Розмаїття
Всеукраїнський громадсько-політичний тижневик
Недiля Жовтень 17, 2021

Шановні читачі! 15 червня 2018 року газеті "Демократична Україна"

(до жовтня 1991р. - "Радянська Україна") виповнилося 100 років!

 

П'ятниця, 25 Липень 2014 03:00

Штучний інтелект у майбутьному

Rate this item
(0 votes)

Японські вчені з лабораторії Hagiwara, що працює при приватному Університеті Кейо, заявили про початок роботи над новим проектом, пов’язаним безпосередньо з робототехнікою.
Якщо говорити точніше, вчені з Hagiwara працюють не стільки над роботами, скільки над тим, чим вони повинні будуть думати, а саме над першим штучним інтелектом (ШІ). І якщо змусити робота рухатися нині вже цілком можливо, то змусити або скоріше навчити його думати не вийшло поки ще ні в кого.
Говорячи про здатність думати, вчені з Hagiwara зробили акцент на тому, що зараз ніхто не говорить про прийняття роботом складних рішень або формування логічних висновків. Мета проекту наукової групи — створення алгоритмів ШІ, що дозволять роботу формувати свою власну думку. Говорячи складніше, навчити роботів робити висновки виходячи з багатогранного аналізу, а також з уже наявної в «мозку» інформації.


Співробітники Hagiwara зазначили: якщо їх ШІ зможе міркувати про «так і ні», то наступним кроком техніків стане формування у роботів смаків, уподобань і навіть моральних установок. Простіше кажучи, проект може дозволити навчити роботів відчувати. Також уже найближчими роками вчені з Hagiwara сподіваються навчити не просто думати та аналізувати дані, але й самонавчатися на підставі вже накопичених знань. Надалі ж учені планують ще й навчити роботів витягувати ці дані самостійно.

 

П’ЯНИЙ АМЕРИКАНЕЦЬ ПОВІДОМИВ, ЩО В МАГАЗИН ЙОГО ПРИВІЗ СОБАКА
Днями поліцейський американського штату Джорджія отримав виклик: ті, що дзвонили, повідомили, що у спеку в машині замкнений собака.
За повідомленнями стража правопорядку, температура повітря на вулиці становила 37 °С, в машині — всі 50 °С. Коли господар напідпитку повернувся, то повідомив, що до супермаркету його привіз пес.
Ситуація для тварини ускладнювалася тим, що в машині була розлита каністра з бензином. Важко уявити, яка атмосфера панувала в транспортному засобі. Шериф заарештував 60-річного Уеслі Марка Террела і пред’явив йому звинувачення в жорстокому поводженні з тваринами і водінні в стані алкогольного сп’яніння.
Нагадаємо, раніше в США «пес, який усівся за кермо автомобіля своїх господарів, збив перехожого».

 

НЕЗАБАРОМ ХЛІБ МОЖЕ СТАТИ НЕСМАЧНИМ
Зміна кліматичних умов призведе до неминучого погіршення смаку хліба. Такого висновку дійшли вчені з Інституту ім. Іоганна Генріха фон Тюнена (ФРН).
Навряд чи всім сподобається за смаком хліб майбутнього, попереджають учені.
Фахівці змоделювали середовище, що складеться на планеті до середини сторіччя, і умови, в яких вирощуватимуть пшеницю. Виявилося, що в такому злаку міститиметься менша на чверть кількість протеїнів, які впливають на якість борошна і вироблених із нього хлібобулочних виробів.
Є два можливих рішення проблеми. Перше — використання додаткової кількості азотовмісних добрив, що спричинить катастрофічну зміну ситуації екосистеми. Друге — використання генно-модифікованої пшениці, але з цим навряд чи погодяться сільгоспвиробники. Тож у найближчому майбутньому хліб може стати схожим на коров’ячу жуйку.

 

НАЙБІЛЬШ НЕВИХОВАНІ ДІТИ — З ІТАЛІЇ
Європейці вважають італійських дітей найбільш невихованими, галасливими і нахабними. Згідно з опитуванням, проведеним на замовлення однієї з асоціацій італійських жінок серед 500 власників готелів у Європі, 66% із них переконані, що італійські діти на відпочинку поводяться гірше за всіх. Власники описують їх як нахабних і небезпечних для інших гостей, передає TV№ 24.
Крім того, соціологи підготували детальний опис найбільш дратуючої поведінки. Так, італійські діти мають особливість голосно кричати і брутально лаятися. Маленькі італійці також люблять бігати по коридорах, ламати обладнання, порушувати тишу за столом, голосно слухати телевізор, а також постійно кататися у ліфті з поверху на поверх.
Найбільш невихованими виявилися діти з Рима. Відразу за ними у рейтингу юні мешканці Мілана і Неаполя. Найкращу ж поведінку мають діти з Флоренції та Венеції.

Останнi новини


Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.ua».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».