Шановні читачі! 15 червня 2018 року газеті "Демократична Україна"
(до жовтня 1991р. - "Радянська Україна") виповнилося 100 років!
Донецький «Шахтар» здобув важливий результат у Відні, де в останньому кваліфікаційному раунді Ліги чемпіонів УЄФА розпочав протистояння з австрійським «Рапідом». Віце-чемпіони України записали до свого активу мінімальну перемогу, яка не дозволить розслаблятися наступного тижня в матчі-відповіді.
«Рапід» у домашньому поєдинку показав, за рахунок яких якостей зміг переграти на попередньому етапі кваліфікації амстердамський «Аякс». Якості ці характерні для європейських середняків — залізна ігрова дисципліна, висока фізична підготовка, яка дозволяє витримати досить високий темп протягом всіх 90 хвилин поєдинку.
За підсумками п’ятого туру чемпіонату України серед команд Прем’єр-ліги, київське «Динамо» не тільки залишилося єдиним клубом, який ще не втрачав очок, а й відірвалося від найближчих конкурентів вже на п’ять очок. Утім, у «біло-синьої» команди попереду ігри як проти головного конкурента — донецького «Шахтаря», так і проти нинішніх та колишніх учасників єврокубкової кампанії — луганської «Зорі» та полтавської «Ворскли».
Навколо матчу «Шахтар» — «Дніпро» було багато розмов. Напередодні поєдинку наставник дніпропетровців Мирон Маркевич «налякав» громадськість заявою про бажання піти з клубу, проте, на щастя для вболівальників команди, тренер залишився на своєму посту та відмінно підготував свій колектив до матчу з віце-чемпіоном України. До того ж керівництво «гірників» захотіло зіграти свій домашній поєдинок в Одесі.
Правильний діагноз — запорука успішного лікування. Проте визначити психічне захворювання набагато складніше, ніж соматичне. Найчастіше лікарю доводиться спиратися на емоційну поведінку хворого і власні спостереження, а не на точні аналізи. Це часто може призводити до неправильної діагностики через схожість симптомів різних захворювань.
Наприклад, можна помилково діагностувати депресію у хворого, який страждає на біполярний розлад. Справа в тому, що першим симптомом біполярного розладу, на який звертає увагу хворий і який він описує лікареві, є депресія.
Співробітники, які прагнуть досконалості в роботі, перебувають у надмірному напруженні і можуть страждати від емоційного вигоряння, попереджають британські вчені з університету Бата й університету Йорка.
Перфекціонізм — це надто високі особисті стандарти в поєднанні з суворою самокритикою. Перфекціоністи, зазвичай, сильні і добросовісні люди, які прагнуть досконалості і високих досягнень. Але фахівці виявили, що ця властивість може бути руйнівною та призвести до погіршення продуктивності на роботі.
Міністерство юстиції Естонії підготувало законопроект, що передбачає покарання для жінок, які свідомо шкодять здоров’ю своєї майбутньої дитини. Куріння під час вагітності та прийом інших небезпечних для здоров’я плоду речовин каратимуться штрафом або тюремним ув’язненням.
Зараз цей документ на узгодженні в уряді. У законопроекті йдеться, що під час вагітності такі дії жінки, як куріння або прийом небезпечних для здоров’я плода речовин, можуть каратися штрафом від 96 до 1600 євро, або тюремним ув’язненням на термін до п’яти років.
Хто не чув про лептоспіроз? Ось нещодавно й у вітчизняних ЗМІ з’явилися повідомлення про сплеск цього захворювання в Україні. На щастя, мені особисто не довелося відчути всієї «привабливості» цієї хвороби. Утім, пам’ятаю, що колись в інфекційній лікарні, куди потрапив із грипом, випало перетнутися із хворими на лептоспіроз. У них була висока температура, боліло все тіло, а ще час від часу їм робили пункцію спинномозкової рідини. Видовище не для людей зі слабкими нервами, скажу я вам.
Словом, відклалося тільки, що лептоспіроз — це серйозно! А ось що це за недуга з наукової точки зору, спробуємо з’ясувати за допомогою фахівця-інфекціоніста. Отже, що таке лептоспіроз? Про це поговоримо з кандидатом медичних наук, доцентом Оленою Нікольською.
На ХІV Міжнародній конференції «Ресурси природних вод Карпатського регіону» провідні фахівці з екології обговорили питання очищення, використання водних ресурсів, а також проблеми збереження та відтворення водоресурсного потенціалу, вивчення і моделювання гідроекологічного стану поверхневих і підземних вод, дослідження та оцінки бальнеологічного потенціалу мінеральних вод, моделювання небезпечних гідрологічних процесів, водопостачання, водовідведення, очищення вод, рекреаційного, бальнеологічного, гідроенергетичного використання водних ресурсів тощо. Особливий акцент робився на використанні сучасних методів та технологій.
Розмова з Павлом Вольвачем спонукана кількома чинниками. По-перше, це один із найцікавіших поетів і прозаїків, який визначає рівень сучасної української літератури. По-друге, вийшла його нова книжка «У Києві» (в-во «Український пріоритет», 2015), великою мірою підсумкова (тобто в ній, окрім нового, чимало вибраного). По-третє, у цій книжці сконденсований той неймовірно небайдужий Вольвач, який намагається відповісти не тільки на пекучі питання сьогодення, а й зазирнути у майбутнє, як будь-який справжній письменник.
До книжки увійшли твори не суто про Київ (як дехто, не вчитуючись, проголосив), а поезії, що «вдивляються» в часопростір нового тисячоліття і світу, побаченого з вічного Києва.
Славетну оперу «Запорожець за Дунаєм» покажуть в українській столиці просто неба. Показ присвячений Дню Незалежності.
Про це повідомляє прес-служба Міністерства культури, за підтримки якого й відбудеться захід.
«На Співочому полі 22 серпня о 19.30 відбудеться ландшафтна театралізована постановка за мотивами опери Семена Гулака-Артемовського «Запорожець за Дунаєм». Захід організований Запорізькою обласною філармонією та приурочений до Дня Незалежності України та Дня Державного прапора», — зазначається в повідомленні.
Значна частина українців живе чи принаймні намагається жити так, наче нічого не відбувається. Наче на сході країни не йде війна, наче мало не щодня не гинуть українські воїни. Їхня позиція нагадує позу страуса, що занурив свою голову в землю і немов не помічає того, що відбувається навколо. Проте можливо хоча б частина байдужих громадян змінить свою позицію, якщо відвідає фотовиставку «Іловайськ», що днями відкрилася в Національному музеї Тараса Шевченка.
Автори цієї виставки — фотографи Олександр Глядєлов, Максим Дондюк, Максим Левін та Маркіян Лисейко, які на власні очі бачили всі жахіття війни, пройшли безліч випробувань, але доля залишила їм життя.
Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.ua».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».