Шановні читачі! 15 червня 2018 року газеті "Демократична Україна"
(до жовтня 1991р. - "Радянська Україна") виповнилося 100 років!
Збірна України з футболу провела два жовтневих поєдинки відбірного турніру чемпіонату світу 2018 року зі змінним успіхом. З одного боку, з урахуванням виїзду до Туреччини чотири очки з шести можливих видаються непоганим здобутком, але з огляду на розвиток подій у матчі в місті Конья видається, що «синьо-жовті» скоріше втратили перемогу, ніж здобули нічию.
На стадіон «Конья Бююкшехір» наші співвітчизники вийшли в такому складі: П’ятов, Бутко, Соболь, Кучер, Степаненко, Ярмоленко, Коноплянка (Петряк, 82), Кравець (Зозуля, 74), Ордець, Коваленко, Зінченко (Сидорчук, 47).
Команда Фатіха Теріма мала такий вигляд: Бабаджан, Озбайракли, Балта (Айхан, 47), Топрак, Тосун, Чалханоглу, Унал (Джигерджи, 47), Топал, Туфан (Шен, 77), Еркін, Мор.
Наш співрозмовник — Петро Кононенко, засновник і почесний директор Національного науково-дослідного інституту українознавства, доктор філологічних наук, професор, академік Української вільної академії наук, президент Міжнародної асоціації «Україна і світове українство», голова Всесвітньої ради з питань освіти, науки, культури, державотворення, член Національної спілки письменників України. Автор програм, підручників і посібників, понад 45 монографій. Поет, прозаїк, драматург, критик і літературознавець.
Серед його творів такі резонансні, як «Марія на Голгофі», «У пошуках суті», «Український етнос: ґенеза і перспективи», «Національна ідея, нація, націоналізм», «Україна у нас одна», «Українці у світовій цивілізації і культурі. Історичний феномен Степана Бандери».
Петро Кононенко висвітлює еволюційний рух України з найдавніших часів. Вважає, що українознавство є найпотужнішим поступом українського народу до цивілізаційних вершин.
Рік, що спливає, сміливо можна сказати, перевірив на міць не лише поточний стан якісно оновленої вітчизняної армії, але й виявився своєрідним лакмусовим папірцем і для суспільних відносин у середині самої порівняно ще молодої держави.
Хотілося б надалі акцентувати читацьку увагу на ключових моментах: чи втримається духовна єдність нашого народу під роз’їдаючим руйнівним впливом ворожої пропаганди; чи не посиплеться раптом усе найкраще, здобуте ним рівно чверть віку тому, немов крихкий доміношний будиночок?
На деякі з цих запитань редакція «ДУ» спробує дати відповідь вустами лідерів офіційно зареєстрованих етнічних товариств, що багато років мешкають пліч-о-пліч із корінним населенням України.
Військові частини проходять різні етапи: вони народжуються (формуються), функціонують, змінюють місце дислокації, найменування тощо. А коли настає час, їх розформовують. Але пам’ять про частини і з’єднання надовго закарбовується в серцях тих, хто віддав службі в них чимало років свого життя. Тож ветерани військової служби з цікавістю спостерігають за народженням та становленням нових армійських частин, що приходять на зміну підрозділам, які, виконавши свою місію, припинили існування.
Жителі Полтави — міста, де ще за радянських часів традиційно існував чималий військовий гарнізон у складі понад десятка військових частин, неодноразово ставали свідками метаморфоз, котрі траплялися з військовими частинами. Зокрема, розформування в обласному центрі двох найстаріших в Україні військових училищ, в яких готували зв’язківців та ракетників.
ЗДОБУВАЛИ УКРАЇНСЬКІ КОЗАКИ ПІД ПРОВОДОМ ПЕТРА КОНАШЕВИЧА-САГАЙДАЧНОГО,
ЯКИЙ ВИРІЗНЯВСЯ УМІННЯМ ВОЮВАТИ І ОСОБИСТОЮ ХОРОБРІСТЮ
14 ЖОВТНЯ — ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОГО КОЗАЦТВА
Українська земля народила багато талановитих поетів і прозаїків, співаків і композиторів, космонавтів і ракетобудівників. А ще були в нашій історії знані полководці, чиї імена змушували тремтіти ворогів.
Петро Конашевич-Сагайдачний — один із них. В історію він увійшов як полководець та політичний діяч, гетьман реєстрового козацтва, кошовий отаман Запорозької Січі, організатор успішних походів козаків проти Кримського ханства, Османської імперії та Московського царства, меценат православних братств. Гучні звитяги в морських та суходільних походах козаків під його проводом сприяли зростанню міжнародного авторитету українського козацтва.
14 ЖОВТНЯ — ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ ПОВСТАНСЬКОЇ АРМІЇ
У голови кількох поколінь українців компартійні ідеологи протягом десятиліть втовкмачували тезу про те, що вояки Української повстанської армії були «вірними холуями гітлерівців, які стріляли у спини радянських воїнів і руки яких по лікті у крові мирного населення». І лише після того, як Радянський Союз відійшов у небуття, ми дізналися багато правди про діяльність УПА і її вояків.
«Вірні наймити німецьких фашистів...»
Витоки Української повстанської армії сягають червня 1941 року, коли Тарас Боровець-Бульба створив перші озброєні загони під назвою УПА — «Поліська Січ». Та проіснували вони недовго, бо вже за кілька місяців німці їх розігнали. Через рік, восени 1942 року, на Поліссі почали створюватися збройні загони Організації українських націоналістів. Тривалий час радянська пропаганда зображувала повстанців як вірних прислужників нацистів, які брали активну участь у спільних каральних акціях проти партизанів та мирного населення, не маючи жодного бойового зіткнення з німецькими окупантами. Але факти — річ уперта. І вони свідчать про інше.
Україна стала невід’ємною складовою світового господарства, тому складні завдання внутрішнього реформування має вирішувати під впливом і з урахуванням міжнародних викликів. Це вимагає усвідомлення позитивного й негативного досвіду провідних країн, нагадує генеральний директор Центру Разумкова Анатолій Рачок.
За обмежених можливостей державних фінансів у більшості країн світу саме завдяки монетарним інструментам можна очікувати економічного зміцнення, посилення банківської системи, розширення фінансування реального сектора економіки, тобто сформувати належний економічний баланс.
Ось чому дослідженню завдань, ризиків та викликів, пов’язаних із впровадженням раціональних заходів монетарної політики, а також особливостей їх реалізації в Україні й була присвячена фахова дискусія, організована Центром Разумкова, Фондом Фрідріха Науманна та Міжнародним інститутом бізнесу.
Нині Україна перебуває на роздоріжжі, чітких відповідей на проблеми економічного розвитку влада поки не має, вважає директор економічних програм Центру Разумкова Василь Юрчишин.
Урядову програму з енергоефективності, яка в народі отримала назву «теплі кредити», позитивно оцінили як прості українці — учасники цього проекту, так і міжнародні експерти. За час її дії (а це фактично рік) учасниками програми стали 398 ОСББ та 145 тис. фізичних осіб, які залучили мільйони гривень на утеплення свого житла.
Загалом у 2016 році лише фізичним особам, які оформлювали теплі кредити на енергоефективні матеріали та обладнання, відшкодовано 529,73 мільйона гривень. З початку дії програми урядова допомога населенню сягає 784,72 млн грн.
Попит перевищив пропозицію
Така популярність теплих кредитів пояснюється тим, що основне фінансове навантаження лежить на уряді, який компенсує левову частку суми кредиту з державного бюджету та додатково залучає кошти місцевих бюджетів. Регіональних програм співфінансування налічується майже дві сотні.
Зовнішньополітичні зміни та зростаючі побоювання щодо внутрішньої стабільності змусили президента Азербайджану Ільхама Алієва до поглиблення відносин із Росією та співпраці з Іраном.
Протягом останніх трьох років Азербайджан переглянув загрози і визнав, що Захід не гарантує безпеки, політика Туреччини непередбачувана, а зміцнення традиційно ворожого Ірану генерує загрози для Азербайджану.
Зближення з Росією — тактичний крок, який має допомогти у збереженні внутрішньої стабільності за несприятливих геополітичних, економічних і соціальних умов. Співпраця з Кремлем принесла корисну для Азербайджану динаміку у карабахському конфлікті і зміцнення стабільності режиму, необхідну в ситуації економічної кризи.
З 1992 року політика Азербайджану спиралася на співпрацю з Туреччиною та Заходом (ЄС і США) і обмежених відносинах із Росією. Така стратегія гарантувала незалежний від Кремля розвиток держави, а її символом була участь західних фірм в експлуатації азербайджанських родовищ і будівництві нафтопроводів через Грузію і Туреччину.
Президент Росії Володимир Путін направив у Держдуму проект закону про скасування дії російсько-американського договору 2000 року про співпрацю в утилізації плутонію. В обґрунтуванні проекту Кремль послався на принципову зміну обставин, яка полягає у загрозі стратегічній стабільності в результаті недружніх дій США щодо Росії і невиконання ними зобов’язань, які випливають із договору.
Проект обіцяє повернення Росії до договору, але за умови виконання США низки поставлених Кремлем умов:
1. Скорочення військової інфраструктури і чисельності збройних сил США на територіях держав, прийнятих у НАТО до 1 вересня 2000 року (Латвія, Литва, Естонія, Словаччина, Словенія, Румунія і Болгарія), до рівня перед вступом договору в дію.
2. Анулювання США так званого закону Магнітського з 2012 року (встановив політичні індивідуальні санкції — заборону в’їзду в США і замороження банківських рахунків — щодо російських чиновників, звинувачених в участі у доведенні до смерті в слідчому арешті у Москві російського юриста американського фонду Hermitage Capital Сергія Магнітського).
Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.ua».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».