Суспільство
Всеукраїнський громадсько-політичний тижневик
Вiвторок Липень 16, 2024

Шановні читачі! 15 червня 2018 року газеті "Демократична Україна"

(до жовтня 1991р. - "Радянська Україна") виповнилося 100 років!

 

П'ятниця, 31 Сiчень 2014 02:00

За принципом «єдиного вікна»

Rate this item
(0 votes)

Для підвищення якості обслуговування пенсіонерів у нинішньому році всі управління Пенсійного фонду України мають запровадити приймання громадян за принципом «єдиного вікна».
Про це сказала заступник голови правління Пенсійного фонду України Валентина Никитенко на прес-конференції «Підсумки діяльності органів Пенсійного фонду України у 2013 році», що відбулася в Укрінформі. 

За її словами, сьогодні за такою системою працює чимало підрозділів Пенсійного фонду. Так, вже у 570 управліннях проводиться приймання громадян за принципом «єдиного вікна» для отримання будь-якої консультації, котра стосується пенсійного забезпечення. Протягом 2013 р. за таким принципом було надано консультації та роз’яснення 5,3 млн громадян.


Крім того, зазначила В. Никитенко, за допомогою порталу Пенсійного фонду будь-яка застрахована особа може одержати доступ до інформації щодо персоніфікованого обліку: «Тобто побачити, чи сплачує роботодавець за неї страхові внески і в яких сумах. А пенсіонери можуть отримати інформацію про свій розмір пенсії чи про обчислення заробітної плати, яка була застосована під час визначення їхнього розміру пенсії».
Заступник голови правління Пенсійного фонду також поінформувала, що протягом 2013 р. територіальними органами Пенсійного фонду України було призначено пенсії 544,1 тис. громадян, що на 13,9 тис. більш ніж 2012 р. Установлено 26,6 тис. пенсій за особливі заслуги перед Україною, понад 690 тис. працюючих пенсіонерів проведено індивідуальні перерахунки пенсій з урахуванням страхового стажу, набутого після призначення або попереднього перерахунку пенсії.
На 1 січня 2014 р. лише 7,4% загального числа пенсіонерів, або 1002,2 тис. осіб, одержують пенсії в розмірі менш як 1000 грн. Чисельність таких осіб протягом минулого року зменшилась у 2,4 раза.
Чисельність пенсіонерів, чиї пенсійні виплати перевищують максимально встановлений в Україні розмір, нині становить 3,3 тис. осіб. Якщо взагалі спеціальних пенсій в Україні — понад 200 тис., то за чисельності 13,5 млн усіх пенсіонерів вони погоди не роблять, зауважила В. Никитенко.
Крім того, вона нагадала, що з 1 січня 2011 р. пенсійна реформа запровадила обмеження великих розмірів пенсій: «Це стосується абсолютно всіх громадян України, в тому числі і народних депутатів, прокурорів та інших. Це обмеження про те, що розмір пенсії не може перевищувати 10 прожиткових мінімумів для осіб, які втратили працездатність. Тобто розмір пенсії не може бути вищим, аніж 9490 грн».
За її словами, торік працівники органів Пенсійного фонду провели вісім масових перерахунків пенсій різним категоріям пенсіонерів. У тому числі йдеться про перерахунки у зв’язку зі зміною розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, — 11,8 млн осіб; у зв’язку зі зростанням середньої заробітної плати в Україні — 348 тис., військовослужбовцям на виконання соціальних ініціатив, проголошених Президентом України 2012 р.,— 507,2 тис.; 85-річним інвалідам Великої Вітчизняної війни та війни з Японією — понад 60 тис. осіб, підсумувала В. Никитенко.

Наталія АНДРУСЕНКО, Укрінформ 

Останнi новини


Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.ua».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».