Шановні читачі! 15 червня 2018 року газеті "Демократична Україна"
(до жовтня 1991р. - "Радянська Україна") виповнилося 100 років!
На початку місяця два благодійних фонди — Parimatch Foundation і Shakhtar Social — запустили проекти, в рамках яких можливість займатися футболом отримали діти з інвалідністю. В рамках роботи ініціатив «Так, я можу» і «Давай, грай!» інклюзивні тренування для дітей проходитимуть у чотирьох містах: Харкові, Києві, Полтаві та Львові.
У кожному з них функціонуватимуть дві групи по 15 дітей із ментальними та фізичними вадами розвитку. До того ж якщо для Києва і Харкова групи за підтримки Parimatch Foundation стали додатковими, то у Львові і Полтаві вперше запустять заняття з футболу для дітей з інвалідністю. Загалом у рамках благодійних програм можливість займатися футболом вже отримали 3500 дітей.
Суперником екс-абсолютного чемпіона світу у важкій вазі українського боксера Олександра Усика в його дебюті в суперважкій вазі офіційно став 38-річний американець Чазз Візерспун.
Про це повідомив сопромоутер українського боксера Едді Хірн на своїй сторінці у Twitter.
Поєдинок Усик — Візерспун, як і планувалося, відбудеться 12 жовтня в Чикаго (США) на Wintrust Arena.
Сьогодні, 11 жовтня, збірна України зіграє у Харкові матч відбору Євро-2020 проти Литви.
Перед відкритим тренуванням на стадіоні «Металіст» головний тренер нашої команди Андрій Шевченко провів прес-конференцію, на якій розповів про готовність своїх підопічних до поєдинку, повідомляє Укрінформ.
«Команда готова до матчу. Єдине — у Миколенка є мікротравма. Він зробив обстеження, і ми визначимо, наскільки є серйозним це пошкодження. Кілька днів він не тренуватиметься. В іншому — все в порядку. Одне тренування, завтра — вже два. Потім — передігрова підготовка.
Проведені клінічні випробування показали, що вітамін D й омега-3 жирні кислоти допомагають захистити від смертності від раку та інфаркту міокарда.
Хоча результати на сьогоднішній день були неоднозначними, але вони демонструють надію на деякі властивості, підтверджені оновленим метааналізом. Останні з них були представлені на щорічних зборах Північноамериканського товариства NAMS у Чикаго.
Хоча до першого снігу й справжнього морозу ще далеченько, втім, навіть осінь здатна завдати клопоту. Йдеться про так звану алергію на холод.
Про те, що це таке, як уберегтися і що робити, якщо ваш організм із незадоволенням відреагував на морози та снігові хуртовини, ми розпитали фахівця — лікаря-дерматолога Галину Федорівну ВАЦКО.
У жовтні виповнюється 40 років Національному академічному духовому оркестру України. За цей час він став одним із найпопулярніших творчих колективів країни.
В чому ж секрет популярності оркестру? Про це наша розмова з генеральним директором колективу, заслуженим працівником культури України Олександром Піроженком.
— Чому, на Вашу думку, духова музика вже не перше століття має таку популярність?
— Сам жанр духової музики наближений до людини. Раніше з цією музикою зустрічали народження дитини. З нею проводять людину в останню путь. Духова музика супроводжує нас усе життя. Її назва походить від слова «дух». А дух — це життя і бажання людини.
Жоден український гетьман і отаман не здобув стільки перемог над кримськотатарськими і турецькими ордами, як кошовий Іван Сірко. Головною метою свого життя він називав визволення співвітчизників із полону Османської Порти та Кримського ханства.
Де й коли він народився? Історія не дає достеменної відповіді на це запитання: за однією з версій, Іванко з’явився на світ Божий на Слобожанщині, за іншою — на Поділлі. Між 1605–1610 роками.
Радянська історіографія стверджувала, що він походив із селян, «невдоволених пануванням польської шляхти». Але у своїх листах королі Речі Посполитої називали його «уродзоном», тобто шляхтичем. Утім, незважаючи на своє походження, Сірко все своє життя присвятив боротьбі за українців.
Цього року виповнюються дві вікопомні дати, пов’язані з геніальною українською актрисою Марією Заньковецькою: 165 років — від дня народження і 85-і роковини — від дня смерті. Пам’ятні заходи на честь славетної зірки вітчизняної театральної сцени збіглися з урочистостями з нагоди 100-річчя Національного академічного драматичного театру ім. Івана Франка.
На його Камерній сцені в рамках Міжнародного театрального фестивалю «Марія» впродовж тижня проходила низка безкоштовних заходів: від науково-мистецької конференції, круглого стола, кількох виставок — до двох десятків спектаклів, літературних читань та концертів митців із різних куточків України та з-за кордону.
Верховна Рада 11 вересня в першому читанні, а 20-го в другому та в цілому 272 голосами народних депутатів проголосувала за законопроект № 1059 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стимулювання інвестиційної діяльності в Україні».
У пояснювальній записці необхідність схвалення такого документа обумовлюється потребою «поліпшити інвестиційний клімат у країни за окремими напрямами, обраними внаслідок комплексної оцінки відповідності законодавства України кращим світовим практикам, описаним Групою Світового банку в методології рейтингу Doing Business».
Колектив найбільшого у вітчизняній авіабудівній галузі державного підприємства «Антонов» відзначає 60-річчя першого польоту турбогвинтового пасажирського літака «Ан-24», створеного наприкінці 50-х років ХХ століття в Києві у КБ, очолюваному видатним авіаконструктором Олегом Костянтиновичем Антоновим. Той перший політ першого «Ан-24» відбувся 20 жовтня 1959-го.
Після завершення Другої світової війни у Радянському Союзі повітряні пасажирські перевезення в другій половині 40-х і у 50-х роках ХХ століття на авіалініях середньої протяжності (міжобласних та деяких інших) здійснювалися за допомогою старих (не стільки за віком, скільки за їхнім технічним рівнем) літаків.
Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.ua».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».