Розмаїття
Всеукраїнський громадсько-політичний тижневик
Субота Липень 13, 2024

Шановні читачі! 15 червня 2018 року газеті "Демократична Україна"

(до жовтня 1991р. - "Радянська Україна") виповнилося 100 років!

 

П'ятниця, 28 Листопад 2014 21:15

Конверти у «вишиванках»

Rate this item
(0 votes)

Творча команда «Укрпошти» спільно з Національним центром народної культури «Музей Івана Гончара» створили 17 поштових конвертів з орнаментами, що прикрашають характерний для кожної з представлених областей одяг, повідомляє honchar.org.ua.
Це — візерунки переважно жіночих сорочок із таких областей, як: Закарпатська, Волинська, Житомирська, Черкаська, Сумська, Полтавська, Івано-Франківська, Чернівецька, Тернопільська, Чернігівська, Хмельницька, Київська й Рівненська. Крім того, є один конверт з орнаментом чоловічої сорочки з Вінниччини. А ще — візерунок вишивки на хустці з Львівщини, орнамент жіночого головного покривала з Криму й рушника з Дніпропетровщини.


Консультантом у підборі малюнків був заступник директора з науково-фондової роботи Музею Івана Гончара Юрій Мельничук. Фахівець каже, що вони намагалися відшукати цікаву вишивку, виконану рідкіснішими швами, аніж звичний хрестик.

 

ОРКЕСТР ІМРОВІЗУВАТИМЕ
Унікальний колектив «Український імпровізаційний оркестр» з’явився в Україні, повідомляє radiokultura.org. Музиканти грають музику не із заготовленого репертуару, а ту, яка народжується спонтанно.
«Кожен оркестрант намагається висловитися, доповнити або переконати партнерів і тим самим створює загальний замкнутий ланцюг»,— стверджують автори проекту.
До створення такого колективу організаторів підштовхнуло розуміння того, що в Україні багато музикантів, чия виконавська майстерність дозволяє реалізувати такий складний задум. Вони також сподіваються, що виступи оркестру популяризуватимуть серед українців жанр імпровізаційної музики. У всьому світі починаючи з 1990-х років з’явилося чимало таких проектів.

Останнi новини


Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.ua».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».