Соціальна політика
Всеукраїнський громадсько-політичний тижневик
Середа Серпень 10, 2022

Шановні читачі! 15 червня 2018 року газеті "Демократична Україна"

(до жовтня 1991р. - "Радянська Україна") виповнилося 100 років!

 

Середа, 26 Червень 2019 17:11

Українська економіка знижує темпи зростання

Rate this item
(0 votes)

Уповільнення зростання економіки у 2019 р. пояснюється трохи меншим врожаєм порівняно з минулим роком, зміною очікувань бізнесу, які пов’язані з політичним циклом, та уповільненням світової економіки.
Про це в інтерв’ю DW заявив заступник голови Національного банку України Дмитро Сологуб.
«Є декілька причин, які ми бачимо, чому в цьому році економіка уповільнюється. Торік у нас був майже рекордний врожай — майже 70 млн тонн. Цього року ми очікуємо поки трохи менший врожай.

Це — один фактор. Другий — те, що ми бачимо щодо очікувань бізнесу, пов’язаних із політичним циклом. Третій момент — світова економіка уповільнюється», — сказав Д. Сологуб.
Він зазначив, що на Україну, як на відкриту економіку, сильно впливає ситуація на зовнішніх ринках. Четвертий фактор, який за словами заступника голови НБУ вплинув на темпи зростання металургійної, гірничо-видобувної галузей, — ситуація, яка наприкінці минулого року та на початку 2019 р. склалася в Азовському морі. Також на темпи зростання економіки впливає монетарна політика Національного банку, яка є досить жорсткою, аби знизити інфляцію.
Як повідомлялося, Національний банк прогнозує у 2019 р. зростання ВВП на 2,5%. Реальний валовий внутрішній продукт України у 2018 р. збільшився на 3,3% порівняно з 2017 р. Реальний ВВП України з 2016-го до 2018 р. показав сукупне зростання на 8,4%.

Останнi новини


Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.ua».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».