Соціальна політика
Всеукраїнський громадсько-політичний тижневик
Понедiлок Листопад 30, 2020

Шановні читачі! 15 червня 2018 року газеті "Демократична Україна"

(до жовтня 1991р. - "Радянська Україна") виповнилося 100 років!

 

П'ятниця, 14 Червень 2019 09:49

КСУ виніс вердикт

Rate this item
(0 votes)

Конституційний Суд України визнав неконституційним рішення про встановлення мінімально потрібного віку для нарахування пенсії за вислугу років.
Таке рішення Суд ухвалив за конституційними поданнями 45 народних депутатів України щодо відповідності Конституції окремих положень Закону «Про пенсійне забезпечення» та 48 народних депутатів щодо відповідності Конституції окремих положень законів про пенсійне забезпечення для певних категорій осіб, повідомляє прес-служба КСУ.
Цим рішенням Конституційний Суд України визнав такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними), положення п. «а» ст. 54, ст. 55 Закону України від 05.11.91 р.

№ 1788-ХІІ «Про пенсійне забезпечення» (далі — Закон № 1788), внесеними законами України від 02.03.2015 р. № 213-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» і від 24.12.2015 р. № 911-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» (далі — Закон № 911), йдеться в повідомленні.
Зазначається, що Законом № 911, зокрема, встановлено як додаткову умову для призначення пенсії за вислугу років досягнення віку 50 років для працівників льотного та льотно-випробного складу, та 55 років для працівників освіти, охорони здоров’я та соціального забезпечення, а також артистів театрально-концертних та інших видовищних закладів, підприємств і колективів.
Відповідно до статті 51 Закону № 1788 пенсії за вислугу років установлюються окремим категоріям громадян, зайнятих на роботах, виконання яких призводить до втрати професійної працездатності або придатності до настання віку, що дає право на пенсію за віком.
Тобто, як пояснили в суді, в зазначеній нормі йдеться про роботи, які мають безпосередній вплив на здоров’я працівника і можуть призвести до втрати професійної працездатності (здатності виконувати роботу за професією) до настання віку, що дає право на пенсію за віком, а отже, до неможливості ефективно виконувати роботу без шкоди для власного здоров’я і безпеки оточуючих.
«З наведеного випливає, що втрата професійної працездатності або придатності не пов’язана з досягненням працівником певного віку, тому не може бути умовою для призначення пенсії за вислугу років», — констатували в КСУ.
Конституційний Суд виходить з того, що встановлення як додаткової умови для призначення пенсії за вислугу років — досягнення віку 50 і 55 років — нівелює сутність права на соціальний захист.
Крім того, на думку КСУ, підвищення на п’ять років віку виходу на пенсію для жінок, а також збільшення на п’ять років загального та спеціального стажу роботи, потрібного для призначення пенсії за вислугу років для окремих категорій працівників, є такими, що позбавляють названих осіб права на соціальний захист і не відповідають конституційним принципам прав і свобод людини, соціальної держави.

Останнi новини


Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.ua».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».