Шановні читачі! 15 червня 2018 року газеті "Демократична Україна"
(до жовтня 1991р. - "Радянська Україна") виповнилося 100 років!
Представляємо та оцінюємо шанси наших спортсменів, які виступатимуть у Пхенчхані.
33 атлети представлятимуть Україну на XXIІI зимових Олімпійських іграх у корейському Пхенчхані. Саме стільки спортсменів виконали умови кваліфікаційного відбору міжнародних федерацій і увійшли наразі до заявки олімпійської збірної України.
Одразу зауважимо, що це — найменша за кількістю команда в історії виступів України на зимових Олімпіадах. Менше 40 олімпійців у нас було лише на перших зимових Іграх за часів незалежності в 1994 році.
У жінок, які не менше як півроку годували груддю своїх новонароджених дітей, ризик розвитку цукрового діабету значно нижчий. Про це повідомляють американські фахівці, які відстежували зміни стану здоров’я жінок протягом декількох десятків років.
Годування груддю від шести і більше місяців дозволяє жінкам знизити ризик появи цукрового діабету практично на 50%.
Фахівці з організації Kaiser Permanente працювали над цим питанням протягом 30 років. Проаналізувавши всі отримані за цей період дані, вони дійшли висновку, що жінки, які частіше за інших годували свою дитину груддю, менше стикалися з цукровим діабетом II типу.
У кропиві є сполука, яка може допомогти у боротьбі з онкологічними захворюваннями. Такого висновку дійшли вчені з Уорвікського університету після завершення свого дослідження.
На сьогодні при лікуванні раку часто застосовують цисплатин, створений на основі платини. Цей препарат досить ефективний, проте має серйозні недоліки.
У першу чергу він викликає звикання — й багато видів ракових клітин виробляють стійкість до цисплатину. По-друге, препарат, знищуючи уражені раком клітини, вбиває й здорові. Тому фахівці не залишають спроб знайти більш ефективний і якісний засіб для боротьби зі страшним захворюванням.
Вам не подобається, коли вас змушують знімати взуття перед тим, як увійти в кімнату? Це може дратувати, але насправді на це є вагома причина. Разом із взуттям ви приносите у свій будинок безліч токсинів і небезпечних бактерій, таких як кишкова паличка.
Кишкова паличка (E. Coli) — це бактерія, яка живе в кишечнику людей і тварин. Проте один тип E. Coli, який може проникати в організм людини іззовні, є збудником кишкової інфекції. Протягом дня ми наступаємо на пташиний послід, собачі екскременти, ходимо по підлозі громадських туалетів. Це все вже є достатньою підставою, чому ви не повинні носити взуття для вулиці у себе вдома.
Як свідчать спеціальні медичні видання, дифтерія — інфекційне захворювання, що має гострий перебіг. Вона переважно вражає дітей і характеризується запальним процесом найчастіше рото/носоглотки, явищами загальної інтоксикації, а також ураженням видільної, нервової і серцево-судинної систем.
У нещеплених людей перебіг даного захворювання особливо тяжкий.
У повоєнні роки стала широко використовуватись АКДП-вакцина, завдяки чому в більшості країн практично повністю зникли випадки дифтерії. Незважаючи на це, на початку 90-х років унаслідок недостатнього охоплення щепленнями дорослих і дітей виникла епідемія дифтерії, яка забрала багато життів, хоча цьому можна було запобігти за допомогою своєчасної вакцинації.
Отже, що й до чого з цим захворюванням та наскільки небезпечною є дифтерія? Про це ми розпитали фахівця — кандидата медичних наук, доцента Зоряну ВАСИЛИШИН.
Наш співрозмовник — письменник, філософ, правознавець, футуролог Олексій Толкачов. 2008 року у Брюсселі був обраний президентом Європейської асоціації українців, метою якої є представництво і лобіювання інтересів України в Європейському Союзі, а також популяризація України в Європі.
Тоді ж Толкачов почав працювати над вивченням колективного світогляду українського суспільства та шляхами підвищення загальної культури. Характерними є назви його досліджень і книг: «Омріяна Україна: ключ до майбутнього», «Як перестати бути нацією невдах та страждальців», «Між Заходом та Сходом. Чому Україну кидає у крайнощі», «Комплекс неповноцінності по-російськи», «Що потрібне Україні: еволюція чи революція?» тощо.
Комітет з присудження щорічної Премії Президента України «Українська книжка року», роботу якого організовує Держкомтелерадіо, запропонував відзначити премією три видання.
Зокрема, у номінації «За видатні досягнення у галузі художньої літератури» запропоновано преміювати книгу Миколи Жулинського «Моя Друга світова»: роман-хроніка в голосах». Видавець — ТОВ «Видавниче підприємство «Ярославів Вал», 2016.
Ця книга — переплетення дитячих вражень, історичних фактів і людських трагедій у вирі Волинської трагедії. Автор веде читача від голосів живих свідків про трагічні й героїчні події до відроджених із небуття авторською уявою спогадів односельчан, від історії волинського села Новосілки до масштабних подій світового значення.
10 ЛЮТОГО — 90 РОКІВ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ГЕОРГІЯ ВАСИЛЬОВИЧА МАЛАКОВА (1928–1979), УКРАЇНСЬКОГО ГРАФІКА
За твердженням колег та мистецтвознавців, творча біографія Георгія Малакова i типова, і водночас неповторна. Талант, що виявився у нього напрочуд рано, не залишився непоміченим. Хлопець багато малював, і вже у дитячих малюнках відбилася його надзвичайна спостережливість, уміння накопичувати враження у своїй пам’яті, а згодом втілювати їх у зримі образи.
З 1937 року він навчався у художній студії при Київському палаці піонерів, потім готувався вступати до Київської художньої середньої школи. Та розпочалася війна. П’ятикласникові Георгію тоді виповнилося 13 років.
Міграційні трудові процеси з України можуть посилитися в найближчі роки, зокрема до Польщі.
Про це йдеться в щоквартальному «Інфляційному звіті» за січень 2018 року, повідомляє прес-служба НБУ.
«Міграційні процеси можуть посилитися в найближчі роки, зокрема до Польщі. Додатковим ризиком активізації трудової міграції з України є збільшення кількості студентів, що здобувають освіту за кордоном», — інформують у НБУ.
Безробіття й надалі переможно крокує Україною, позбавляючи наших співвітчизників надій на пристойне життя, стабільну зарплату та пенсію в старості тощо. І хоча у Держслужбі зайнятості звітують про торішнє зменшення рівня безробіття на 9,5%, кількість безробітних українців, лише за офіційними даними на початок 2018 року, дорівнювала майже 355 тисяч громадян.
Чому молоді ідуть з ринку праці?
Тривожною залишається ситуація з безробіттям і на Полтавщині, яка увійшла у перелік шістьох областей (Миколаївська, Луганська, Сумська, Кіровоградська, Херсонська, Полтавська. — Авт.), де торік зафіксовано негативну динаміку зростання рівня безробіття.
Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.ua».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».