Здоров'я
Всеукраїнський громадсько-політичний тижневик
Субота Липень 13, 2024

Шановні читачі! 15 червня 2018 року газеті "Демократична Україна"

(до жовтня 1991р. - "Радянська Україна") виповнилося 100 років!

 

П'ятниця, 28 Листопад 2014 20:16

Невидима влада мікробів

Rate this item
(0 votes)

Ми звикли до того, що мікроби можуть убивати. Через них ми хворіємо і страждаємо. Перші кроки у вивченні відносин мікробів і людини — в історії боротьби зі страшними хворобами. Але сучасні дослідження показують, що у медалі дві сторони. І як з’ясовується тепер, друга набагато важливіша для людства і цікавіша.
Учені з’ясували, що мікроби... керують нашим тілом! Обмін речовин людини визначається не тільки людськими генами, а й генами тих мікробів, які живуть із нами в симбіозі. Так званий мікробіом людини складається з трьох тисяч бактерій, які володіють трьома мільйонами різних генів.
Мікроби становлять 80% земної біомаси. Генетик Крейг Вентер зазначає: «У чайній ложці морської води — п’ять мільйонів бактерій і 50 мільйонів вірусів. Якщо ви не любите бактерій, вам не пощастило з планетою. Земля — це планета бактерій».

Більш того, на думку деяких учених, людство своєю появою зобов’язане саме мікробам.

 

ПРО ТИСЯЧІ ЗАГИБЛИХ ВІД ЕБОЛИ ІНФОРМУЄ ВООЗ

Кількість людей, які загинули від лихоманки Ебола, перевищила п’ять тисяч осіб.
У загальній кількості 14098 випадків, що були підтверджені, визнані ймовірними чи містили підозру на захворювання вірусом Еболи (EVD) зареєстровані в шести уражених країнах (Гвінеї, Ліберії, Малі, Сьєрра-Леоне, Іспанії та США), а також у двох раніше уражених країнах (Нігерії та Сенегалі) за першу декаду листопада. Було також підтверджено 5160 випадків смерті (від хвороби. — Ред.). Таку статистику опублікувала Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ).
Вона також констатує, що більшість летальних випадків від цієї недуги зареєстровано в трьох країнах Західної Африки — Гвінеї, Ліберії та Сьєрра-Леоне.
Заходи, що застосовують у цих країнах, включають ізоляцію та лікування хворих, установлення їхніх зв’язків з іншими людьми, а також проведення поховання в безпечному та гідному вигляді. У цих країнах вже відкрито 19 з 53 запланованих центрів лікування Еболи, підкреслили в організації.

Останнi новини


Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.ua».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».