (4 сини і дочка).
Навчався Юрко в сільській школі, згодом закінчив агрошколу в Умані. 1913 року склав іспити до Київської приватної гімназії. Був одружений (дружина — Віра Андріївна). Мав двох доньок.
Після того, як «Олександрія» вибила у чвертьфіналі Кубка України з футболу київське «Динамо», команда під орудою Володимира Шарана зупинятися не стала. У півфіналі на колектив із Кіровоградщини чекав не менш грізний суперник — донецький «Шахтар», але й тут олександрійці вирішили не зупинятися.
Нічия 1:1 на власному полі навряд чи зробить «Олександрію» фаворитом у всьому протистоянні, проте на мінісенсацію претендує однозначно. Гірники вийшли на гру основним складом і мали забивати ще в першому таймі, та свої нагоди змарнували. Натомість у складі «Олександрії» на 36й хвилині класний удар вдався Грицуку, який прийняв м’яч після скидання Старенького, п’ятою відіграв Коваленка та пробив за неймовірною траекторією у «дев’ятку».
Донецький «Шахтар» подолав черговий етап другого за престижністю футбольного єврокубка — у чвертьфіналі Ліги Європи підопічні Мірчі Луческу впевнено здолали опір португальської «Браги». Тепер на гірників чекає нове випробування, півфінальні зустрічі з чинним володарем почесного трофею — іспанською «Севільєю», в складі якої виступає півзахисник збірної України Євген Коноплянка.
Шлях гірників до півфіналу розпочався у виїзному матчі в Бразі. З перших хвилин матчу футболісти «Браги» намагалися контролювати гру, і це їм до певного часу вдавалося робити. Щоправда, до реальних загроз воротам Андрія П’ятова не доходило, найнебезпечніші моменти господарі створювали ударами з середніх і далеких дистанцій.
22-й тур чемпіонату України з футболу у Прем’єр-лізі можна назвати по-своєму унікальним. Справа в тому, що вперше від початку сезону в усіх матчах забивала лише одна команда, тоді як інший учасник дуелі незмінно «мовчав» (ще в одному випадку порадувати глядачів голами не зміг жоден колектив).
Київське «Динамо» взяло заплановані три очки в Ужгороді. На матч з лідером чемпіонату України прийшло менше половини стадіону. Цікаво, яку команду варто привезти до цього міста, щоб стадіон був заповнений? Хоча, як команда грає, так за неї і вболівають. Що стосується самого поєдинку, то кияни довго не могли відкрити рахунок, а господарі з перших хвилин матчу мріяли, щоб він швидше завершився.
Наш співрозмовник — письменник Сергій Куліда пише цікаві книжки, в яких неймовірні детективно-пригодницькі колізії піддані історичним розслідуванням. За словами радянського класика детективного жанру Георгія Вайнера, «його публікації зрідні літературним пошукам Іраклія Андроннікова».
Але, на відміну від відомого письменника і літературознавця, інтерес Сергія Куліди лежить в іншій площині — історія розвідки і контррозвідки.
Літератор подекуди знаходить «темні плями» у «світлих» образах відомих письменників, художників, артистів, учених, які стали — із власної волі або через обставини — шпигунами. У цій другій «шкурі» вони були не менш талановиті, ніж в основній професії.
У рамках медіапроекту «Дитинство без сліз» у столиці відкрилася Міжнародна благодійна виставка картин «Україна очима дітей із зони АТО», яка буде експонуватися в музеях 50 країн світу, повідомляє unn.ua.
«Проект охопить усю Україну та відвідає 50 країн світу. Перші країни, які нас запросили, — це Угорщина, Польща та Молдова», — повідомив організатор виставки С. Ліповський.
«Місто Київ прийняло понад 120 тисяч переселенців із Луганської та Донецької областей. Дарниця — найбільшу кількість, майже 22 тисячі осіб, або 17%.
У Малій галереї Національного культурномистецького та музейного комплексу «Мистецький арсенал» стартувала виставка художника Іллі Ісупова «Перископ», повідомляє ipro.kiev.ua. Вона розповідає про українських моряків після анексії Криму.
Куратор галереї Дана Брежнєва розповіла про проект: «Як відомо, кожен військовозобов’язаний дає урочисту присягу на вірність батьківщині. У різних державах вона має свою специфіку, зміст і обряд, відповідає традиції того чи іншого народу. Об’єднуючим елементом є урочистість, благоговіння перед новою відповідальністю, непохитність у правильності прийнятого рішення. Саме з присяги новобранець набуває прав і обов’язків відповідно до військового законодавства країни, в тому числі — покарання за зраду — дезертирство. Відмова від прийняття присяги не допускається.
25 КВІТНЯ — 105 РОКІВ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ВІРИ РОЇК, УКРАЇНСЬКОЇ ВИШИВАЛЬНИЦІ
Народилася Віра Сергіївна Роїк 25 квітня 1911 року в м. Лубни Полтавської області. Вона з’явилася на світ у царській Росії, пережила жовтневу революцію 1917 року, Велику Вітчизняну війну, крах СРСР та становлення незалежної України.
Змінювалося все, змінювалася і Віра Роїк — дівчинка з голкою в поколотих пальцях перетворилася на дівчину-артільницю. Їй на зміну прийшла жінка-педагог — віртуоз, який володіє понад трьома сотнями технік вишивання. Не змінилося тільки бажання зберегти самобутнє народне мистецтво та любов до вишивки, які червоною ниткою пройшли крізь усе її життя.
Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.ua».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».