Шановні читачі! 15 червня 2018 року газеті "Демократична Україна"
(до жовтня 1991р. - "Радянська Україна") виповнилося 100 років!
Нинішнє покоління динамівців Києва нарешті зробило те, чого їхні попередники не могли досягти 16 років, — вийшло до раунду плей– оф футбольної Ліги чемпіонів. Сергій Ребров уже як тренер досяг того, від чого шаленіли його прихильники наприкінці 90– х, коли він і Андрій Шевченко шматували захист багатьох європейських грандів із мадридським «Реалом» включно.
З тієї команди у складі «Динамо» залишився один футболіст — голкіпер Олександр Шовковський. Саме він був у воротах і у вирішальному матчі з ізраїльським «Маккабі» з Тель– Авіва. Разом із ним здобувати необхідні три очки вийшли Антунеш, Драгович, Хачеріді, Даніло Сілва, Рибалка, Сидорчук, Гонсалес, Гармаш (Мігель Велозу, 63), Ярмоленко (Гусєв, 18), Мораєс (Теодорчик, 89).
Перенесені баталії 12-го туру нарешті знайшли своє втілення в семи матчах команд вищого дивізіону чемпіонату України з футболу. Цей тур вийшов безкомпромісним — лише в одному поєдинку була зафіксована нічия.
Наприкінці року донецький «Шахтар» набрав непогану ігрову форму. В останніх семи матчах гірники не забивають менше трьох м’ячів. До цього списку потрапили київське «Динамо» та мадридський «Реал». Не обійшлося без трьох забитих м’ячів і у ворота «Карпат», яких футболісти донецького клубу приймали в Одесі.
Донеччани вже з перших хвилин дали зрозуміти, хто буде грати першим номером. Утім, «Карпати» цьому несильно засмутилися.
Уже зі старту новий біатлонний сезон підготував приємний сюрприз для вітчизняних прихильників цього красивого спорту. Лідер збірної України Олена Підгрушна сходила на п’єдестал пошани у двох особистих гонках на першому етапі Кубка світу, що відбувся у шведському Остерсунді.
Першою в програмі особистих змагань була класична індивідуальна гонка на 20 км. Орієнтир для всіх суперниць установила чешка Габріела Соукалова, яка стріляла ідеально аж до останнього патрона. Але 20-а мішень відмовилася закриватися, і саме цей промах не дав Габі перемогти. Досить скоро увагу привернула Марі Дорен-Абер: вона показала найвищу швидкість. Але француженка припустилася двох помилок на третьому рубежі, які все одно не завадили їй очолити проміжний протокол.
Тренування почуття рівноваги допомагає уникнути розтягнень і вивихів щиколоток, стверджують фахівці клініки Elite Performance Physical Therapy.
Не тільки спортсмени страждають від розтягнень і вивихів. Жінки, одягаючи взуття на високих підборах, або чоловіки, які грають у баскетбол на вихідних, не застраховані від пошкодження такої частини тіла, як щиколотка. Марк Козука, фізіотерапевт Elite Performance Physical Therapy, заявляє, що розвиток м’язів і почуття балансу оберігає від поширених травм — вивихів і розтягувань щиколоток.
Забиття, розтягнення, удари головою і переломи — найпоширеніші зимові травми. Лікарі попереджають: у кожному випадку важливо правильно надати першу допомогу, аби потім не довелося розплачуватися за незнання правил.
Чи можна обійтися без лікаря, якщо був удар головою? Що робити, якщо вивихнутий суглоб? Як розпізнати та як діяти при переломах? На ці та інші запитання ми попросили відповісти фахівця — кандидата медичних наук, доцента Дарія Бідюка.
— Найпоширенішою зимовою травмою є забій. При ньому миттєво виникає припухлість і біль у місці травми. Під шкірою з’являються гематоми (синці). При накопиченні під шкірою крові з’являється й випинання (шишка). Потерпілого слід посадовити та підняти догори постраждалу кінцівку. У перші 2–3 години після травми прикладіть на 30 хвилин до місця забою холодний компрес.
19 ГРУДНЯ — 95 РОКІВ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ МИКОЛИ ДАНИЛОВИЧА РУДЕНКА (1920–2004),
УКРАЇНСЬКОГО ПИСЬМЕННИКА, ФІЛОСОФА, ПРАВОЗАХИСНИКА
У Миколи Руденка була типова для партійного письменника радянської доби біографія. Він народився 19 грудня 1920 року в селі Юр’ївці на Луганщині у шахтарській родині. В 6-річному віці став напівсиротою. У 1927 році загинув в аварії на шахті його батько. Тож виростав у злиднях із сестрою і матір’ю, яка отримувала мізерну пенсію за загиблого чоловіка.
1939 року Микола успішно закінчив десятирічку, а батькові друзі прийняли здібного юнака кандидатом у члени ВКП(б) і з шахтарською путівкою відправили на навчання до Київського університету.
19 ГРУДНЯ — 185 РОКІВ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ДАНИЛА ЛУКИЧА МОРДОВЦЯ (1830–1905),
УКРАЇНСЬКОГО І РОСІЙСЬКОГО ПИСЬМЕННИКА, ІСТОРИКА
Цей видатний письменник, гідний нащадок українського козацького роду, заслужив, щоб наш народ згадував його вдячним і добрим словом. Його перу належать чимало романів і повістей на теми з української історії та українського життя ХІХ століття.
Він був першим перекладачем творів Гоголя українською мовою, одним із небагатьох, хто наважився писати про постать гетьмана Івана Мазепи (роман «Цар і гетьман»), він залишив гарні спогади про Тараса Шевченка, був оборонцем українського слова та українського театру...
Наш співрозмовник — Григорій Булах, майстер художнього слова, народний артист України, поет, прозаїк, перекладач.
Працював із композиторами Ігорем Покладом, Ростиславом Бабичем, Олександром Злотником, Василем Волощуком, Павлом Дворським.
Значним є його вклад у розвиток міжнародної культурної співпраці, зокрема з братньою Словаччиною. Він є безпосереднім ініціатором публікації книжки словацького письменника-українознавця, очевидця і літописця Полтавської битви Даніела Крмана «Подорожній щоденник (Itinerarium 1708–1709)», випуску багатомільйонним тиражем у Празі ювілейних поштових марок Т. Г. Шевченка і у Києві — словацького поета П. Й. Шафарика, праць чеського академіка Мікулаша Неврлого.
З 9-го до 22 грудня в столичній галереї «Триптих Арт» триватиме благодійна виставка Юлії Скрипки Art In Heart. Кошти, вилучені від продажу робіт, підуть на потреби Національної дитячої спеціалізованої лікарні «Охматдит».
Для проекту Юлія Скрипка створила окремий цикл робіт, присвячений дітям і тваринам — таємним праведникам в єврейській містичній традиції з притчі «Письмена Бога» Хорхе Луїса Борхеса. Оскільки в даний момент Юлія викладає живопис, малюнок і композицію в київській дитячій школі мистецтв № 5, в експозицію також увійдуть твори її юних учнів.
«Немає нічого більш цінного, ніж життя. Що можна тоді сказати про життя дитини? Час нині настільки непростий, що легко припустити, наскільки звузилося фінансування в галузі медицини.
Київський національний академічний театр оперети позиціонує себе як театр багатожанровий. Крім оперети, тут уже давно впевнено почувається і мюзикл. У театрі поставлено виставу «Кармен», що водночас є й оперою, і балетом. Оригінальністю відзначається танцювальне шоу — «Танго життя».
Окрема сторінка у творчому житті театру — концерти, кожен з яких спрямований на певну аудиторію. А любителів класичної музики нещодавно зібрав симфонічний концерт «Симфонія осені».
«Музичний театр є дуже поліфонічним і вбирає в себе різні жанри, зокрема є такий сильний і серйозний стиль, як класичне і оперне мистецтво. Тому будемо продовжувати робити такі речі.
Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.ua».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».