Соціальна політика
Всеукраїнський громадсько-політичний тижневик
Четвер Серпень 11, 2022

Шановні читачі! 15 червня 2018 року газеті "Демократична Україна"

(до жовтня 1991р. - "Радянська Україна") виповнилося 100 років!

 

П'ятниця, 11 Травень 2018 07:39

Кому не дадуть субсидій?

Rate this item
(0 votes)

Субсидія на комунальні послуги відтепер не буде надаватись, якщо площа квартири перевищує 120 кв. м, а будинку — 200 кв. м, крім дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей.

Відповідне рішення про внесення змін до програми надання субсидій було ухвалено урядом на позачерговому засіданні 27 квітня, повідомляє Урядовий портал.
«З 1 травня 2018 року діє нове правило: субсидія відміняється, якщо площа квартири перевищує 120 кв. метрів, а будинку — 200 кв. м, крім дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей. Власники такої житлової площі будуть оплачувати послуги у повному обсязі», — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що є помешкання, які виходять за рамки середньостатистичних та належать до категорії «преміумкласу»: «До недавнього часу на них також оформлялися субсидії — на підставі того, що прописувалася там одинока пенсіонерка з мінімальною пенсією. Вона, цілком очевидно, була не здатна оплатити повну вартість послуг і зверталась до комісії щодо надання субсидії на понаднормативну площу».
Також відтепер громадяни не отримуватимуть субсидії на комунальні послуги, якщо у власності сім’ї є автомобіль, якому менше 5 років, крім мопеда та авто, наданого органом соцзахисту населення.
«У містахмільйонниках нерідкими стали випадки здачі квартир в оренду із своєрідним бонусом — оформленою субсидією на комунальні послуги. При цьому власники помешкання не тільки отримують доходи, а й мають транспортні засоби або інші предмети розкоші.
Відтепер якщо у власності сім’ї є автомобіль, якому менше п’яти років, крім мопеда та авто, наданого органом соціального захисту населення, субсидію не призначатимуть», — ідеться у повідомленні.
Окрім того, доходи від оренди майна, зокрема від здачі в оренду квартири, тепер необхідно буде також вказувати в деклараціях про доходи — в новій графі «інші доходи».
Зазначимо, що уряд зробив важливий крок на шляху до монетизації субсидій. Так, уже в наступному опалювальному сезоні субсидії будуть видаватися живими грошима, а це означає, що їх отримувачі можуть залишати собі зекономлені в результаті ощадливого споживання кошти. Таким чином, монетизація стане додатковим стимулом для енергоефективності.
«Однак перехід до монетизації можливий тільки в тому випадку, якщо система субсидій буде соціально справедливою — державну допомогу будуть отримувати ті, хто дійсно її потребує.
Започаткована кілька років тому ініціатива надання прямої допомоги уразливим верствам населення у вигляді субсидій довела свою ефективність.
Утім, із часом вона стала потребувати удосконалення — передусім у бік збільшення адресності», — повідомили в секретаріаті Кабміну.
Зазначається, що верифікація субсидіантів, яку розпочало Міністерство фінансів, виявила ряд системних проблем із призначенням субсидій.
«З огляду на це уряд схвалив на позачерговому засіданні рішення про внесення низки змін в програму. Вони скоротять випадки зловживань, які стали непоодинокими і про які неодноразово повідомляли ЗМІ.
Ті, хто справді потребуватиме допомоги, її отримуватимуть і надалі. Натомість люди, які просто приховують свої статки, не зможуть користуватися програмою і паразитувати за кошт платників податків», — зазначається у повідомленні.
З 1 травня 2018 року соціальна норма на газове опалення буде наближена до реальних обсягів споживання і становитиме 4,5 куб. м на 1 кв. м площі, електроопалення — 30 кВт/год на 1 кв. м площі, повідомляє Урядовий портал.
«З метою стимулювання енергозбереження також з 1 травня 2018 року соціальна норма на газове опалення буде наближена до реальних обсягів споживання і становитиме 4,5 куб. м на 1 кв. м площі, електроопалення — 30 кВт/год на 1 кв. м площі.
При призначенні субсидії на понаднормову площу житла норма може бути збільшена не більш ніж на 30%», — ідеться у повідомленні.
Уряд також проведе преміювання домогосподарств за економію ресурсів за підсумками цього опалювального сезону.
«Так як і минулого року, під монетизацію підпадають зекономлені домогосподарствами 150 кіловат електроенергії, якщо цей ресурс використовується для опалення, або 100 кубів газу. У грошовому еквіваленті це майже 700 гривень.
Субсидіантам, які економно використовували ресурси, треба так само — до 1 вересня — подати заяву в місцеве управління соціального захисту населення, на підставі якої здійснюватиметься виплата грошової винагороди за енергоефективність», — ідеться у повідомленні.
Інформацію про наявність економії кожен отримувач субсидії може відстежувати у своїй платіжці або шляхом звернення до постачальника газу чи електроенергії, якщо вони використовуються для опалення. Обрати спосіб отримання коштів треба самостійно.
Українці, які звертаються за призначенням субсидій, декларуючи нульові доходи, відтепер мають стати на облік до центру зайнятості.
«Чимало українців працюють за кордоном, але при цьому звертаються за призначенням субсидій, декларуючи нульові доходи. Тепер тим, хто є дійсно безробітним, необхідно буде стати на облік до центру зайнятості. А тим людям працездатного віку, хто претендує на субсидію, але не реєструється як безробітний, бо насправді працює без оформлення в Україні або за кордоном, органи соцзахисту автоматом рахуватимуть дохід три прожиткові мінімуми — 5286 гривень», — ідеться у повідомленні.
У Мінсоцполітики переконані: таке рішення «стимулюватиме українців до офіційного працевлаштування, сприятиме детінізації та усуне соціальну несправедливість, коли субсидію насправді отримують люди з достатньо високими доходами».
* * *
Якщо раніше субсидію перепризначали на новий період раз на рік у травні і окремо розраховували її розмір на літній і зимовий період, то тепер це відбуватиметься двічі на рік — у травні і жовтні.
Переважній більшості громадян, які отримують субсидії — загалом це приблизно 80–85% нинішніх субсидіантів — як і раніше, державна допомога буде перепризначена в автоматичному режимі і без необхідності звертатися до органів соціального захисту.
Натомість у зв’язку з введенням нових правил близько 15% громадян потрібно буде звернутися до органів соцзахисту за переоформленням субсидії. Отже, повторно — Заяву і Декларацію — потрібно буде подати:
• орендарям житла;
• внутрішньо переміщеним особам;
• тим сім’ям, яким субсидію було призначено не на всіх зареєстрованих, а фактично проживаючих у помешканні осіб;
• тим сім’ям, де є непрацюючі люди працездатного віку, в яких або відсутні доходи, або вони менші мінімальної заробітної плати;
• тим сім’ям, в яких відбулися зміни у складі сім’ї протягом останнього року;
• тим сім’ям, які станом на травень 2018 року матимуть понад двомісячну заборгованість за житловокомунальні послуги і не погасять її до червня 2018го.

Останнi новини


Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.ua».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».