Культура
Всеукраїнський громадсько-політичний тижневик
П'ятниця Лютий 26, 2021

Шановні читачі! 15 червня 2018 року газеті "Демократична Україна"

(до жовтня 1991р. - "Радянська Україна") виповнилося 100 років!

 

П'ятниця, 07 Листопад 2014 15:49

Українське турне угорського піаніста

Rate this item
(0 votes)

Перший концерт молодого піаніста з Угорщини Золтана Феєрварі в Україні з великим успіхом пройшов у Колонному залі імені М. Лисенка Національної філармонії України. А відбувся цей мистецький захід, що мав назву «Присвята Ференцу Лісту», за сприяння Посольства Угорщини в Україні, яке, власне, і запросило 27-річного музиканта.
Виступ Золтана Феєрварі проходив у рамках щорічних концертів до дня народження всесвітньо відомого угорського композитора-романтика, блискучого піаніста Ференца Ліста.
Програма сольного концерту угорського музиканта, лауреата міжнародних конкурсів піаністів — імені Джеймса Моттрама (2010 р., ІІ премія), імені Рікардо Віньєса в Іспанії (2011 р.) та ХХІІІ конкурсу виконавців на фортепіано з оркестром у місті Канту (2013 р., І премія), цілком складалася з творів Ференца Ліста. Серед них були як відомі його твори — «Балада № 2», «Утіха № 3», «Мрії кохання», «Після прочитання Данте» (фантазія-соната), «Біля кипарисів вілли д’Есте», так і мало виконувані у нас шедеври геніального композитора, які і в наш час вважаються одними з найскладніших у технічному плані творів.


Молодий піаніст вразив вимогливих київських слухачів чудовою технікою гри, витонченою і елегантною манерою виконання, шляхетністю інтерпретації та глибиною сприйняття неперевершеної музики свого великого співвітчизника. Тож не дивно, що присутні у Колонному залі імені М. Лисенка довго не хотіли відпускати обдарованого музиканта.
Як розповів після виступу Золтан Феєрварі, сама доля йому сприяла з дитинства, адже народився він у сім’ї музикантів. Його мати — скрипалька, а батько — віолончеліст, які з перших років прилучили сина до безмежного світу високої музики.
Від 2000 року до 2005-го Золтан навчався в Консерваторії імені Белли Бартока у Будапешті, а в 2005 році став студентом Музичної академії імені Ференца Ліста (клас Андраша Кеменеша і Денеша Варйона).
Упродовж 2006–2008 років продовжував навчання у професора Дмитра Башкірова у Вищій школі музики імені Королеви Софії в Мадриді (Іспанія) і заради цього ще й опанував іспанську мову.
Попри молодий вік талановитий музикант грав із відомими майстрами — Гаррі Хоффманом, Захаром Броном, Франсом Хельмерсоном, виступав із Будапештським фестивальним оркестром, Угорським національним філармонічним оркестром, Т-Сот симфонічним оркестром та іншими відомими колективами.
«Я вдячний киянам за теплий і щирий прийом моєї програми, яку я вперше виконав саме тут у Києві, а завтра зіграю у Дніпропетровську. Ваша столиця мене підкорила красою та особливою атмосферою, чуйним ставленням її мешканців. Сподіваюся сюди приїхати знову, щоб ще раз відчути цю неповторну ауру доброти і більш детально оглянути місто», — зазначив Золтан Феєрварі.
Сергій ПИРОГОВ

Останнi новини


Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.ua».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».