Культура
Всеукраїнський громадсько-політичний тижневик
П'ятниця Липень 19, 2024

Шановні читачі! 15 червня 2018 року газеті "Демократична Україна"

(до жовтня 1991р. - "Радянська Україна") виповнилося 100 років!

 

П'ятниця, 09 Грудень 2016 10:33

Музичний коктейль від національної опери України

Rate this item
(0 votes)

Ко­жен но­вий кон­церт Ки­їв­сько­го на­ціо­наль­но­го те­ат­ру опе­ре­ти уні­каль­ний і не­по­втор­ний. Не роз­ча­ру­ва­ли­ся ша­ну­валь­ни­ки те­ат­ру і цьо­го ра­зу, за­ві­тав­ши на «Сим­фо­ніч­ний кок­тейль у сти­лі блюз».

«Сьогоднішній концерт став можливим завдяки підтримці Австрійського культурного форуму в Києві. Одним із наших завдань є зміцнення культурних зв’язків між Україною і Австрією, яка є законодавцем моди. Ми багато чому вчимося у цієї країни. Сподіваюсь, що наш новий проект буде цікавим для театральної публіки. Як завжди, ми відкриваємо для глядача багато нового. Найкращою нагородою за нашу роботу будуть вдячні аплодисменти», — розповів напередодні концерту художній керівник Національної оперети України, народний артист України Богдан Струтинський.

Для участі в концерті запросили відомого австрійського піаніста Флоріана Файльмара, який є лауреатом багатьох престижних міжнародних конкурсів класичної музики, володарем премії Klassik. Preis.Osterreich — для виконавців класичної музики в Австрії.
Концертна кар’єра Флоріана розпочалася ще під час навчання у музичному коледжі в Лінці, де він виступав разом з оркестром.
2011 року він здобув перше місце на Міжнародному фортепіанному конкурсі «Нові зірки» у Верніґероде (Німеччина), 2013-го — друге місце на ХХVІІ Concurso Internacional de Piano Cidade Ferrol (Іспанія) та третє місце на Міжнародному фортепіанному конкурсі Premio pianistico Silvio Bengalli (Італія). Наступного року піаніст посів другі місця на престижних фестивалях у США та Італії.
«Мені дуже подобається в Україні. Зацікавила архітектура Києва, в якому збереглося чимало старовинних будинків. Цим він подібний до Відня. Спільні репетиції з українськими виконавцями дали мені дуже багато. Впевнений, що ще неодноразово завітаю до вашої країни», — зізнався Флоріан Файльмар.
Про співпрацю Австрійського культурного форуму з Національною оперетою України розповів директор форуму Андреас Карабачек, а заслужена артистка України Оксана Мадараш розкрила деякі таємниці підготовки до концерту.
Напевне, того вечора звучала музика, яка не залишила нікого байдужим. Розпочався концерт «Рапсодією у стилі блюз» американського композитора і піаніста Дж. Гершвіна. Перша прем’єра цього твору відбулася 12 лютого 1924 року в Іоуліен-Холлі Нью-Йорка. На неї зібралися піаністи, зірки джазу і музики, видатні композитори і критики, серед яких були Сергій Рахманінов і Ігор Стравінський.
Критика одностайно схвально вітала геніальний мелодійний дар Гершвіна. Але головна перевага твору полягала в тому, що вперше відбулося органічне поєднання складу оркестру, котре асоціюється з творами Моцарта, Бетховена або Чайковського і стилю блюз.
Крім цього, у виконанні симфонічного оркестру, солістів, хору Національної оперети України та Флоріана Файльмара прозвучали «Полішинель» (муз. Е. Вілла-Лобоса), попурі з опери «Поргі і Бесс» і дует Поргі і Бесс із цього твору (муз. Дж. Гершвіна), увертюра до мюзиклу «Кішки» (муз. Е.-Л. Вебера), танець № 2 (муз. А. Маркеса), «Бразильєро» (муз. Д. Мійо). Деякі твори виконувалися в Україні вперше і стали справжнім музичним відкриттям.

Едуард ОВЧАРЕНКО

Останнi новини


Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.ua».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».