Суспільство
Всеукраїнський громадсько-політичний тижневик
Середа Серпень 04, 2021

Шановні читачі! 15 червня 2018 року газеті "Демократична Україна"

(до жовтня 1991р. - "Радянська Україна") виповнилося 100 років!

 

П'ятниця, 12 Грудень 2014 11:19

Змусити владу перемагати

Rate this item
(0 votes)

УЧАСНИКИ ВІЙНИ, ВОЛОНТЕРИ, ЖУРНАЛІСТИ, АКТИВІСТИ СТВОРИЛИ ГО «ВСЕУКРАЇНСЬКЕ БАТАЛЬЙОННЕ БРАТСТВО»

Уже по­над пів­ро­ку в Ук­раї­ні тіль­ки й чу­ти про не­об­хід­ність по­стій­но­го кон­тро­лю за ді­ями вла­ди. По­діб­ні за­кли­ки — ціл­ком слуш­ні, адже що бу­ває, ко­ли силь­ні сві­ту сьо­го втра­ча­ють від­чут­тя ре­аль­но­сті, ми вже ба­чи­ли на при­кла­ді Яну­ко­ви­ча та йо­го най­ближ­чо­го ото­чен­ня.

Утім, у нашої держави поки що є проблеми і з громадським контролем. Ті, хто міг би здійснювати його найефективніше, зараз або воюють проти окупантів і сепаратистів на сході, або зайняті забезпеченням війська. Громадськість фактично взяла на себе роботу зі створення нової української армії. А в самій армії ротація міністрів відбувається частіше, ніж ротація солдат на передовій.
Розуміння того, що реформи не відбудуться, якщо їх не ініціювати і не контролювати процес втілення, спонукало учасників АТО, волонтерів і всіх, хто тією чи іншою мірою бере участь у боротьбі з російською агресією, шукати форми впливу на державну політику в проведенні реформ — політичних, економічних, силових структур та в судовій системі. Зокрема, політику з реформування армії, її розвитку, забезпечення та підтримки. Однією з таких форм має стати широкий громадський рух.


Цими днями відбулися установчі збори громадської організації «Всеукраїнське батальйонне братство». 68 представників добровольчих батальйонів та волонтерських структур затвердили Статут організації. Згідно з цим документом, основною метою «Всеукраїнського батальйонного братства» є «здійснення та захист прав і свобод, задоволення суспільних, зокрема соціальних, економічних, політичних, правових, освітніх, культурних, екологічних та інших інтересів учасників війни, бойових дій та антитерористичних операцій як в Україні, так і за її межами».
Головою правління «Всеукраїнського батальйонного братства» обрано бійця 25-го батальйону територіальної оборони «Київська Русь» В’ячеслава Фурсу. Також на установчих зборах було обрано правління, координаційну раду та контрольно-ревізійну комісію організації.
«Всеукраїнське батальйонне братство» — одна з перших громадських організацій, створених у відповідь на новітні зовнішні та внутрішні виклики нашій країні. Як заявив один з учасників установчих зборів, «батальйони об’єдналися для спільної боротьби із зовнішнім агресором і зрадниками, що окопались у кабінетах».
Ініціатори створення організації підкреслюють, що прагнуть здійснювати контроль над владою відповідно до законів та Конституції України. «Початок покладено, «Всеукраїнське батальйонне братство» зростатиме і набиратиме сили, воно стане колискою нової моральної політичної еліти, здатної вивести країну на шлях творення і процвітання», — заявив заступник голови правління нової громадської організації, військовий журналіст Костянтин Ільченко.
На тому, що перемога у війні з окупантами можлива лише тоді, коли буде переможена корупція і казнокрадство в уряді загалом та в Міністерстві оборони зокрема, наголошує голова правління «Всеукраїнського батальйонного братства» В’ячеслав Фурса. «Те, що в мирний час ми називали корупцією в армії, сьогодні інакше, ніж зрадою, я назвати не можу», — заявив він.
«Уряд виділив на армію 18 млрд грн. А забезпечують солдат засобами захисту волонтери і бізнес. Почалися холоди. 17 тисяч гривень (!), які нібито виділяє Міністерство оборони на пошиття одного комплекту зимового одягу для солдат, «гуляють» невідомо де. Солдати кажуть, що аби їм переказали ці кошти, вони значно швидше і якісніше самі забезпечили б себе необхідним одягом і обладнанням», — продовжує голова правління «Всеукраїнського батальйонного братства».
Водночас, представники батальйону «Автомайдан» ініціювали створення в рамках «Братства» комунікаційного центру міжбатальйонної координації і системи логістики доставки вантажів у зону АТО та оптимізації волонтерської допомоги армії і добровольчим формуванням. Саме над цими завданнями громадська організація працюватиме найближчим часом.
Адже, як зазначив В’ячеслав Фурса, ефективної координації між підрозділами АТО як не було, так і немає. І відповідальність за це лежить, в першу чергу, на керівництві Міністерства оборони.
Є претензії у «Всеукраїнського батальйонного братства» і до політичних рішень, які ухвалює вище керівництво країни. Скажімо, без запровадження військового стану і використання всіх можливостей держави щодо захисту територіальної цілісності країни захиститись від загрози повномасштабного вторгнення ворога практично неможливо, адже підприємства українського військово-промислового комплексу не працюють на українську армію. А українські вояки користуються застарілою технікою, водночас заводи «оборонки» продовжують виконувати експортні замовлення, поставляючи на зовнішні ринки, в тому числі і на ринки Російської Федерації, наприклад, надточні гранатомети. Тому негайно потрібно запровадити повномасштабні економічні санкції.
Інфо. «ДУ»

Останнi новини


Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.ua».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».