Шановні читачі! 15 червня 2018 року газеті "Демократична Україна"
(до жовтня 1991р. - "Радянська Україна") виповнилося 100 років!
Протистояння «Олександрії» та київського «Динамо» стало центральним серед матчів 12 туру чемпіонату України з футболу у Прем’єр-лізі. Динамівці знову не порадували своїх прихильників перемогою. У свою чергу, «Олександрія» діяла дисципліновано в захисті і скористалася помилкою суперника.
Наставник столичного клубу Сергій Ребров, порівняно з матчем проти «Бенфіки», зробив деякі зміни в стартовому складі. Так, навіть у заявку не потрапив Хачеріді, в запасі залишилися Корзун, Антунеш та Мораєс, замість яких грали Рибалка, Макаренко та Гладкий. Щодо самого матчу, то гра не радувала вболівальників великою кількістю небезпечних моментів, особливо у першому таймі.
Із настанням холодів черги в поліклініках помітно збільшуються. Крім новоприбулих в армію хворих, там багато, зазвичай, тих, хто хронічно страждає від різних недуг.
Що можна зробити, щоб послабити удари звичних хвороб? Про це ми розпитали спеціаліста — доцента, кандидата медичних наук Анатолія НЕВЗГОДУ.
— У міжсезоння цистит і пієлонефрит — одні з найбільш поширених урологічних захворювань. Що їх може спровокувати?
— Обидва захворювання — інфекційнозапальні, тільки при циститі потерпає слизова сечового міхура, а при пієлонефриті хвороботворні мікроорганізми атакують ниркові лоханки, збирають відфільтровану нирками сечу і направляють її у сечовий міхур.
І знову народна артистка України Тетяна Стебловська подивувала театральну публіку, зігравши одну з головних ролей у прем’єрній виставі «Поступися місцем».
Гра її відрізняється поліфонічністю, різнобарвністю. Це такий собі щемливий сум доброї людини, яка не повчає, а навчає, змушує багатьох упізнати себе і вкотре згадати істину: стався до інших так, як ти хочеш, щоб ставилися до тебе.
Нагадаємо, що Тетяна Стебловська багато років виходить на підмостки Київського академічного Молодого театру. Образи, створені нею, вирізняються яскравістю та самобутністю, а її талант дозволяє однаково успішно виконувати як гострохарактерні комедійні, так і драматичні та трагедійні ролі.
6 ЛИСТОПАДА – 205 РОКІВ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ МАРКІЯНА ШАШКЕВИЧА (1811–1843),
УКРАЇНСЬКОГО ПИСЬМЕННИКА, ЕТНОГРАФА, ФОЛЬКЛОРИСТА І ГРОМАДСЬКОГО ДІЯЧА
Народився Маркіян Шашкевич у селі Підлісся Золочівського повіту в родині священика. У 1838-му закінчив Львівську духовну семінарію, був вільним слухачем Львівського університету, а, закінчивши семінарію, служив парафіяльним священиком у селах Гумниська та Новосілки Буського району.
Під час навчання в семінарії Шашкевич спільно з Яковом Головацьким та Іваном Вагилевичем згуртував національно свідому молодь на боротьбу за національно-культурне відродження на західних землях, зокрема за відродження народної мови у письменстві й церковних проповідях.
Олексій Анд, Юрій Вакуленко та Микола Муравський — українські художники, які належать до одного покоління. Їх творчість споріднює вірність класичному рисунку. Їм притаманні естетизм та символізм, прагнення досконалості форми та композиції, роздуми над мінливістю життя.
У Мистецькому центрі «Шоколадний будинок» відкрилася виставка «Три тони» за участю трьох художників — Олексія Анда, Юрія Вакуленка та Миколи Муравського. Із великого доробку, створеного впродовж останнього десятиліття, митці обрали для виставки символічні образи, які прокладають місток із минулого у майбутнє, апелюють до найвищих надбань людської культури та вічних категорій буття.
31 ЖОВТНЯ – 95 РОКІВ ВІД ДНЯ СМЕРТІ КИРІАКА КОСТАНДІ (1852–1921), УКРАЇНСЬКОГО ЖИВОПИСЦЯ
Киріак Костянтинович Костанді народився 21 вересня (3 жовтня) 1852 року в українському селі Дофінівка, що на той час входило до складу Одеського повіту Херсонської губернії Російської імперії, в сім’ї грецького емігранта Костянтина Василькеті та Фотини Філіолог.
Прізвище Костанді, за деякими джерелами, походить від справжнього імені по батькові Киріака — Константініді. Костянтин Василькеті, виходець з островів Санторіні, приїхав в Одесу, як і більшість греківемігрантів Російської імперії, через переслідування османською владою. У Дофінівці Василькеті працював рибалкою. Киріак був шостою з дев’яти дитиною в сім’ї.
КОМЕНТАР ДО УСПІШНОГО ПУСКУ РАКЕТИ
На минулому тижні за подією, яка в ніч з 17-го на 18-те жовтня розпочалася на одному з американських космодромів, розташованому у штаті Вірджинія на острові Уоллопс, що біля Східного (Атлантичного) узбережжя США, — пуском нової модифікації ракети-носія «Антарес» (Аntares) — із зацікавленістю стежили не лише в Сполучених Штатах Америки, а й у нас, в Україні, — насамперед, у місті, що в нинішньому році отримало нову назву Дніпро.
Справа в тому, що саме там, у державному конструкторському бюро «Південне» імені М. К. Янгеля, свого часу було розроблено основну конструкцію першого ступеня ракети «Антарес», а згодом перепроектовано основну конструкцію її нової модифікації.
На початку цього місяця Верховна Рада продовжила мораторій на продаж землі до 2018 року, прийнявши за основу і в цілому проект закону № 2153-1 «Про внесення змін до розділу Х «Перехідні положення» Земельного кодексу України щодо продовження заборони відчуження земель сільськогосподарського призначення».
Попри те, що ухвала закону про обіг земель до кінця грудня 2016 року була умовою для отримання чергового траншу Міжнародного валютного фонду, за документ проголосували 297 депутатів.
Однак для українців це вже не подія, а просто новина, адже історія мораторію на відчуження земель сільськогосподарського призначення розпочалася одночасно із запровадженням права приватної власності на землю і триває роками.
Традиційні для державного устрою і здавна звичні українцям сільради останнім часом вимушені боротися за виживання.
Недобрі часи для сільрад настали після початку широко розрекламованої компанії з децентралізації, коли їх почали гуртувати у своєрідні кластери, які назвали об’єднаними територіальними громадами (ОТГ).
Відтоді сільради поділили на ті, які влилися в ОТГ, та на ті, де ще зволікають з об’єднанням.
З грішми, але без перспектив
Не секрет, що за радянських часів сільради, попри задекларовану самостійність, слушно виконували вказівки компартійних органів, а у пострадянській Україні — голів райдержадміністрацій та райрад.
Увечері 15 вересня Україна таки отримала транш від МВФ. Про таке рішення стало відомо ще за два дні до довгоочікуваної події.
Відтак урядовці вже з урахуванням кредитних фінансів встигли затвердити й подати до парламенту проект бюджету на 2017 рік.
У наступні дні народ слухав звіти уряду про райдужні економічні перспективи, які відкриваються для нашої держави разом із надходженням коштів від МВФ. І ще про чесний і прозорий кошторис на наступний рік, у якому прописане економічне зростання вітчизняної економіки й підвищення прожиткового мінімуму громадян.
Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.ua».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».