Здоров'я
Всеукраїнський громадсько-політичний тижневик
Четвер Липень 25, 2024

Шановні читачі! 15 червня 2018 року газеті "Демократична Україна"

(до жовтня 1991р. - "Радянська Україна") виповнилося 100 років!

 

П'ятниця, 12 Грудень 2014 13:24

Кидати курити слід поступово

Rate this item
(0 votes)

Кидати курити потрібно, але дотримуючись певних правил, застерігають медики. Інакше всі зусилля будуть марними, відзначає The Times of India.
Експерти радять розробити для себе систему заохочень. І починати слід з малого. Наприклад, якщо ви протрималися день без сигарет — зробіть собі подарунок. При цьому скорочення кількості викурюваних сигарет має йти за планом. Напишіть його на аркуші і повісьте на видному місці.
Підключіть близьких до цього. Оголосіть їм, що кидаєте курити, і вам буде потрібна їхня підтримка. Визначте дату — час, від якого ви більше не куритимете. Впоратися зі шкідливою звичкою допоможуть льодяники без цукру або жувальна гумка. Також можна заїдати «пристрасть» до тютюну морквою, горіхами, фруктами. Головне — ваш вибір має бути корисним.
А щоб не здатися, знайдіть однодумців: долучіться до тематичної групи або зареєструйтеся на форумі. Люди, які розуміють ваші проблеми, зможуть завжди дати слушну пораду. До речі, якщо ви зібралися відмовитися від шкідливої звички, чому б вам не почати відвідувати фітнес-клуб. Це можуть бути як важкі тренування, так і йога, що розслабить і зніме тривожність.

 

КІЛЬКІСТЬ КУРЦІВ У США ЗМЕНШИЛАСЯ ДО ІСТОРИЧНОГО МІНІМУМУ
Протягом півстоліття американські медики ведуть активну боротьбу з курінням — і їхні зусилля виявилися не марними. МОЗ США повідомляє, що кількість курців у країні ще ніколи не була настільки низькою, як зараз.
Співвідношення кількості курців до всього населення США у процентному вираженні досягло історичного мінімуму — нині курять 17,8 відсотка мешканців. Ці дані нещодавно були оприлюднені центрами з контролю і профілактики захворювань.
В абсолютних цифрах зниження кількості курців вражає не менше: у 2005 році курили 45,1 млн жителів США (20,9% всього населення), а нині згубній пристрасті віддаються 42,1 млн американців, або 17,8 відсотка.
Між тим, і зараз 20% смертей американців працездатного віку пов’язані з наслідками куріння — щороку від таких хвороб помирають не менш ніж 480 тисяч мешканців США.
Наступ на шкідливу звичку почався в Америці понад 50 років тому, коли у січні 1964-го було оприлюднено результати дворічного дослідження наслідків куріння тютюну, яке провели вчені кількох дослідницьких центрів.
Група вчених з більш ніж 150 осіб вивчала матеріали 7000 раніше опублікованих наукових досліджень, які були присвячені впливу на організм продуктів горіння тютюну. Тоді, у 1964 році, вперше в історії людства широкий загал населення дізнався про те, що куріння є головним фактором ризику розвитку раку легенів.
І в наші дні рак легенів залишається у США лідером по захворюваності й смертності: щорічно реєструється до 200 тисяч нових випадків цієї хвороби, а вмирають від неї 150 тис. американців.
Ярослав ШЛАПАК, Укрінформ

Останнi новини


Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.ua».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».