Шановні читачі! 15 червня 2018 року газеті "Демократична Україна"
(до жовтня 1991р. - "Радянська Україна") виповнилося 100 років!
У столиці, у фойє Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка, відкрили меморіальну дошку Богдана Ступки з відтиском його руки, повідомляє i-pro.kiev.ua. Урочисту церемонію провели за участю колективу, колег-акторів з інших театрів, театральних критиків, родини актора.
«Зустріч Богдана Сильвестровича з колективом перед початком нового сезону завжди була дуже зворушливою, — сказав на відкритті пам’ятної дошки міністр культури України Євген Нищук. — І ця рука, яку ми сьогодні бачимо, — символічна. Це — Золота рука Майстра. Нехай до неї підходять глядачі, студенти театральних вишів. І нехай вона буде тією настановою Богдана Сильвестровича, який з Небес благословляє на новий сезон, нові постановки, збереження самого театру та його духу».
Торкатися до відбитку рекомендовано, запевняють у театрі. За словами генерального директора театру Михайла Захаревича, від гарної людини отримати благословення, навіть таке символічне, — це надзвичайно чудово.
Два з чотирьох українських учасників футбольних єврокубків подолали сито кваліфікаційних раундів. До дніпропетровського «Дніпра» і харківського «Металіста» на стадії групових турнірів приєднаються багаторічні лідери вітчизняного футболу — донецький «Шахтар» і київське «Динамо».
Дуже прикрою в останньому раунді кваліфікації Ліги Європи була втрата луганської «Зорі». Підопічні Юрія Вернидуба не були фаворитами протистояння з голландським «Феєноордом», мало було надій на вихід луганчан до наступного раунду і після нічиєї в Києві з рахунком 1:1.
Коли ж на старті другого тайму матчу в Роттердамі господарі повели з рахунком 3:0, то прихильники «Зорі» стали сподіватися хіба що на гол престижу. Але команда стрибнула вище голови — вже до 80-ї хвилини рахунок був 3:3, і цей результат сенсаційно виводив до групової стадії саме український клуб.
На 55-й і 79-й хвилинах відзначився Малиновський, а на 71-й хвилині забив Білий. До найяскравішої перемоги в новітній історії команді Вернидуба забракло якихось секунд — уже в доданий арбітром час темношкірий гігант Ману протиснув кількох захисників «Зорі» і з кількох метрів проштовхнув м’яч у ворота гостей — 4:3.
Національна збірна України з футболу завершує підготовку до старту відбірного турніру чемпіонату Європи 2016 року. Вже 8 вересня підопічні Михайла Фоменка в Києві проведуть перший поєдинок цього змагання з одним із головних конкурентів у боротьбі за щонайменше друге місце — командою Словаччини.
До цієї зустрічі тренерський штаб викликав багатьох нових футболістів. Цього разу найбільше представників донецького «Шахтаря» — семеро. Повернення до клубу орендованого оборонця Ордеця і підписання нового контракту з нападником Гладким якісно збільшили традиційну п’ятірку гравців «Шахтаря» у збірній.
Водночас травми дніпропетровців Євгена Коноплянки та Віталія Мандзюка в поєднанні з неоптимальними ігровими кондиціями Євгена Селезньова створили мінус у представництві «Дніпра». Однак ситуацію дещо виправило бомбардирське чуття Євгена Шахова, що отримав дебютне запрошення до лав національної команди. Як наслідок, у нинішній збірній — п’ятеро дніпропетровців.
Закінчилося літо — тож готуємося до зими, яка зазвичай приносить різноманітні застуди. І хоча до неї ще далеко, але вже зараз у зв’язку з помітним похолоданням та встановленням мінливої погоди кількість респіраторних інфекцій істотно зросте.
Нічого дивного не буде у тому, що в найближчі кілька тижнів значно пожвавішають дільничні лікарі, які поспішатимуть до школярів та студентів, щоб на початку навчального року почути не лише про їхні літні враження.
Утім, і представники старших вікових груп населення не пастимуть задніх — вони теж хворітимуть на ГРЗ помітно частіше. І це також зумовлено об’єктивними обставинами — скінчилася пора відпусток, трудівники повернулися до рідних виробничих колективів, де щільність працюючих на квадратний метр є доволі високою.
Що ж чекає нас, якщо ми захворіємо, і як запобігти подібному перебігу подій? Про це ми поспілкувалися з фахівцем у цій справі — кандидатом медичних наук, доцентом Наталією Митус.
Майже у кожної людини хоча б раз у житті траплялися судоми м’язів. М’яз скорочується мимоволі, і виникає різкий пронизливий біль.
Найнеприємніше те, що судомний спазм може бути в будь-якому м’язі: і литковому, і в діафрагмі, і в кишечнику. А в декого, приміром, досить часто трапляються судоми м’язів стоп. До чого б це? Утім, не гадатимемо, а звернімося за роз’ясненнями до фахівця. Отже, у нас у гостях кандидат біологічних наук, доцент Ольга Кунинець.
— Ольго Богданівно, які вони, ці спазми м’язів?
— Спазми виникають у м’язах як скелетної, так і гладкої мускулатури. Серед скелетних м’язів найбільшу схильність до виникнення судом мають м’язи, що беруть участь у русі відразу двох суглобів. Найчастіше до судом схильні: литковий м’яз, м’язи передньої і задньої поверхонь стегна. Також досить часто відбуваються судоми м’язів стоп і рук. Серед судом гладкої мускулатури нерідко виникають спазми кишечника, судинної стінки (зокрема, при стенокардії), бронхів (при бронхіальній астмі) тощо.
Обличчям театру зазвичай буває його творець і художній керівник. Саме він на роки визначає його напрямок і суть.
Валерій Пацунов створив у Києві Театр «Золоті Ворота» на основі сплаву глибокого акторського психологізму з метафоричною режисурою. Саме це в поєднанні з образною сценографією й високою акторською майстерністю забезпечило яскраву видовищність, пластичність, поетичність і музичність та підняло «Золоті Ворота» на європейський рівень.
На численних міжнародних фестивалях за театром закріпилася репутація одного з кращих камерних театрів світу.
На найпрестижнішому у світі Единбурзькому (Великобританія) міжнародному фестивалі «Золоті Ворота» визнані гідними найвищого рейтингу — 5 зірок.
Заслужений діяч мистецтв України, професор Валерій Пацунов є також педагогом, автором багатьох науково-методичних праць із теорії режисури й майстерності актора, автором книг.
Ще рік тому місто Тростянець стало рок-столицею Сумщини завдяки музичному рок-фестивалю «Схід-рок», а нещодавно фестиваль удруге завітав до цього невеличкого містечка на сході нашої держави.
Протягом двох фестивальних днів тростянчан та гостей міста з усієї Східної України (були навіть представники Донеччини та Луганщини) енергією своїх виступів заряджали 19 колективів.
Головними фаворитами першого дня стали відомі українські гурти «Тартак» та «Антитіла», а другого — «ТНМК» та «Бумбокс». Географія решти колективів охопила Суми, Полтаву, Харків, Дніпропетровськ, Запоріжжя, Луцьк та Київ. Цей фестиваль можна сміливо назвати міжнародним, оскільки одним із гостей став австрійський гурт 7 DIALS MYSTERY.
Про досить великий інтерес до фестивалю свідчить той факт, що взяти в ньому участь виявило майже 300 рок-колективів з усієї України. Отож шести гуртам, які лише починають свою фестивальну кар’єру, довелося виборювати право на участь у «Схід-року» у серйозній конкурентній боротьбі.
Свій четвертий театральний сезон Класичний Художній Альтернативний Театр завершив програмою «Ностальгія», в якій були представлені романси, ліричні пісні та висока поезія. Для всіх глядачів цей вечір став чудовою нагодою поринути у світ чарівних мелодій минулих років, а старшому поколінню ще й згадати свою молодість.
Це одна з чотирьох музичних програм театру, що вперше була показана у травні 2011го. І відтоді щороку вона знову повертається на сцену.
«Як і всі вистави КХАТу, програми вечорів романсів розвиваються, щороку вдосконалюються і ростуть разом із театром. Урізноманітнюється репертуар, з’являються нові талановиті актори — виконавці романсів і пісень, акомпаніатори. Спочатку ми працювали в класичній концертній манері з обов’язковим оголошенням виконавців і номерів, входами та виходами акторів за куліси, потім пробували включати елементи бардівського виконання, коли актори не тільки співають, а й розмовляють із глядачем. І, врештірешт, знайшли свою форму цих вечорів без оголошень номерів і зайвих розмов, коли наша зала перетворюється на світ, де говорять лише мовою музики і поезії. Відтепер ці програми стали повноцінними виставами КХАТу, жанр яких ми визначаємо як вечір романсу», — розповіла художній керівник театру Катаріна Сінчілло.
Робота над проектом Концепції розвитку системи страхування сільськогосподарської продукції в Україні, розробленим Агростраховим пулом за підтримки проекту Міжнародної фінансової корпорації (IFC, Група Світового банку), наразі триває. Нині вона зосередилася в робочій групі, створеній при Міністерстві аграрної політики та продовольства України. До її складу увійшов головний андеррайтер пулу Олександр Прищепа, який ділиться думками з приводу перспектив реформування вітчизняного агрострахування.
— Проект концепції передбачає запровадження на ринку агрострахування єдиних правил гри. Які це правила?
— Насамперед ідеться про єдині правила страхування, єдині методики огляду посівів, єдині методики врегулювання збитків, які передбачають і використання стандартних страхових продуктів, і єдиних підходів до процесу страхування. Це як Правила дорожнього руху: вони поширюються на всіх водіїв. А чи ви їдете на сході країни, на заході, півночі чи півдні, кермуєте легковиком чи вантажним автомобілем — немає жодного значення.
Поки політики намагаються домовитися про припинення бойових дій на Сході України, війна там продовжує жнивувати на повну силу, забираючи щодня життя як військових, так і мирних жителів та роблячи каліками без огляду на стать і вік десятки людей. Медики, котрим нині доводиться рятувати жертв кривавого протистояння в зоні АТО, із сумом констатують, що чимало поранених привозять до лікарень та шпиталів із відірваними кінцівками або таких, котрим задля рятування їхнього життя вже на операційному столі доводиться ампутувати руки або ноги.
Чимало з них втрачають надію на повернення до повноцінного життя, бо розуміють, що в державі, економіка якої геть виснажена корупцією та ще й війною, а новітні технології десь застрягли на півдорозі, людям з обмеженими можливостями розраховувати на якісне протезування не доводиться. Тому ледь не кожен із тих, хто потребує протезування і розраховує на повернення до активного життя, мріє про лікування за кордоном і з недовірою ставиться до можливостей вітчизняних протезних підприємств...
Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.ua».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».