Шановні читачі! 15 червня 2018 року газеті "Демократична Україна"
(до жовтня 1991р. - "Радянська Україна") виповнилося 100 років!
УКРАЇНА ЗАЛИШАЄ ЗИМОВУ ОЛІМПІАДУ З ОДНІЄЮ ЗОЛОТОЮ НАГОРОДОЮ І РОЗЧАРУВАННЯМ ВІД ВИСТУПУ БІАТЛОНІСТОК
Лише диво-стрибки Олександра Абраменка врятували український спорт від великої невдачі у корейському Пхенчхані. Золота нагорода нашого майстра фрістайлу допомогла уникнути нам безмедальних Ігор, як це було у Солт-Лейк-Сіті-2002 і Ванкувері-2010.
Савченко, Бьйорген, Ледецка, хлопці з Мексики і Тонги, вболівальниці з КНДР і багато Вінні-Пухів.
Укрінформ нагадує людей та події, з якими у нас буде асоціюватися зимова Олімпіада-2018.
Велика Маріт Бьйорген
Норвезька лижниця Маріт Бьйорген виграла в Пхенчхані чотири медалі. Зокрема, вона взяла «золото» у престижному марафоні. Усього в її активі 15 олімпійських нагород у кар’єрі, з них 8 золотих.
За спостереженнями фахівців, синдром хронічної втоми — одна з найпоширеніших патологій нашого часу, головною ознакою якої є невмотивована виражена загальна слабкість, що спостерігається тривалий час і перешкоджає активному повсякденному життю людини.
Статистика, котра знає все, зазначає: синдром не обмежується будь-якими географічними або соціально-демографічними групами. За даними різних авторів, частота його може становити 1037 випадків на 100 тисяч населення.
Отже, проблема існує, тож слід щось робити для її вирішення. Щоб дізнатися детальніше про цю недугу і накреслити шляхи її подолання у разі потреби, ми звернулися за поясненнями до спеціаліста — кандидата медичних наук, доцента Ганни КОРОЛЬ.
Активісти Всесвітнього руху патріотів України провели черговий етап міжнародної акції на підтримку суверенітету і територіальної цілісності держави в умовах російської агресії.
Про це власному кореспондентові Укрінформу у Брюсселі розповіла керівник організації Ірина фон Бург.
«Активісти Всесвітнього руху патріотів України у Сіднеї, Мадриді, Ризі та українському Дрогобичі приєдналися до міжнародної акції, спрямованої на привернення уваги міжнародної спільноти до посилення тиску на Росію для звільнення окупованого Криму та припинення російської агресії проти України», — розповіла активістка та волонтерка.
9 БЕРЕЗНЯ — 110 РОКІВ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ТАРАСА БОРОВЦЯ (1908–1981),
УКРАЇНСЬКОГО ВІЙСЬКОВОГО І ПОЛІТИЧНОГО ДІЯЧА, ЗАСНОВНИКА «ПОЛІСЬКОЇ СІЧІ»
Народився майбутній герой у селі Бистричі Костопільської округи на Рівненщині у родині багатодітного селянина Дмитра Боровця.
Родина Боровця була багатодітною (дев’ятеро дітей) та малоземельною. У дитинстві за схожий на картоплину ніс старші діти прозвали Тараса «Бульбою». На що останній дуже ображався, коли ж у школі прочитав «Тараса Бульбу» Миколи Гоголя, то почав своїм ім’ям пишатися.
Дитинство його минуло у розповідях діда Юліяна про предка Боровців, який воював на боці гетьмана Мазепи проти Петра I. Першою ж книжкою Тараса, за якою він учився грамоти, став Шевченків «Кобзар», подарований колишнім вояком армії УНР.
Голова Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка Павло Мовчан закликав Президента захистити українську мову, адже русифікація в Україні загрожує не лише державній мові, а й державі в цілому.
Про це він заявив під час круглого столу на тему: «Мова — консолідуючий чинник нації і нова хвиля русифікації України» в Укрінформі.
«Президент має абсолютно всі повноваження, якими наділила його Конституція, — і 8 стаття, і 10 стаття — наділила його всіма можливими інструментаріями для того, щоб вирішувати мовне питання. Є всі підстави вимагати це від Президента як від гаранта Конституції України»,— заявив він.
10 БЕРЕЗНЯ — 65 РОКІВ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ
ТАРАСА ГАРИНАЛЬДОВИЧА ПЕТРИНЕНКА (1953), УКРАЇНСЬКОГО КОМПОЗИТОРА І СПІВАКА
Тарас Петриненко — український музикант, співак, композитор, поет. Він — автор пісні «Україна», що перетворилася на своєрідний неофіційний гімн нашої Вітчизни.
Серед найвідоміших його пісень — «Пісня про пісню», «Господи, помилуй нас», «Любов моя», «Новий рік», «Ми не закінчили розмову» та інші. А ще — він син геніальної співачки Діани Петриненко.
Легендарний Укрінформ у 2018-му відзначає своє 100-річчя. З цієї нагоди він започатковує цикл творчих зібрань, які відкриває фотовиставка, присвячена київському меценатові Григорію Гладинюку.
Про це повідомив генеральний директор агентства Олександр Харченко під час презентації в Укрінформі фотовиставки «Григорій Гладинюк: кріпак, який подарував Києву палаци».
«Цього року Національному інформаційному агентству «Укрінформ» виповнюється 100 років. Це нагода осмислити нашу історію, побачити, хто її творив і до чого ця історія зобов’язує. А вона таки зобов’язує.
Земельне питання в Україні, напевне, ще дуже довго турбуватиме громадськість, адже безліч законодавчих викрутасів навколо нього настільки ускладнили шлях до вирішального фінішу, що воно часто переходить з юридичної площини в політичну.
Не секрет, що на гарячому земельному питанні завжди можна заробити непогані політичні дивіденди. Як політичним силам, так і окремим політикам. А після початку відомих подій на Сході України земельне питання ще більше загострилося, бо з’явилися нові претенденти на землю — учасники АТО.
Поточні видатки на потреби Збройних Сил України порівняно з 2017 роком збільшено на 16,8 млрд грн, або на 24,3%. П’яту частину бюджету буде використано на озброєння та військову техніку, що на 34% більше, ніж торік.
Загалом цьогорічний бюджет Міністерства оборони України становить 86 мільярдів гривень: подібного ще не було в історії Української держави і її війська.
Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.ua».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».