Шановні читачі! 15 червня 2018 року газеті "Демократична Україна"
(до жовтня 1991р. - "Радянська Україна") виповнилося 100 років!
Фінальний матч цьогорічної Ліги чемпіонів не виправдав сподівання багатьох фахівців, переважна більшість яких пророкувала нудний футбол із невеликою кількістю небезпечних моментів. «Реал» досить швидко повів у рахунку. Крос зі штрафного подав від центральної лінії, Бейл головою проштовхнув м’яч у воротарський майданчик, а там Серхіо Рамос виграв боротьбу у Савіча і прокинув м’яч поміж ніг голкіпера Облака.
Щоправда, відеоповтор показав, що Рамос на якісь сантиметри був ближче до воріт, ніж захисник «Атлетико». Але боковий арбітр у цьому епізоді «зіграв» за команду, що перебувала в атаці.
Після цього «вершкові» відійшли у захист. Інколи складалося враження, що команди помінялися футболками, адже всі звикли, що саме «Реал» грає першим номером. Натомість у виконанні підопічних Зідана була дисциплінована гра в обороні.
В центрі англійського Ноттінгема, на площі Старий Ринок, близько 300 сучасних нащадків Робіна Гуда з 44 країн Європи розіграли нагороди чемпіонату континенту зі стрільби з лука. Рідне місто містера Гуда (а сьогодні ще й головний осередок стрільби з лука Великої Британії) стало щасливим для українських лучниць. У жіночому турнірі з класичного лука «золотий» дубль зробила Вероніка Марченко.
Вперше у кар’єрі 23річна львів’янка стала чемпіонкою в особистій першості. І ще один чемпіонський титул дівчина здобула разом із подругами по команді Анастасією Павловою з Нової Каховки та Лідією Січеніковою з Чернігова.
Ще одну нагороду принесли Україні Анастасія Павлова та Віктор Рубан — у змаганні змішаних пар вони стали бронзовими призерами. У загальнокомандному заліку наші співвітчизники вибороли першість, обійшовши команди Данії та Росії.
Головний тренер збірної України з футболу Михайло Фоменко визначився зі списком гравців, які поїдуть на чемпіонат Європи до Франції. На Євро-2016 не зіграють такі футболісти з розширеного списку «синьо-жовтих»: Олег Гусєв, Артем Кравець, Микита Каменюка, Євген Шахов, Іван Петряк і Максим Малишев.
Із розташування збірної у швейцарській Асконі ця шістка вже вирушила додому. Решта 3 червня проведе останній контрольний поєдинок перед стартом першості, суперником буде албанська команда.
Люди із синдромом хронічної втоми найбільш схильні придушувати емоції у стресових ситуаціях і не ділитися переживаннями, повідомляють фахівці Лондонського королівського коледжу.
В умовах стресу люди, які страждають на синдром хронічної втоми, активніше протистоять зовнішнім дратівливим факторам. Проте водночас їх втома посилюється. Науковці стверджують, що ця особливість є результатом втечі від проблем, запрограмованої у людини генетично.
Провівши дослідження, фахівці дійшли висновку, що на хронічну втому частіше страждають люди, які пригнічують свої емоції і хвилювання.
Усім, хто має діабет 2-го типу, відомо, що це — хронічне захворювання, при якому порушується обмін вуглеводів, а рівень цукру (глюкози) в крові у хворого тримається вищим за норму. Нині у світі посилюється епідемія цієї хвороби.
Тому дуже цікаво, як узяти під контроль діабет 2-го типу, знизити цукор у крові і тримати його стабільно нормальним? Про це ми розпитали фахівця — доктора медичних наук, лікаря вищої категорії Любов Соколову.
— Як лікувати діабет 2-го типу за допомогою дієти?
— Дієта при діабеті — велика сила, але всетаки лікування проводиться не тільки за допомогою дієти, не слід самим скасовувати призначені лікарем ліки й уколи інсуліну. Також важлива і фізична активність. І все ж основний засіб — суворо дотримуватися низьковуглеводної дієти.
Освітні центри, що почнуть діяти цього року для абітурієнтів з окупованого Криму та зони АТО, прийматимуть іспити до 26 липня.
Про це повідомила на пресконференції в Укрінформі міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.
«Документи для вступу для здобуття вищої освіти за державним замовленням тільки за денною формою навчання приймаються до 18ї години 24 липня. Вступні іспити в освітніх центрах проводяться до 26 липня. А зарахування — не пізніше 12ї години 28 липня», — повідомила Лілія Гриневич.
За її словами, попередньо потрібен час для подання заяви і освітньої декларації, для проведення оцінювання з української мови та історії України, тому для абітурієнтів із цих вразливих груп «усе це буде орієнтовно займати час не пізніше 12 липня».
Напередодні вступної кампанії багато абітурієнтів усе ще не знайомі з деякими новими правилами вступу в університети. Щоб позбутися пробілів у подібних орієнтуючих знаннях, читайте матеріал Укрінформу, в якому детально описано зміни в правилах вступу в 2016 році, а також є список документів, необхідних для вступу.
Час змін
Перше новаторство, яке чекає майбутніх абітурієнтів, — вступ здійснюватиметься за новим загальним переліком спеціальностей. Кажуть, це потрібно для того, щоб українські дипломи згодом котирувалися за кордоном. Чи так буде колинебудь — невідомо, але деякі потуги для цього Міністерство освіти вже робить.
Також на догоду Болонському процесу в Україні тепер з’являться ступені молодшого бакалавра та доктора філософії. Вони мають замінити ступені молодшого спеціаліста та спеціаліста, а також кандидата наук. Фахівці, до речі, будуть набиратися в 2016 році востаннє.
Наш співрозмовник — Володимир Петранюк присвятив своє життя створенню у Києві нового українського театру. З 1982 року очолювана ним група ентузіастів театрального мистецтва здійснювала пленерові постановки вистав і свят на вулицях і майданах Києва. В тому числі пан Володимир ставив свята головної ялинки України на Майдані та інші святкові дійства, за що в 1982 році був нагороджений званням лауреата фестивалю театральних свят.
З 1986 року театр прийняв назву «Дзеркало» і переніс свою діяльність у зону ЧАЕС, у результаті чого народилася перша у світі вистава, присвячена Чорнобильській трагедії, — «Полум’яні автографи». Ця п’єса і постановка Володимира Петранюка визначили спрямування його діяльності як режисера на роки вперед.
10 ЧЕРВНЯ — 105 РОКІВ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ПЕТРА ВЕСКЛЯРОВА (1911—1994),
УКРАЇНСЬКОГО АКТОРА ТЕАТРУ І КІНО, ТЕЛЕКАЗКАРЯ
Дід Панас щовечора приходив у кожен дім, де зустрічі з ним чекали впродовж багатьох років не тільки діти, але й дорослі. Діти — зрозуміло чому, адже він їм казку на ніч розповідав.
А ось чому і дорослі часто разом із малюками засиджувались у блакитних екранів? Напевне, тому, що від його колоритного образа народного оповідача віяло щирістю і мудрою простотою, яких так усім нам не вистачало у той час. Він був живий і справжній — на противагу нескінченним балакаючим головам тодішнього ТБ.
Та все це було пізніше, а народився майбутній всенародно відомий теледідусь 28 травня (10 червня за новим стилем) 1911 року в містечку Тальне, нині Черкаська область.
У Київському національному академічному театрі оперети періодично здійснюють міжнародні проекти, що не тільки сприяють творчому обміну, а й інтегрують Україну в загальноєвропейський культурний простір.
У квітні в театрі відбувся концерт «Віват, Оффенбах», присвячений творчості великого французького композитора. А нещодавно за підтримки Посольства Угорщини в Україні кияни та гості столиці мали можливість побувати на вечорі угорської музики «Перлини Дунаю».
«Для нас це надзвичайно важливий момент. Ми це робимо не лише задля глядача, а й для зміцнення наших відносин. Музика допомагає Україні стати повноправним членом сім’ї європейських народів. Музика і театр роблять більше у цьому напрямку, ніж політики. Будемо і надалі співпрацювати з нашими угорськими друзями.
Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.ua».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».