Розмаїття
Всеукраїнський громадсько-політичний тижневик
Недiля Травень 29, 2022

Шановні читачі! 15 червня 2018 року газеті "Демократична Україна"

(до жовтня 1991р. - "Радянська Україна") виповнилося 100 років!

 

П'ятниця, 10 Сiчень 2014 02:00

Відреставровано художній музей у Луцьку

Rate this item
(0 votes)

Після капітального ремонту оновлену експозицію відкрив Художній музей в історичному центрі Луцька, повідомляє i-pro.kiev.ua. Картинна галерея розташована у колишньому будинку повітової канцелярії і шляхетських судів, збудованому 1789 року на руїнах княжого палацу на території визначної пам’ятки фортифікаційного мистецтва XIV ст. — замку Любарта. 

Нині змінено план внутрішнього простору музею, розширено площу для презентації творів мистецтва, вдосконалено технічне функціонування споруди, створено сучасне внутрішнє освітлення та надійну систему охорони. І найголовніше — перед глядачем розгорнуто давноочікувану експозицію у шести залах. Більшість картин відреставровано та оформлено в нові рами. Колекцію започаткували у XVI ст. магнати Радзивілли. Вона постійно поповнювалася й тепер є однією з найкращих та найцікавіших мистецьких збірок в Україні.

У планах колективу — перетворення Художнього музею на сучасний креативний центр мистецького та духовного життя міста й краю, наповнення залів екскурсіями, шкільними освітніми програмами, зустрічами з митцями, виставками, конференціями.

ДАВНЬОРУСЬКИЙ ІКОНОПИС ПОКАЗУЮТЬ У КИЄВІ
В Україну вперше привезли твори давньоруських іконописців XV–XVII ст. Унікальна колекція ікон із фондів російського Музею імені Андрія Рубльова експонується на території Національного заповідника «Софія Київська», повідомляє Укрінформ. Експозиція складається з 30 унікальних ікон.
«На цій виставці ми представили кілька шедеврів. Це — чудові роботи московських художників кінця XV — першої половини XVI ст. Виставка є яскравим зразком розвитку давньоруських художніх традицій у мистецтві XV–XVII ст.», — наголосив директор Музею давньоруського мистецтва імені Андрія Рубльова Геннадій Попов.
Серед представлених ікон — твори давньоруського мистецтва XV — першої третини XVI ст.: «Богоматір Одигітрія Смоленська» і «Великомученик Георгій зі сценами житія». Поряд з іконами московської школи експонуються твори іконописців Російської Півночі та Поволжя: «Преображення Господнє», «Воскресіння Лазаря», «Вхід Господній до Єрусалима» та інші.
Виставка «Шедеври давньоруського мистецтва. Ікони XV–XVII ст. колекції Музею імені Андрія Рубльова» діятиме у виставкових залах Будинку митрополита до березня 2014 року. 

Останнi новини


Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.ua».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».