Шановні читачі! 15 червня 2018 року газеті "Демократична Україна"
(до жовтня 1991р. - "Радянська Україна") виповнилося 100 років!
Збірна України з футболу на чемпіонаті Європи у Франції встановила кілька антирекордів. Підопічні Михайла Фоменка стали першою командою, яка вилетіла з континентальної першості в новому форматі — з 24 збірних стала єдиною, яка не мала шансів продовжити виступи ще після другого туру, єдиною, що не набрала жодного очка...
Ще й жодного гола не забили «синьожовті», також серед найгірших із п’ятьма пропущеними м’ячами опинилася й українська оборона, але за цим параметром сумнівну першість здобули росіяни з шістьма голами у воротах Акінфеєва.
Після зустрічі першого туру з німецькою збірною (0:2) все залишалося в руках збірної України. Як показує практика, для виходу до 1/8 фіналу в зустрічах із північноірландцями та поляками вистачило б чотирьох очок, але «синьожовті» зганьбилися вже в протистоянні з цілком посередньою британською командою.
ВОЛОДИМИРУ СТАДНИЧЕНКУ – 80
Через два роки (точніше — 15 червня 2018-го) газета «Демократична Україна» відзначатиме 100-річчя виходу першого номера. За період існування часопису пост головного редактора обіймали кілька десятків осіб. Деякі імена увійшли в історію вітчизняної преси; інші не залишили помітного сліду; третіх, не давши розкритись, прибрала «залізна мітла» сталінського терору кінця 30-х років...
На щастя, здрастує наш сучасник, колега і друг — Володимир Якович Стадниченко, який у ці дні святкує своє 80ліття. Йому судилося на собі відчути, як і без того важкий редакторський хрест стає ще вагомішим на зламі історичних епох.
Восени 1988го, коли Володимир Стадниченко очолив колектив тодішньої «Радянської України», перебудова вступала в завершальну, драматичну фазу.
29 ЧЕРВНЯ — 110 РОКІВ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ГЕНЕРАЛА АРМІЇ ІВАНА ЧЕРНЯХОВСЬКОГО
Життя майбутнього командувача фронтом кілька разів висіло на волосині: в 30-ті роки дивом не згинув у катівнях НКВС як «ворог народу», в роки війни могли вкоротити віку не лише ворожі кулі, а й «смотрящі» від Сталіна. Він не боявся вступати в суперечки не лише з ними, а й вищими начальниками, особливо, коли йшлося про життя людей.
Його славі заздрили генерали й маршали. І було чому! Адже серед командувачів фронтами не було 38річних генералів армії, двічі удостоєних звання Героя Радянського Союзу. У післявоєнний час ті ж заздрісники, для яких життя солдата нічого не вартувало, подейкували, що він був улюбленцем Сталіна. Можливо... Протилежне сьогодні важко довести. Але те, що став таким не завдяки особистій відданості і сліпому виконанню наказів Верховного головнокомандувача, доказів не потребує.
Наш співрозмовник — Герой України, лауреат Національної премії імені Т. Шевченка Юрій Мушкетик — один із могікан-патріархів, живих класиків української літератури.
Проза Юрія Мушкетика відзначається виразною морально-етичною проблематикою і спробою автора знайти відповіді на важливі питання сучасності.
В усіх творах Юрія Мушкетика простежуються характерні ознаки його прози: зображення величі і водночас простоти героя; показ боротьби з байдужістю; авторське дослідження людини, яка носить конфлікт у собі; показ здатності героя звершувати суд над собою; утвердження єдності людини і світу.
Київський національний музей російського мистецтва — справжня скарбниця художньої культури. Його фонди роками поповнювались із різних джерел, а також завдяки приватним колекціям. Одним із найвідоміших київських колекціонерів живопису, який подарував музею своє уславлене зібрання творів російських художників кінця ХІХ — початку ХХ століть, був Д. Сигалов (1894–1985) — лікарпедіатр, професор, меценат.
Давид Лазаревич Сигалов народився у Переяславі на Полтавщині, отримав медичну освіту у Києві. Його наукові праці присвячено питанням лікування дитячих захворювань. Більше 60 років Д. Сигалов працював як лікарпедіатр у лікарні «Охматдит», де у 1998 р. на фасаді центрального корпусу відкрито меморіальну дошку на його честь.
Уже в четвертий раз палкі шанувальники оперети, мюзиклу і класичної опери мали унікальну нагоду поринути в неповторну атмосферу Міжнародного музичного фестивалю О-FEST-2016, котрий, як і попередні, тривав два дні у місті Буча і в столиці України.
Цього року у ньому брали участь артисти — вокалісти, музиканти, диригенти і творчі колективи з 14 країн світу, які завітали до Києва завдяки творчому ентузіазму організаторів фестивалю — Київського національного академічного театру оперети та Бучанської міської ради.
Як зазначив співголова оргкомітету фестивалю — художній керівник Національної оперети України, народний артист України Богдан Струтинський, ІV Міжнародний фестиваль ОFEST2016 — це не просто мистецька акція, це — глобальний проект, спрямований на розвиток культурних цінностей, покликаний об’єднати світ за допомогою музики.
Напевне, чимало людей старшого покоління згадають свою молодість після того, як подивляться нову виставу Національного академічного театру російської драми імені Лесі Українки «У цьому милому старому домі», яку за п’єсою Олексія Арбузова поставив художній керівник театру, народний артист України Михайло Резнікович. Та, очевидно, чимало цікавого відкриє в ній і молодий глядач.
«Це вистава про Кохання, про захоплення від цього почуття і про жах від того, що воно, як виявляється, може зникнути, відлетіти, випаровуватися. Це — вистава про гостре та хвилююче передчуття зустрічі з коханою, з коханим, про всю багатогранність мук, сумнівів і найрізноманітніших сплесків душі перед цією зустріччю.
Після встановлення нових тарифів на тепло і гарячу воду кияни зможуть помитися за 78 гривень, а зігрітися в опалювальний сезон за 1345. Трохи дешевше (в середньому 1043 грн за гігакалорію) обійдуться послуги у регіонах.
Ціна буде різною і залежатиме від того, яке паливо тамтешнє комуненерго використовуватиме для виробництва теплової енергії.
У собівартості її виробництва частка газу становить від 60 до 90%. Звідси, мовляв, підвищення майже вдвічі тарифів на опалення і гарячу воду.
Нові правила запрацюють із 1 липня. Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, на своєму засіданні 9 червня одноголосно затвердила збільшені на 75–90% тарифи на теплову енергію та послуги центрального опалення і постачання гарячої води.
Утім, на паперах пишуть одне, а в житті часто виявляється зовсім інше. Про те, як воно насправді ведеться так званим пільговикам, можна простежити на прикладі ветеранів АТО — найсвіжіших, новоспечених пільговиків, яким влада поспіхом надала дуже багато суттєвих преференцій...
Побратим за побратима
За офіційними даними, сьогодні в Україні статус учасника бойових дій з числа ветеранів АТО, а отже, і право на пільги отримали вже майже 180 тисяч українців. Проте уже перший досвід молодих фронтовиків скористатися передбаченими законодавством привілеями красномовно доводить, що реалізувати своє право на пільги дуже важко.
Як відомо, конкурентоспроможність національних економік є результатом складного взаємозв’язку конкурентоспроможності виробників товарів і постачальників послуг та конкурентоспроможності національної політики сприяння експорту. Сприяння експорту є стратегічною метою національної економічної політики, реалізація якої можлива лише на основі спеціальної експортної стратегії. Таку політику слід будувати на адекватному розумінні особливостей та динаміки сучасних світогосподарських процесів, в які інтегрована Україна.
При цьому надзвичайно важливо, щоб суспільство і бізнес розуміли наміри уряду щодо розвитку експорту в середньо та довгостроковій перспективі та мотиви здійснення відповідних заходів.
Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.ua».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».