Шановні читачі! 15 червня 2018 року газеті "Демократична Україна"
(до жовтня 1991р. - "Радянська Україна") виповнилося 100 років!
Японські вчені з лабораторії Hagiwara, що працює при приватному Університеті Кейо, заявили про початок роботи над новим проектом, пов’язаним безпосередньо з робототехнікою.
Якщо говорити точніше, вчені з Hagiwara працюють не стільки над роботами, скільки над тим, чим вони повинні будуть думати, а саме над першим штучним інтелектом (ШІ). І якщо змусити робота рухатися нині вже цілком можливо, то змусити або скоріше навчити його думати не вийшло поки ще ні в кого.
Говорячи про здатність думати, вчені з Hagiwara зробили акцент на тому, що зараз ніхто не говорить про прийняття роботом складних рішень або формування логічних висновків. Мета проекту наукової групи — створення алгоритмів ШІ, що дозволять роботу формувати свою власну думку. Говорячи складніше, навчити роботів робити висновки виходячи з багатогранного аналізу, а також з уже наявної в «мозку» інформації.
Українська фехтувальниця Ольга Харлан підтвердила звання найсильнішої шаблістки планети. Чергове «золото» вона виборола на чемпіонаті світу з фехтування, який завершився в російській Казані.
На стартових етапах турніру Харлан без особливих проблем перемогла японку Мамі Ітон (15:9), кореянку Джісу Юн (15:10), туніску Аззу Бесбес (15:7) та росіянку Софію Велику (15:9). У півфіналі на олімпійську чемпіонку чекала ще одна господиня турніру Катерина Дяченко.
Саме цю спортсменку Ольга перемогла торік у фіналі чемпіонату світу в Будапешті, а також у фіналі чемпіонату Європи 2014 року у Страсбурзі. Нова перемога далася Ользі легше — жодного разу українка не дозволила своїй опонентці вирватися перед, і на хвилинну перерву суперниці йшли з рахунком 8:2 на користь Харлан, а завершився поєдинок з рахунком 15:7.
Донецький «Шахтар» став володарем першого трофею нового футбольного сезону в Україні. Свій Суперкубок чемпіон України здобув за 1230 км від столиці Донбасу, у Львові. Підопічні Мірчі Луческу з рахунком 2:0 перемогли найгрізнішого суперника — київське «Динамо» і збільшили колекцію срібних кубкових чаш до шести. Сталося це у фантастично святковій атмосфері, яку створили командам 34347 уболівальників львівського стадіону. На радощах від здобутої перемоги капітан гірників хорват Даріо Срна після гри став на коліна і поцілував фартовий газон «Арени Львів».
Перед початком зустрічі проблем більше було у донецького «Шахтаря». Лідери гірників Алекс Тейшейра, Дуглас Коста, Фред, Дентіньо, Ісмаїлі і Феррейра відмовилися летіти з навчально-тренувального збору назад в Україну через напружену ситуацію на Донбасі. У «Динамо» втрат також вистачало. Додаткову відпустку отримав Ленс, відсутній був Велозу, через травму пропускали матч Денис Гармаш і Євген Хачеріді. Втім, навіть такі втрати не завадили командам продемонструвати якісний футбол.
Безсоння так чи інакше знайоме майже 70% населення Землі. Не є винятком і українці. Звісно, особливо ця проблема актуальна нині — тривожні новини зі Сходу України, трагічні події у зоні АТО, передчуття нових проблем у нашому житті не можуть не спровокувати порушення в діяльності ЦНС багатьох краян. Одним із перших проявів депресії або перевтоми нервової системи є безсоння.
Звідки саме у нас виникає ця проблема та як із нею вести боротьбу? Про це ми вирішили поспілкуватися з фахівцем — Романом Суликом, знаним рефлексотерапевтом, кандидатом медичних наук і лікарем вищої категорії.
— Що за причини провокують появу безсоння?
— Безсоння, воно ж інсомнія,— стан організму, при якому порушується здоровий сон. Заснути важко, а якщо вдається, то сон триває короткий відрізок часу, і при пробудженні почуття відпочинку відсутнє. Безсоння посідає одне з перших місць у списку питань, з якими люди звертаються до лікаря: мучить безсоння, дає про себе знати невроз або ж соматичне, психічне захворювання.
Наш співрозмовник — Петро Олар, кінорежисер, поет, журналіст, оператор. Працював у пресі й медіапросторі на Буковині та в телекомпанії «Останкіно» (Москва). Закордонний кореспондент Укрінформу і Національного радіо України (1994–2004 рр., Італія та Ватикан). У 1995 році заснував в Італії газету «Форум», яка виходить донині.
Лауреат премії в галузі кіно «Ексельсіор-97» (Італія) та Міжнародної премії імені К. Чюрльоніса (Литва). Автор понад п’яти десятків документальних фільмів, п’ять із них відзначено міжнародними преміями. Фільми «Спрага життя» та «Прийшла до Вас» було показано на трьох континентах у понад 100 країнах світу.
Петро Олар є автором п’яти фотокниг і чотирьох поетичних збірок.
— Пане Петре, яким є Ваш спектр діяльності? До чого Ви дотичні?
— Я дотичний до кардіологічного відділення. От, прибувши з Одеси, заїхав у лікарню, бо моє «залізне» серце дало збій. У мене після клінічної смерті стоїть швейцарський кардіостимулятор, він розладнався і почав видавати замість 70–80 ударів на хвилину 100. Дещо було незручно, стимулятор підкорегували, тепер усе нормально.
Володимир Козюк. Це ім’я я відкрила для себе у столичному Музеї «Духовні скарби України» кілька років тому. Саме там проходила виставка заслуженого художника України з Вінниці Володимира Козюка. «Мелодія простору моєї планети» — так назвав митець свою виставку, на якій представив 68 полотен.
Нині його ім’я знають не тільки в Україні, а й у світі. Цього року на Міжнародному літературному конкурсі «Коронація слова» він вручив спеціальний приз письменниці Жанні Куяві за роман «Дерево, яке живе в мені».
...Зали музею ніби наповнилися шелестом трав, запахом лісу і води. Мікрофон переходив із рук у руки. Знавці мистецтва і найближчі друзі висловлювали свої думки, захоплення і побажання.
Скульптор Олег Пінчук сказав, що вражений глибиною природи, яка представлена на картинах Володимира Козюка. «Коли я прийшов сюди, то зрозумів, що це дійсно геніальний художник, який уміє передати свої відчуття природи на картинах. Це — унікальний феномен, який росте у прекрасній Вінниці».
Раніше ми сприймали війну як щось абстрактне, дуже далеко. Як явище, що ніколи і ніяким чином нас не торкнеться. На жаль, сьогодні війна завітала до нашого дому. Віднедавна вже по-іншому стали сприйматися вистави, присвячені воєнній тематиці.
Однією з провідних ця тема стала і в спектаклі «Клавдія Шульженко. Старовинний вальс», прем’єра якого нещодавно відбулася на сцені під дахом Національного академічного театру російської драми імені Лесі Українки.
Це вже третє звернення режисера Ольги Гаврилюк до постатей видатних співаків ХХ століття. Не перший рік популярністю глядачів користуються створені нею постановки «Едіт Піаф. Життя у рожевому світлі» та «Олександр Вертинський. Бал Господній...».
«Я ніколи не мріяла ставити вистави виключно про великих світу цього. Але доля час від часу всміхається мені можливістю зустрічі з кумирами. Є зірки, які не гаснуть ніколи. Вони народжуються серед нас, але якимось дивним чином їм удається почути і заспівати пісні наших сердець, нашої душі.
Середина літа-2014 ознаменувалася відрадною подією у міжнародному, а точніше — українсько-американському — співробітництві в ракетно-космічній галузі.
На стартовому майданчику Центру космічних польотів, що на острові Уоллопс, розташованому поблизу Атлантичного узбережжя США, 13 липня було здійснено черговий — уже четвертий за ліком — успішний пуск ракети «Антарес». Її розробником є американська корпорація Оrbital Science Corporation.
Основну конструкцію першого ступеня цього космічного носія створено в Україні — у конструкторському бюро «Південне» імені М. К. Янгеля в Дніпропетровську, а виготовлено в тому ж місті у виробничому об’єднанні «Південний машинобудівний завод» імені О. М. Макарова в кооперації з іншими українськими підприємствами (це, зокрема, харківський «Хартрон-АРКОС», столичний «Київприлад», запорізький «Хартрон-ЮКОМ», чернігівські «Рапід» і «ЧЕЗАРА» тощо).
Як розповіли кореспонденту «Демократичної України» в центрі інформаційних зв’язків конструкторського бюро «Південне», українські фахівці на острівному космодромі Уоллопс брали участь у підготовці ракети-носія «Антарес» до старту і в самому пуску.
На навколоземній орбіті розпочав дослідницьку вахту вітчизняний космічний апарат РоlyITAN-1 — перший супутник, створений фахівцями Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут» (НТУУ «КПІ»).
33 супутники на одній ракеті
РоlyITAN-1 — один із 33 космічних апаратів різних країн, виведених на орбіту конверсійною ракетою-носієм «Дніпро», створеною шляхом модифікації стратегічної міжконтинентальної балістичної ракети РС-20 «Воєвода» (або, за західною індексацією, SS-18 «Сатана») на її цілком мирний варіант, в якому під головним обтічником замість знятого ядерного бойового блока перебувають супутники того чи іншого призначення.
Майже 80% землевласників нині здають свої паї в оренду. Це засвідчують результати соціологічного дослідження проекту USAID «АгроІнвест». Нещодавно в Києві відбулася презентація нового дослідження проекту, присвяченого вивченню договорів оренди земель сільськогосподарського призначення. Презентація пройшла в рамках чергового засідання Національного прес-клубу з аграрних та земельних питань.
Розмір орендних платежів
Популярність земельної оренди зумовлена багатьма об’єктивними причинами. Одна з них — землевласники здебільшого не мають достатніх коштів для налагодження власного сільгоспвиробництва.
Значна частка мешканців сільської місцевості — люди передпенсійного або пенсійного віку. І це друга вагома причина, яка грає на користь оренди.
Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.ua».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».