Шановні читачі! 15 червня 2018 року газеті "Демократична Україна"
(до жовтня 1991р. - "Радянська Україна") виповнилося 100 років!
23 червня 2015 року в Парижі у форматі «Нормандської четвірки» відбулася зустріч міністрів закордонних справ України, Росії, Німеччини і Франції. Майже чотири місяці минуло від часу їхнього підписання, але важко слідом за колишнім посередником від Організації з безпеки і співробітництва в Європі Хайді Тальявіні стверджувати, що «прогрес намітився, але прориву немає».
Збірна України відкрила друге коло відбірного турніру Євро-2016 матчем проти «футбольного карлика» — національної команди Люксембургу. Підопічні Михайла Фоменка прогнозовано отримали три очки, але до змісту гри у тисяч уболівальників на «Арені Львів» і мільйонів перед екранами телевізорів залишилися питання.
Після переможного контрольного поєдинку з грузинами (2:1) член тренерського штабу українців Олександр Заваров наголосив, що у зустрічі з Люксембургом команда має діяти активно, завдавати якомога більше ударів, і якщо всі ці компоненти об’єднати, то збірну чекатиме успіх.
Відсутність двох основних виконавців Михайла Фоменка викликала додаткову інтригу: хто замінить дискваліфікованого Артема Федецького та травмованого вже не перший місяць Романа Зозулю. Тренери обрали Миколу Морозюка та Артема Кравця відповідно. До обох можна було пред’явити претензії до перерви — втім, як і до більшості їхніх партнерів.
Після тривалої перерви відбулися поєдинки відбірного етапу чемпіонату Європи з футболу 2016 року. У перший ігровий день 6-го туру було зіграно по три матчі в групах А, В і Н. Усюди відбувалися центральні матчі — битви лідерів. Ісландці з чехами сенсаційно очолюють групу, де купу очок загубили Нідерланди з Туреччиною. Чехія підходила до нинішньої дуелі у статусі лідера, набравши 13 очок. Ісландія ж, пропустивши першою, зуміла забити два м’ячі у відповідь і відвоювала лідерство у групі. Нідерландці насилу набрали 10 очок, зламавши опір Латвії. У турків після «пізнього» гола Арди Турана у ворота Казахстану стало 8 балів.
Бельгія приймала Уельс — ще одна битва найкращих. Команда Гарета Бейла неочікувано до очної зустрічі набрала стільки ж очок, як «червоні дияволи», — по 11. У рідному Кардіффі валлійцям вистачило фатальної помилки півзахисника «Роми» Раджі Наінгголана, який у власному штрафному скинув Гарету Бейлу м’яч.
Під час нового дослідження науковці виявили зв’язок між серцевим ритмом і діабетом. На їхню думку, шляхом оцінки частоти серцевого ритму можна визначити ризик розвитку цукрового діабету в людини.
У дослідженні взяли участь понад 73 тисячі дорослих китайців. Протягом чотирьох років за випробовуваними велося спостереження. Учені встановили, що більш високий темп серцевого ритму пов’язаний з підвищеним ризиком розвитку цукрового діабету. Також фахівці виявили, що прискорений серцевий ритм був пов’язаний з порушеннями рівня глюкози натщесерце, що також підвищувало ризик розвитку діабету.
Люди, що проживають у галасливих районах, де постійно чутно рух машин, поїздів або літаків, схильні до підвищеного ризику утворення абдомінального жиру — жирових відкладень на животі і талії, пише gazeta.ru.
Науковці спостерігали з 1999 року за більш ніж 5 тисячами добровольців, які проживають у міській та сільській місцевості Швеції. Фахівці вивчали стан здоров’я людей, збирали інформацію про їх харчування, спосіб життя, фізичну активність. Також дослідники отримали інформацію від місцевої влади про рівень шуму автомобілів, поїздів і літаків у тому чи іншому районі.
Ось і настало літо, якого ми так довго завжди чекаємо. На жаль, як і все інше гарне, воно швидко промине. А тому слід скористатися відпускним теплим періодом з користю для здоров’я. Однак курортні будні приносять часом не самі лише радощі. Що ж робити, щоб не захворіти у відпустці? Про це нам розповість фахівець — кандидат медичних наук, доцент Сергій Федоров.
— Відпочинок у курортній зоні часто приносить не тільки радісні моменти. Часто-густо відпочивальники застуджуються. Слід враховувати також явище акліматизації. Період цей передбачає звикання організму до нових умов, тобто його адаптацію. Одні легко пристосовуються до нових кліматичних умов, але немало й таких людей, котрі страждають на головний біль, нудоту і слабкість. Усе залежить від індивідуальних особливостей організму та рівня відмінностей природних умов.
або ЧОМУ МІСТО НА ВОРСКЛІ, ДЕ В ЧЕРВНІ 1709 РОКУ СТАЛАСЯ ВЕЛИЧНА БАТАЛІЯ ХVІІІ СТОЛІТТЯ —
ПОЛТАВСЬКА БИТВА, Й ДОСІ НЕ МАЄ ПАМ'ЯТНИКА ОДНОМУ З ЇЇ ГОЛОВНИХ УЧАСНИКІВ — УКРАЇНСЬКОМУ ГЕТЬМАНУ ІВАНУ МАЗЕПІ?
Так уже в нас заведено, що екскурси в історичне минуле України та її національні герої, котрі в інших державах об’єднують націю, в нас навпаки — не стільки згуртовують суспільство, скільки роз’єднують українців. Неодностайне ставлення самих українців до свого минулого й тих, хто його творив, часто підпитують результати сумнівних наукових знахідок вітчизняних істориків. Правди не сховаєш: деякі з учених мужів на догоду кон’юнктурним, а то й меркантильним інтересам часто підганяли і нині підганяють оцінку історичних подій під партійні лозунги, під якими до влади приходять чергові керманичі країни.
Наша співрозмовниця — Марія Кочур, актриса театру і кіно, заслужений працівник культури України.
У Київському академічному театрі юного глядача на Липках зіграла понад 100 ролей класичного і сучасного репертуару.
На кіностудіях ім. О. Довженка та «Укртелефільм» знялась у низці фільмів, серед них такі знакові, як «Наймичка», «Сумка, повна сердець», «Політика», «Дорога через руїни», «Вісім люблячих жінок», «Об’єкт Джей».
21 ЧЕРВНЯ — 125 РОКІВ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ
ПЕТРА ІВАНОВИЧА ФРАНКА
(1890–1941), УКРАЇНСЬКОГО ПИСЬМЕННИКА І ПЕДАГОГА
Уперше почув про синів геніального Івана Франка, а саме про Петра, у далекому нині 1965-му. Трапилося те у Коломиї, в Музеї історії та етнографії. Подорожуючи карпатським краєм, ми з батьком не могли не відвідати й місто, знамените на весь світ своїми коломийками.
Тож уже завершуючи наші гостини до згаданого музею, розговорилися з черговим при вході — вже літнім та сивим, але ще досить статурним чоловіком віком за 70. Мовилося про те, про се, про різне. Аж раптом чоловік цілком несподівано прохопився: а я служив у цісарській армії разом із сином Франка — Петром!
Хотілося розпитати співвояка Петра Франка про ті часи, про Першу світову, про те, як вона велася українськими стрільцями в австрійських лавах.
Відновлення єдності між православними християнами в Україні — питання, про яке говорять уже не один рік. І це не тільки природне бажання людського серця. Адже і в Святому Письмі читаємо заклик Христа до Своїх послідовників: «Будьте єдині!..»
Ще апостол Павло з приводу розділення в одному зі своїх послань докоряв недбайливим вірянам: «Чи ж Христос поділився?» Все начебто ясно і зрозуміло. Втім, Церква, яка складається з людей різних політичних вподобань, і досі розділена.
Проте, мабуть, уперше за багатолітню українську історію з’явився реальний шанс: нарешті побудувати ту єдність, про яку так мріяло не одне покоління православних українців.
Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.ua».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».