Шановні читачі! 15 червня 2018 року газеті "Демократична Україна"
(до жовтня 1991р. - "Радянська Україна") виповнилося 100 років!
Сезон-2017/18 підходить до завершення. Триває останній етап Кубка світу в Тюмені, на який, крім України, не потрапили також збірні Чехії та США з причини бойкоту.
Три «бронзи» Джими та втрачені квоти
У цьому Кубку світу українці змогли вибороти загалом 7 медалей — 2 срібні, здобуті в жіночій та класичній змішаній естафетах, і 5 бронзових, котрі є персональними (3 — в Юлії Джими та 2 — у Віти Семеренко).
Футбольна збірна пропускає чемпіонат світу в Росії і цей рік для неї перетворюється на проміжний. Так, є новий турнір — Ліга націй УЄФА. Але його цінність та престиж поки що не зовсім зрозумілі.
Тому головне завдання для штабу Андрія Шевченка — завершити перебудову команди та підвести її до відбіркових матчів Євро-2020 уже готовою до боротьби за путівку.
Етнографічна виставка «Таємниці слобожанської писанки», що відкрилась у Харківському історичному музеї імені Миколи Сумцова, розкрила відвідувачам цікавий світ закодованих знаків слобожанських писанок.
Коментар кореспонденту Укрінформу під час відкриття експозиції дала завідувачка відділу етнографії музею Олена Пантєлєй.
«Перлина виставки — півсотні писанок; то є частина колекції земляка, видатного етнографа, засновника та першого директора музею Миколи Сумцова. Колекція зберігається в музеї і майже не виноситься на публіку, бо, на жаль, писанки втрачають свій первісний вигляд, а сучасних методик їх реставрування немає.
3 КВІТНЯ — 100 РОКІВ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ОЛЕСЯ (ОЛЕКСАНДРА) ТЕРЕНТІЙОВИЧА ГОНЧАРА (1918–1995), ПИСЬМЕННИКА, ЛІТЕРАТУРНОГО КРИТИКА, ГРОМАДСЬКОГО ДІЯЧА, ГЕРОЯ УКРАЇНИ, ГЕРОЯ СОЦІАЛІСТИЧНОЇ ПРАЦІ
Нині відзначаємо 100-річчя Олеся Терентійовича... Письменника світового рівня поза будь-яким сумнівом. На відміну від багатьох своїх визнаних за Союзу сучасників, він у незалежній вже Україні ніколи не піддавався нищівній критиці, дошкульним викриттям та публічній дифамації. Ніхто не звинувачував Гончара у лизоблюдстві, зрадництві товаришів, підписуванні колективних листів із засудженням Сахарова, Солженіцина чи інших дисидентів.
ВООЗ зробила попередження про пандемію, пов’язану з невідомим патогеном, який отримав назву хвороба «ікс». Повідомляється, що він готовий завдати удару в будь-яку хвилину.
Експерти організації вважають, що світ не в змозі відповісти на нього і наступний спалах буде таким, із чим люди раніше не стикалися. Тому виникнуть труднощі і з вакциною, і з діагностикою.
Хвороба «ікс» доповнила список захворювань, що становлять серйозну загрозу спалахів. Зараз у списку перебувають ебола, лихоманка Ласса, геморагічна лихоманка, вірус Ніпах, Мессі-синдром, атипова пневмонія і вірус Зіка.
Головний учений і голова Глобальної ради з охорони здоров’я доктор Джонатан Квік попередив, що в будь-який час може початися пандемія, викликана штамом мутованого пташиного грипу — австралійського. Якщо вона спалахне, то може забрати 300 мільйонів життів.
Джонатан Квік вважає, що цей вірус є «найбільш диявольським, важким для контролю і найбільш швидко зростаючим потенційним вірусним убивцею, відомим людству».
Нині за вікном подекуди ще лежить лід і сніг, втім, не зчуємося, як скоро завітає спека, а отже, ми потягнемося до води — на пляж загоряти! Та чи варто мріяти про цю небезпечну, як виявляється, розвагу для душі й тіла?
Про можливі наслідки надмірної інсоляції (опромінення сонячними променями) ми попросили розповісти фахівця — лікаря-онколога, кандидата медичних наук Ярослава ШПАРИКА.
Із введенням системи фінансування первинної ланки медичної допомоги лікарі повинні будуть надавати медичну допомогу при невідкладних станах, займатися профілактикою хронічних, інфекційних захворювань і надавати консультації щодо здорового способу життя.
Про це йдеться в роз’ясненні Міністерства охорони здоров’я.
Як зазначається, з переходом на нову систему фінансування первинної ланки медичної допомоги терапевти, педіатри та сімейні лікарі надаватимуть населенню чітко визначений перелік медичних послуг, зокрема:
— безпосереднє надання первинної медичної допомоги пацієнтам;
— формування і контроль виконання плану обстежень та лікування, аналіз результатів досліджень, призначення медичних препаратів та інших лікувальних заходів;
— надання медичної допомоги пацієнтам у невідкладному стані;
— направлення відповідно до медичних показань пацієнта, який не потребує екстреної медичної допомоги, для надання йому вторинної (спеціалізованої) або третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги;
— координація роботи з іншими ланками медичної допомоги;
— ведення пацієнтів, що хворіють на соціально небезпечні інфекційні захворювання відповідно до законодавства;
— здійснення імунопрофілактики відповідно до чинного законодавства;
— консультування щодо здорового способу життя;
— проведення заходів масової та індивідуальної профілактики інфекційних захворювань;
— оцінка індивідуальних ризиків захворювань і консультування з питань профілактики;
— розробка індивідуальних програм обстеження та спостереження за здоров’ям;
— інформування пацієнта щодо національних скринінгових програм і виконання інших функцій відповідно до законодавства або до програми;
— динамічне спостереження за неускладненою вагітністю;
— здійснення медичного догляду за здоровою дитиною;
— ведення хворих із психічними розладами, зокрема з огляду на рекомендації фахівця;
— надання паліативної допомоги, яка охоплює:
— оцінку ступеня болю;
— призначення наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів;
— лікування больового синдрому;
— оформлення рецептів на наркотичні засоби, психотропні речовини і прекурсори відповідно до чинного законодавства;
— координація і організація виконання лабораторних досліджень, проведення збору біологічного матеріалу;
— проведення лабораторних досліджень, у тому числі з використанням швидких тестів;
— призначення лікарських засобів з оформленням документів відповідно до законодавства;
— підготовка медичної документації для направлення осіб з ознаками стійкої втрати працездатності на медико-соціальну експертизу і на медико-соціальну реабілітацію;
— оформлення довідок, форм, листків непрацездатності.
Укрінформ
У квітні розпочинається загальнонаціональна кампанія «Обери свого лікаря», під час якої українці мають укласти з лікарем первинної ланки декларацію про надання медичних послуг.
Для чого і як укладати декларацію, йдеться у роз’ясненні Міністерства охорони здоров’я, оприлюдненому на сайті відомства.
«Декларація — це документ, який підтверджує, що пацієнт хоче обслуговуватися саме у цього лікаря. Так, підписуючи декларацію з конкретним лікарем, ви повідомляєте державі (Національній службі здоров’я України, НСЗУ), що оплата за ваше обслуговування має надходити у цей медзаклад», — говориться у повідомленні.
30 БЕРЕЗНЯ — 120 РОКІВ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ОЛЕКСІЯ СИДОРОВИЧА КОЛОМІЙЧЕНКА (1898–1974), УКРАЇНСЬКОГО ОТОЛАРИНГОЛОГА
Олексій Коломійченко народився 30 березня 1898 року у містечку Шпола у великій багатодітній селянській сім’ї. Після навчання у Залізничному училищі у 1919 році він вступив до юридичного факультету Київського університету.
Уже через місяць навчання перейшов на медичний факультет того самого університету, згодом перетвореного на Київський медичний інститут (зараз — Національний медичний університет імені академіка О. О. Богомольця).
Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.ua».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».