Соціальна політика
Всеукраїнський громадсько-політичний тижневик
Субота Грудень 04, 2021

Шановні читачі! 15 червня 2018 року газеті "Демократична Україна"

(до жовтня 1991р. - "Радянська Україна") виповнилося 100 років!

 

П'ятниця, 26 Червень 2015 04:09

Кому дадуть субсидію автоматично

Rate this item
(0 votes)

Змі­ни до за­ко­ну Ук­раї­ни що­до на­ра­ху­ван­ня суб­си­дій пен­сіо­не­рам та ін­ва­лі­дам, ухва­ле­но­го Вер­хов­ною Ра­дою Ук­раї­ни 19 черв­ня, пе­ред­ба­ча­ють, що оди­но­ким не­пра­цю­ючим пен­сіо­не­рам та не­пра­цю­ючим ін­ва­лі­дам суб­си­дії при­зна­ча­ти­муть­ся ав­то­ма­тич­но. То­ді як усі ін­ші охо­чі от­ри­ма­ти суб­си­дію ма­ють на­да­ти від­по­від­ні до­від­ки.

Це роз’яснила голова Комітету ВР з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення, один з авторів закону Людмила Денісова, повідомляє прес-служба народного депутата.


«Непрацюючим пенсіонерам та непрацюючим інвалідам, які живуть у помешканні самі (без родичів), субсидії дійсно призначатимуться автоматично, без їхнього звернення до органу соціального захисту населення. Відомості про таких громадян є в Пенсійному фонді України та інших органах виконавчої влади і органах місцевого самоврядування. Для цього Міністерству соціальної політики потрібно лише здійснити правильні організаційні заходи. У Пенсійному фонді є інформація про працюючих та непрацюючих пенсіонерів та інвалідів, адже він з 1 квітня обмежив виплату пенсій працюючим пенсіонерам. Думаю, що питання стосовно бажання чи небажання таких людей отримати субсидію автоматично не повинно взагалі виникати. Всі розуміють, що це одна з найбільш незахищених верств населення, і держава повинна допомагати їм у першу чергу», — зазначила Людмила Денісова.
Як повідомила народний депутат, в ухваленому парламентом законі № 2676 чітко прописано, що непрацюючим пенсіонерам та непрацюючим інвалідам, які проживають у помешканні з іншими членами родини, субсидія надаватиметься за зверненням громадянина (звернутися може будь-хто з членів родини) на підставі довідок про доходи зареєстрованих громадян. Окремо в законі написано про те, що працюючим пенсіонерам та працюючим інвалідам, незалежно від того, проживають вони самі у помешканні чи з іншими членами родини, субсидія призначатиметься за зверненням громадянина на підставі довідок про доходи зареєстрованих осіб.
«Твердження Мінсоцполітики про скасування збору будь-яких довідок для подання заяви та декларації для оформлення субсидії є відвертою неправдою та самообманом», — наголосила Людмила Денісова.
За її словами, зараз для заповнення декларації людям все одно потрібно брати довідки про доходи в бухгалтерії за місцем роботи. До того ж вони мусять самостійно вираховувати податок з доходів фізичних осіб від загальної суми, як вимагається у декларації: «Підтвердити це можуть майже один мільйон осіб, які на сьогодні звернулися за отриманням субсидій».
Людмила Денісова зазначила, що у зв’язку з таким заплутаним механізмом дій громадяни роблять помилки при заповненні декларації та, як наслідок, позбавляються права отримувати субсидії або ж зобов’язані повернути у подвійному розмірі суму субсидій, яка їм була нарахована.
«Тепер же людям не потрібно буде робити всі ці «махінації», а просто подати довідку про доходи. Все інше зроблять працівники органів влади», — зазначила народний депутат.
Окрім того, вона підкреслила, що народні депутати та представники профспілок і громадськості не раз звертали увагу міністерства та надавали свої пропозиції щодо вдосконалення порядку отримання субсидій. Їх не було почуто. Тому, за словами депутата, парламент своїм рішенням не просто спростив, а запровадив новий і простий порядок отримання субсидії для родин, в яких є пенсіонери та інваліди.
Натомість, напередодні міністр соціальної політики України Павло Розенко заявив, що ухвалений 19 червня Верховною Радою Закон № 2676 «Про внесення змін до Закону України «Про житлово-комунальні послуги» (щодо нарахування субсидій пенсіонерам та інвалідам)» перешкоджатиме проведенню реформи у сфері надання субсидій.
«Уряд тільки скасував збір будь-яких довідок, заборонивши вимагати їх у людей, а нардепи вирішили знову пустити пенсіонерів та інвалідів по всіх колах пекла, збираючи нікому не потрібні довідки. Не законопроект, а вершина абсурду!», — обурився міністр.
Нагадаємо, Верховна Рада 19 червня ухвалила Закон № 2676 «Про внесення змін до Закону України «Про житлово-комунальні послуги» (щодо нарахування субсидій пенсіонерам та інвалідам)». Законом передбачено, що субсидії призначаються та надаються самотнім (склад сім’ї яких складається лише з таких осіб) непрацюючим пенсіонерам та інвалідам (без звернення громадянина) на підставі відомостей від Пенсійного фонду, інших органів виконавчої влади та місцевого самоврядування в порядку обміну інформацією.
Для несамотніх непрацюючих пенсіонерів та інвалідів і для самотніх працюючих пенсіонерів та інвалідів субсидії призначаються та надаються за зверненням громадянина на підставі довідок про доходи зареєстрованих громадян.
Укрінформ

Останнi новини


Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.ua».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».