Шановні читачі! 15 червня 2018 року газеті "Демократична Україна"
(до жовтня 1991р. - "Радянська Україна") виповнилося 100 років!
ПАРЛАМЕНТ УЗЯВ ДО РОЗГЛЯДУ ПРОЕКТ ГОЛОВНОГО
ФІНАНСОВОГО ДОКУМЕНТА НА НАСТУПНИЙ РІК
Ключовою темою нинішнього парламентського тижня очікувано став старт бюджетного процесу в державі. Після того, як минулого четверга з головним фінансовим документом сяк-так «розібралися» в Кабінеті Міністрів, черга дійшла саме до народних депутатів.
Вони навдивовижу швидко взяли проект до розгляду, після чого дехто з оглядачів навіть почав висловлювати сподівання на те, що, мовляв, українська традиція ухвалювати закони про держбюджет в ліпшому разі — під Новий рік, а в гіршому — вже після Різдвяного святкового циклу, цього разу буде зламана. Чи так це насправді? Спробуємо з’ясувати.
Передусім, варто звернути увагу на те, що представлений проект передбачає зростання доходів держбюджету порівняно з поточним роком на 17 відсотків — до 706,3 мільярда гривень. Видатків — на 15%, до 775,3 млрд.
Осінь — чудова пора року. На жаль, саме в цей час у нашому організмі починає накопичуватися жировий запас. Так відбувається, тому що з настанням осені, а в подальшому — і зими, підвищується апетит.
Ось чому нині саме час поговорити про те, як правильно харчуватися восени, не нашкодивши здоров’ю, а також не набираючи зайвої ваги. Про це нам розповіла фахівець — лікар-гігієніст вищої категорії, кандидат медичних наук Любов КІЦУЛА.
— Насамперед, нашому організму потрібні вітаміни. Їх нестача в організмі свідчить про авітаміноз. Для того, щоб його уникнути, потрібно вживати якомога більше вітамінів.
Наш співрозмовник — письменник, перекладач, редактор і видавець Олег Жупанський. Як професіонал пройшов серйозне горнило у видавництві «Веселка», журналі «Всесвіт», видавництві «Юніверс».
У 2007 р. разом із сином Олексієм заснував власне «Видавництво Жупанського», яке спеціалізується на виданнях перекладної художньої літератури та сучасної української прози.
Лауреат премії ім. Максима Рильського.
— Олегу Івановичу, царина вашої діяльності, так би мовити, двогранна — письменника і видавця. Що превалює?
— Основна моя діяльність — видавнича. Є чимало серйозних проектів. До книжкового ярмарку Форуму видавців у Львові підготували кілька нових видань, зокрема книжку «Виголошується Лот 49» американського письменника Томаса Пінчона, якого дуже шанують у світі, він відомий своїми складними прозовими творами, представник постмодернізму.
30 ВЕРЕСНЯ — МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ПЕРЕКЛАДАЧА
Ці слова незабутнього Максима Рильського чи не найкраще пасують до фаху перекладача, або товмача, як називали їх раніше. Уявіть собі, що ви подорожуєте незнайомою країною, але не знаєте місцевої мови навіть на рівні «привіт — до зустрічі». Як будете спілкуватися з місцевими жителями?
Можна, звичайно, спробувати донести сенс сказаного до іноземних громадян за допомогою жестів, але, погодьтеся, такий підхід навряд чи полегшить ваш вояж — швидше перетворить приємний відпочинок на суцільну муку.
Є, як мінімум, два виходи із становища: вирушити за кордон за путівкою від турагенції або взяти із собою в подорож людину, яка володіє мовою. Спеціальність останньої називається «перекладач» і за прикладом інших професій має власне свято масштабного характеру, яке щорічно відзначається, — Міжнародний день перекладача.
Якщо вам подобається екстрим, карколомні акробатичні трюки, від яких захоплює подих, ви обов’язково маєте завітати до цирку, який підготував нову програму, заряджену адреналіном.
У ній беруть участь надзвичайно талановиті й сміливі українські та зарубіжні артисти.
Групу монгольських акробатів Acrobats with voltage, золотих призерів Міжнародного циркового фестивалю в іспанському Фігерасі, генеральний директор — художній керівник Національного цирку України Людмила Шевченко буквально забрала з американських гастролей.
До речі, у цирковому світі монгольські акробати вважаються найсильнішими, найтемпераментнішими, найспритнішими, найстрімкішими виконавцями. Саме це вони й продемонстрували у своїх унікальних трюках, що вразили найдосвідченішу публіку, яку, здавалося, вже нічим не здивуєш.
У театрі «Божа корівка», що діє при Центрі мистецтв «Новий український театр», намагаються добирати до репертуару п’єси, які б не лише розважали, а й виховували маленького глядача.
Нещодавно афіша театру поповнилася новими виставами «Абетка гарних манер» та «Країна Серйозних», що створені за п’єсами молодого українського драматурга Марини Смілянець.
«Діти мають вчитися не лише на образах Буратіна і ВінніПуха, а й сучасних героїв. Тому ми прагнемо до своєї афіші включати побільше сучасних авторів. Нині для дітей пишуть багато творів, але серед них дуже мало якісних п’єс, що можуть мати продовження на сцені. Свого часу ми відкрили цікавого драматурга Наталію Уварову, яка пише як для дітей, так і для дорослих. А сьогодні пропонуємо найменшому глядачеві виставу за твором Марини Смілянець», — розповів режисерпостановник, художній керівник Центру мистецтв «Новий український театр» Віталій Кіно.
6 вересня відбувся круглий стіл з нагоди запуску комплексної програми для агробізнесу «Ваш урожай — наша турбота». У рамках цього заходу був презентований інноваційний страховий продукт для страхування посівів та майбутнього врожаю озимої пшениці.
Робота над страховим продуктом здійснювалася проектом Міжнародної фінансової корпорації (IFC, Група Світового банку) «Розвиток фінансування аграрного сектора в Європі та Центральній Азії» спільно з компаніями-партнерами — «Сингента», «Креді Агріколь Банк», «АХА Страхування». При цьому проводились активні консультації із сільгоспвиробниками.
Детальніше про новий страховий продукт, його особливості та перспективи впровадження розповідає радник з питань агрострахування проекту IFC Андрій Заріпов.
Кабінет Міністрів України готовий ухвалювати конструктивні пропозиції від народних депутатів, у тому числі щодо соціальних ініціатив, проте лише за умови одночасного визначення джерел забезпечення їхнього фінансування.
Про це заявив перший віце-прем’єр-міністр — міністр економічного розвитку та торгівлі Степан КУБІВ на засіданні Погоджувальної ради, повідомляє Укрінформ.
«Ми готові обґрунтовувати наші пропозиції, приймати конструктивні пропозиції від колег — народних депутатів, рішення профільних комітетів... Але уряд не підтримуватиме пропозиції, за якими стоять нечіткі розрахунки. Ми готові підтримувати нові соціальні ініціативи, якщо будуть визначені джерела забезпечення видатків», — сказав С. Кубів.
Усі педагогічні працівники 8–12 розряду мають піднятися вгору по тарифній сітці на два розряди. Разом із загальним підвищенням зарплати бюджетників це дозволить збільшити зарплату вчителям на третину, заявила міністр освіти і науки України Лілія ГРИНЕВИЧ під час розмови з освітянами Львівщини, повідомляє прес-служба МОН.
«На 2017 р. ми просуваємо вчителя в тарифній сітці. Я вважаю абсолютною несправедливістю, що вчитель вищої категорії оплачується по 12 тарифному розряду, а молодий викладач вищої школи, при всій повазі, — по 15му. Цей розрив має бути подолано», — зазначила Л. Гриневич.
Просування вгору на два розряди по тарифній сітці дасть можливість підвищити зарплату педагогічним працівникам на 500–800 грн.
Невпинно злітають листки календаря, наближаючи жовтень, який нині в багатьох українців асоціюється не з порою золотої осені та бабиного літа, а з початком опалювального сезону і тисячагривневими комунальними платежами.
Хоч влада намагається заспокоїти громаду, тривога наростає. Сплачувати комірне за новими тарифами не може дедалі більша кількість громадян.
За офіційними даними, свою платіжну неспроможність зареєструють 9 млн домогосподарств із 15 мільйонів, які нині є в Україні. Усього в бюджеті на цю програму передбачено приблизно 40 мдрд грн.
Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.ua».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».