Розмаїття
Всеукраїнський громадсько-політичний тижневик
Четвер Липень 25, 2024

Шановні читачі! 15 червня 2018 року газеті "Демократична Україна"

(до жовтня 1991р. - "Радянська Україна") виповнилося 100 років!

 

П'ятниця, 31 Сiчень 2014 02:00

Музей Тичини можна відвідати бесплатно

Rate this item
(0 votes)

Щоб допомоги своїм шанувальникам, які мають фінансові проблеми, Літературно-меморіальний музей-квартира Павла Тичини вирішив на кожну з екскурсій у вихідні дні надати по три безплатних квитки, а на екскурсії у будні — по два, повідомляє i-pro.kiev.ua. 

З початку січня музей презентував екскурсію у новому форматі «А було ж колись і таке!» — шість-вісім відвідувачів з екскурсоводом оглядають меморіальну квартиру в темряві, присвічуючи собі каганцями. Це започатковано почасти через те, що музей тривалий час змушений заощаджувати на електроенергії. Екскурсія з каганцем — можливість послухати про інтимні сторони життя Тичини, його стосунки з родиною та домашні звичаї. Відвідувачам розказують про виклики, сумніви у житті митця, моменти його внутрішніх терзань.ДОСЛІДИЛИ ГРОБНИЦЮ ЯРОСЛАВА МУДРОГО
У Музеї історії міста Києва презентували книжку про гробницю Ярослава Мудрого, повідомляє i-pro.kiev.ua. Нове наукове видання про легендарну реліквію Софії Київської — мармуровий саркофаг князя Ярослава Мудрого — «Таємниці гробниці Ярослава Мудрого» (за результатами досліджень 2009–2011 рр.) написано відомими київськими вченими — д. і. н., проф. Н. Нікітенко, к. і. н. В. Корнієнком, к. і. н. І. Марголіною, дійсним членом Української академії архітектури Н. Куковальською, д. мед. н., проф. Б. Михайличенком.
Книжку присвячено новітнім дослідженням знаменитого саркофага, що донині зберігає свої таємниці. Його з науковою метою відкрили 10 вересня 2009 року. В результаті у новому світлі постали старі проблеми й несподівано виникли додаткові загадки.
Чи знаходиться саркофаг на своєму первісному місці й коли його виготовили і встановили в Софійському соборі? Хто і коли залишив написи-графіті на поверхні саркофага, який їхній зміст? Коли і як зникли останки великого київського князя Ярослава Мудрого? Де вони перебувають зараз? Чиї останки лежать нині у саркофазі й що нового дізналися про них учені? Відповіді на ці та інші запитання пропонують автори даної наукової праці. Ілюстрована книжка стане у пригоді всім, хто цікавиться історією і культурою Київської Русі. 

Останнi новини


Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.ua».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».