Здоров'я
Всеукраїнський громадсько-політичний тижневик
Понедiлок Липень 15, 2024

Шановні читачі! 15 червня 2018 року газеті "Демократична Україна"

(до жовтня 1991р. - "Радянська Україна") виповнилося 100 років!

 

П'ятниця, 14 Листопад 2014 16:39

Національний фармацевтичний університет – лідер галузевої освіти

Rate this item
(1 Vote)

Фармація — одна з найдавніших сфер діяльності людини, яка виникла на світанку цивілізації як природна і найголовніша потреба людини у прагненні бути здоровим. Фармацевтична галузь є стратегічною, адже охорона здоров’я населення — це гарантія безпеки будь-якої держави.
Українська фармація має потужні історичні традиції. Ще в радянський час Україна була беззастережно визнана найбільш фармацевтичною республікою і займала провідні позиції в усіх сегментах фармацевтичної діяльності. А українською фармацевтичною столицею по праву вважається Харків. Саме тут перебувають найбільші заводи — виробники лікарських засобів і науково-дослідні інститути, потужні мережі аптечних закладів, перша в Україні Державна інспекція з контролю якості лікарських засобів, Національний фармацевтичний університет (НФаУ).


Національний фармацевтичний університет — державний вищий навчальний заклад, історія якого налічує більше двох століть. Нині у НФаУ навчається 17,5 тис. студентів. Усі вони беруть активну участь у наукових дослідженнях, розвивають і вдосконалюють здібності в наукових студентських товариствах. Кращі студенти задіяні в програмах академічних обмінів із зарубіжними навчальними закладами — партнерами НФаУ в Німеччині, Франції, Литві, Болгарії, Польщі.
Навчальний процес усіх рівнів і форм підготовки здійснює висококваліфікований викладацький корпус, 94% якого становлять професори, доктори наук і доценти, кандидати наук.
У НФаУ створено прекрасні умови для ефективного навчання, комфортного побуту, змістовного відпочинку. Студенти активно впливають на життя університету: представники студентського парламенту на правах повноправних членів входять до складу Вченої ради, на рівні факультету, академічної групи, гуртожитку діє студентське самоврядування, що дозволяє оперативно вирішувати актуальні питання, що стосуються навчання, дозвілля, побуту.
Усі навчальні дисципліни на 100% забезпечені навчально-методичним комплексом «підручник — навчальний посібник — методичні рекомендації — тестові завдання». Підручниками та навчальними посібниками, створеними професорами НФаУ, користуються вже кілька поколінь студентів фармацевтичних навчальних закладів України та країн СНД, а крім того, і багатьох вузів іншого профілю. Неодноразово навчальна література НФаУ відзначалася нагородами, в тому числі Державною премією України.
У своєму розпорядженні НФаУ має 6 навчальних корпусів, ботанічний сад, фізкультурно-оздоровчий комплекс та комплекс громадського харчування, 8 науково-дослідних та навчально-виробничих лабораторій, 5 гуртожитків, клініко-діагностичний центр, комп’ютерний центр. У структурі НФаУ — Інститут підвищення кваліфікації спеціалістів фармації, коледж НФаУ.
Завдяки сучасним кафе, розташованим у кожному корпусі НФаУ, студенти мають можливість добре харчуватися. Комплекс студентських кафе утримується на балансі університету, до ціни страв входить тільки собівартість використаних для їх приготування продуктів, тому за 15–20 гривень можна замовити повноцінний якісний і смачний обід.
Згідно з ліцензією МОН України від 05.08.14 р. серії АЕ № 458724 НФаУ готує фахівців освітньо-кваліфікаційних рівнів «молодший спеціаліст», «бакалавр», «спеціаліст», «магістр» за 6 галузями знань: «Фармація», «Медицина», «Біотехнологія», «Економіка та підприємництво», «Менеджмент і адміністрування», «Специфічні категорії».
БЛІЦВІДПОВІДІ РЕКТОРА НФаУ професора В. П. Черних на найчастіші запитання
абітурієнтів
— Чи буде освіта, яку я отримаю у НФаУ, якісною?
— Так. НФаУ — потужний науково-освітній комплекс, лідер фармацевтичної освіти, відомий не тільки в Україні, а й далеко за її межами. Університет забезпечує висококваліфікованими фахівцями всі ланки вітчизняної фармацевтичної галузі та зарубіжжя. Серед наших випускників — міністри, начальники управлінь, ректори вишів, директори заводів, фабрик, науково-дослідних інститутів, керівники закладів аптечних мереж, контрольно-аналітичних лабораторій, редактори фахових видань. Випускники НФаУ працюють не тільки в Україні, але й у Росії, США, Австралії, Франції, Німеччині та інших країнах.
— Чи зможу я влаштуватися на роботу з дипломом НФаУ вже сьогодні?
— Так. Фармація — багатогранна галузь, і в її функціонуванні задіяні 350 тис. працівників. В аптечній мережі працює 30% фахівців із вищою фармацевтичною освітою, в хіміко-фармацевтичній промисловості — 6%. Стратегічна мета, що стоїть перед вітчизняною галузевої вищою школою, — збільшити ці показники до 50%.
— Чи визнається диплом НФаУ за кордоном?
— Так. Наші випускники не мають проблем із працевлаштуванням у жодній країні світу. Але обов’язковою умовою, і це загальноприйнята практика в усьому світі, є підтвердження диплома та компетенцій фахівця. Зрозуміло, необхідно знати іноземну мову.
— Скільки я буду заробляти?
— Заробітна плата залежить від посади та місця роботи. Провізор отримує від 5 тисяч гривень, працівник промислового підприємства — від 8 тисяч гривень. Якщо проаналізувати заробітки галузевих співробітників за кордоном, то, наприклад, у США провізор може розраховувати на зарплату до 10 тисяч доларів.
Фармація — священне ремесло, яке існує тисячі років.
Якій бути фармації майбутнього, залежить від вас!


ДО УВАГИ АБІТУРІЄНТІВ!
Консультаційний центр приймальної комісії — тел.: (057) 341-51-61
Наша адреса: Україна, м. Харків, вул. Пушкінська, 53
E-mail: Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.
Web: www.nuph.edu.ua
Skype: abitur.abitur

Останнi новини


Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.ua».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».