Шановні читачі! 15 червня 2018 року газеті "Демократична Україна"
(до жовтня 1991р. - "Радянська Україна") виповнилося 100 років!
Цього року парад вишиванок стартував на Контрактовій площі, а фінішував — на території заповідника «Софія Київська», де відбувся фінал конкурсу «Презентація українського весілля» та святковий концерт, повідомляє life.pravda.com.ua. У параді взяли участь представники 18 регіонів і міст. За даними організаторів, кількість учасників маршу єдності становила від трьох до п’яти тисяч осіб.
Делегацію зі Слов’янська в Києві вітали особливо гаряче. Учасники були у вишиванках, характерних для їхнього регіону, співали свої народні пісні, несли ікони.
На Софійській площі відбувся концерт і конкурс на найкращу вишиванку серед жінок, чоловіків, дітей, а також конкурс вишиванок серед пар близнюків.
На останньому в сезоні тенісному турнірі серії Grand Slam участь українців виявилася надто короткою. Лише Ілля Марченко спромігся пройти до другого кола. Суперником українця, який нині посідає 163-тю сходинку в рейтингу Асоціації тенісистів-професіоналів, був сусід у списку — 167-й у світі італієць Марко Чіудінеллі.
Поєдинок тривав 4 години 19 хвилин, донеччанин подав 12 ейсів і припустився дев’яти подвійних помилок. Рахунок зустрічі — 7:6, 4:6, 7:6, 7:6. Суперник Марченка в другому колі — значно сильніший хорват Марін Чиліч, сіяний у Нью-Йорку під 14-м номером.
Сергій Стаховський (95-та ракетка світу) зачохлив ракетку після поразки від Андреаса Сеппі (це 25-й тенісист планети). Боротьби не вийшло — 3:6, 1:6, 4:6, матч тривав менш як дві години.
Не потішили і жінки. Марина Заневська була слабшою від американки Шелбі Роджерс — 4:6, 3:6. Леся Цуренко не знайшла себе в зустрічі з казахстанською тенісисткою Заріною Діяс — 1:6, 2:6, а Еліна Світоліна програла Полоні Герцог зі Словенії — 2:6, 6:7.
Після матчів 1/16 фіналу Кубка України лише одна команда Прем’єр-ліги змушена була залишити цей турнір. Не пощастило донецькому «Металургу», який поступився представнику першої ліги. Однак і деяким лідерам вітчизняного футболу довелося докласти чимало зусиль для того, щоб пройти до наступного раунду.
Дніпропетровському «Дніпру» у протистоянні з чернігівською «Десною» вистачило одного м’яча, щоб пробитися до наступного кола. «Десна» на правах господаря з перших хвилин намагалася діяти дуже агресивно, «Дніпро» не поспішав форсувати події. Команда першої ліги майже на рівних грала проти одного з претендентів на «золото» Прем’єр-ліги.
Уже на 9-й хвилині господарі награли на небезпечний момент, але після удару Деребчинського м’яч рикошетом від захисника пішов на кутовий. «Десна» продовжувала атакувати, і за дві хвилини ледь не награла на пенальті у ворота суперника. Федецький порушував правила у власному штрафному майданчику.
Нефрологія в українській медицині виокремилась у самостійну дисципліну порівняно недавно — лише півстоліття тому. Однак, як мовиться, встигла вже відвоювати собі на вітчизняних теренах цілком гідне місце під сонцем.
Про теперішню роль буквально на очах «підростаючої» галузі у суспільстві загалом (та й у медичному середовищі зокрема), як, утім, і про нинішні її здобутки чи навіть якісь подальші цікаві плани розмірковує сьогодні на шпальтах «ДУ» наш всесвітньо відомий академік, лауреат Державної премії, ініціатор заснування кафедри нефрології при Київському інституті удосконалення лікарів Любомир Пиріг.
— На жаль, динаміка ниркових захворювань спонукає здебільшого до тривожних роздумів. Причини загальновідомі: забрудненість навколишнього середовища, соціально-економічні негаразди, шкідливий, а часом і просто безоглядний спосіб життя. Це особливо стосується інфекційно-запальних процесів. Щоправда, коли вірити статистичній звітності, деяке зниження захворюваності маємо з імунозапальних недуг.
Асоціація «Земельна спілка України» запропонувала уряду загальнонаціональну Програму «10 кроків для подолання корупції у земельних відносинах». Недавно її презентація відбулася на засіданні Національного прес-клубу з аграрних і земельних питань у Києві. Основний виступ на ньому мав розробник Програми, доктор економічних наук, завідувач кафедри землевпорядного проектування Національного університету біоресурсів і природокористування України Андрій Мартин.
«Статистика правоохоронних органів підтверджує, що найбільша корупція в нашій державі зосереджена у сфері земельних відносин, — зауважив він. — Найбільші хабарі дають за землю. На жаль, попри разючі суспільно-політичні зміни, які нині відбуваються в країні, чиновницький апарат часто продовжує діяти по-старому. Як це змінити? Громадські організації підготували власні пропозиції щодо подолання корупції в земельній сфері, які можна реалізувати у нетривалий термін».
Андрій Мартин стисло обґрунтував усі пропозиції.
Маємо чимало різноманітних театральних фестивалів, однак на них практично не представлене хореографічне мистецтво. Заповнити цю прогалину вирішили у Київському муніципальному академічному театрі опери і балету для дітей та юнацтва, де нещодавно відбувся фестиваль «КМАТОБ-FEST».
«Цей фестиваль ми плануємо проводити щороку у приміщенні нашого театру. Чому саме фестиваль хореографічного мистецтва? Напевне тому, що серед багатства форм художнього мистецтва хореографія посідає особливе місце та володіє багатьма можливостями для повноцінного естетичного розвитку людини. У хореографічному мистецтві все більше уваги приділяють сучасному танцю з різноманіттям стилів та напрямів.
На сьогодні хореографічне мистецтво України перебуває в розвитку, але пройде чимало часу, допоки воно сформується у певний культурний шар хореографії зі своїми канонами і законами. Маємо надію, що саме фестивалі, які проводитимуться у театрі, сприятимуть розвитку вітчизняного хореографічного мистецтва»,— зазначив директор театру Юрій Щур.
ВАСИЛЬ ІВАНИНА:
Наш співрозмовник — прозаїк та перекладач Василь Іванина. Він, зокрема, цікавий тим, що, пройшовши коридорами влади (працював в Адміністрації першого президента України Л. М. Кравчука і був завідувачем секретаріату Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформації у Верховній Раді України), залишився «нормальною людиною», заслужив тверду репутацію безсрібника, до якого не було сенсу підходити з хабарем чи пропозиціями підкилимних ігрищ.
— Де витоки вашої, пане Василю, творчості? Як усе починалося?
— Із чарівного Полісся, милого серцю села Шапіхи на Чернігівщині. З дитячих літ мене вабила творчість, бажання написати щось таке самому. Читав я багато. Скажімо, перечитав майже всі казки народів світу, інші прозові твори — і своє слово захотілось сказати. Згадувати тепер все те приємно і дивно. Тоді я не розумів: щоб створити власний твір, мало начитатись, потрібно ще й досвід мати — життєвий і першоджерельний творчий. Словом, треба пожити і побачити, аби викласти на папір своє бачення світу.
Друга половина літа-2014 (а конкретніше — кінець липня та початок серпня) ознаменувалася для лідера вітчизняного авіабудування — державного підприємства «Антонов» — кількома різними подіями як позитивними, так і негативними.
Одна з них, яка сталася 29 липня, — відрадна й пов’язана із церемонією з нагоди викатки зі стапеля (спеціальних монтажних риштувань) фюзеляжу створюваного у ДП «Антонов» дослідного зразка нового багатоцільового транспортного літака Ан-178.
А інші — негативні й вельми тривожні події — були породжені спробами певних сил за допомогою незаконних наказів Міністерства промислової політики (яке ліквідується урядом України — з передачею функцій згаданого відомства Міністерству економічного розвитку і торгівлі) та інших неправомірних дій зняти із займаної посади президента — генерального конструктора ДП «Антонов» Дмитра Ківу та замінити його на більш зручну й поступливу особу.
Цей наступ, який розпочався кілька років тому й загострився у квітні 2014-го (про що ми навесні повідомляли на сторінках «Демократичної України»), пройшовши кілька стадій, згодом — 1 серпня нинішнього року — вихлюпнувся силовою акцією вторгнення на територію ДП «Антонов» групи з 16 непроханих гостей. У колективі авіабудівників це обґрунтовано розцінили як спробу рейдерського захоплення потужного комплексу, котрий стабільно працює,— і дали цій атаці гідну відсіч.
Від початку нового століття Африка опинилась у сприятливих економічних умовах. Багато хто пов’язує це з вигідною кон’юнктурою світових товарних ринків. Дійсно, ціни на багато товарів африканського сировинного експорту в ці роки лізли вгору. Але зводити загальне прискорення економічного зростання лише до цього фактора було б помилкою, зазначають експерти Національного інституту стратегічних досліджень.
Нині Африка демонструє досить високі темпи економічного розвитку, а починала майже з нуля. Вона поки не претендує на те, аби стати економічним лідером світу. Після закінчення боротьби з неоколоніалізмом і завершення у більшості африканських держав військових дій, громадянських війн, там почалось економічне відновлення.
На Африканському континенті є досить розвинуті країни, в деяких окремі галузі навіть потужніші, ніж українські. У ПівденноАфриканській Республіці, Маврикії, Ботсфані доходи на душу населення вагоміші від наших. Є молоді леви — Нігерія, Ангола, які використовують свої природні ресурси та інші можливості, аби зробити помітний стрибок у розвитку своїх економік. З більшістю африканських держав можна співпрацювати на основі концесійних угод. Серед таких — Гвінея, Замбія, Уганда.
Нині в Україні триває третя хвиля мобілізації. Не всі охоче йдуть до армії, тому намагаються виїхати за кордон. Про порядок виїзду за кордон мобілізованих громадян України і не лише про нього розповів кореспонденту «ДУ» помічник начальника західного регіонального управління Державної прикордонної служби України Володимир Шеремет.
— Пане Володимире, розкажіть, будь ласка, про порядок виїзду за кордон мобілізованих громадян України.
— До нас надходить багато звернень від людей мобілізаційного віку, які хочуть дізнатися про виїзд за кордон. В інформаційному полі України поширюється інформація, що, мовляв, прикордонники не випускають за межі України громадян України, які підлягають мобілізації. Заявляю офіційну позицію Державної прикордонної служби: жодних додаткових завдань стосовно громадян України, які підлягають мобілізації, щодо їхнього непропуску через державний кордон України немає.
Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.ua».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».