Культура
Всеукраїнський громадсько-політичний тижневик
Субота Липень 20, 2024

Шановні читачі! 15 червня 2018 року газеті "Демократична Україна"

(до жовтня 1991р. - "Радянська Україна") виповнилося 100 років!

 

П'ятниця, 05 Вересень 2014 03:00

Фестиваль патріотів зі сходу

Rate this item
(0 votes)

Ще рік то­му міс­то Трос­тя­нець ста­ло рок-сто­ли­цею Сум­щи­ни за­вдя­ки му­зич­но­му рок-фес­ти­ва­лю «Схід-рок», а не­що­дав­но фес­ти­валь уд­ру­ге за­ві­тав до цьо­го не­ве­лич­ко­го міс­теч­ка на схо­ді на­шої дер­жа­ви.

Протягом двох фестивальних днів тростянчан та гостей міста з усієї Східної України (були навіть представники Донеччини та Луганщини) енергією своїх виступів заряджали 19 колективів.
Головними фаворитами першого дня стали відомі українські гурти «Тартак» та «Антитіла», а другого — «ТНМК» та «Бумбокс». Географія решти колективів охопила Суми, Полтаву, Харків, Дніпропетровськ, Запоріжжя, Луцьк та Київ. Цей фестиваль можна сміливо назвати міжнародним, оскільки одним із гостей став австрійський гурт 7 DIALS MYSTERY.
Про досить великий інтерес до фестивалю свідчить той факт, що взяти в ньому участь виявило майже 300 рок-колективів з усієї України. Отож шести гуртам, які лише починають свою фестивальну кар’єру, довелося виборювати право на участь у «Схід-року» у серйозній конкурентній боротьбі.


Особливу атмосферу музичному святу додало місце проведення — фортеця «Круглий двір», що є пам’яткою архітектури ХVІІІ століття. Принагідно зазначимо, що ще кілька років тому ця пам’ятка була майже повністю зруйнована, але місцевий владі вдалося її відновити.
Може виникнути запитання, чи потрібно у наш непростий час, коли щодня гинуть люди, проводити такі заходи? Як підкреслив тростянецький міський голова Юрій Бова, цей фестиваль — доказ того, що Україна є сильною державою, а митці через музику виявили свої патріотичні думки не в Києві чи Львові, а за тридцять кілометрів до кордону з Росією. По суті, цей фестиваль став музичною відповіддю Слобожанщини на мову агресії сусідньої держави, а частина зароблених на ньому коштів буде перерахована для допомоги українській армії.
Крім самих виступів, учасники фестивалю змогли поділитися своїми думками щодо ситуації у нашій державі, стану музичного мистецтва та висловити міркування щодо фестивалю «Схід-рок». Ось деякі з них:
Сашко Положинський, гурт «Тартак»:
«Уже понад п’ятнадцять років Росія веде потужну інформаційну війну проти України, але ми поки мало що можемо їй протиставити. А треба починати робити те, про що говориться вже багато років. Насичувати український простір українським продуктом і переважно україномовним. Для цього потрібно підтримати молоду українську музику, якій зараз важко пробитися в ефір. Якби була державна протекціоністська політика, то радіо та телебачення були б зацікавлені в тому, щоб з’являлися нові імена».
Гурт «Антитіла»:
«Ми з першого дня підтримали Євромайдан. Запитаєте чому? Адже в нас намагалися вкрасти нашу мрію — досягти того, що в Європі давно вже стало реальністю. При цьому було зрозуміло, що це — наш останній шанс, який не можна втратити. Якоюсь мірою можна зрозуміти росіян, які перебувають під впливом потужної пропаганди, але не зрозуміла байдужа позиція значної частини українців, що допоки залишаються байдужими. Можливо, своєю музикою ми зможемо пробудити хоч частину з них».
Гурт «Фіолет»:
«Український народ не повинен впадати у культурний колапс, бо це було б на руку нашим ворогам. А тому сьогодні як ніколи потрібні такі фестивалі, як «Схід-рок». Він проводиться лише вдруге, але вже став одним із найпотужніших фестивалів такого типу. Такі заходи надзвичайно важливі для культурного єднання українського народу».
Гурт «Барахта»:
«Нині дуже багато негативу, однак людям дуже потрібен позитив. Саме таким позитивом є цей фестиваль. Нас однаково приймають і на заході, і на сході країни. А це є свідченням того, що мистецтво не має меж».
Гурт «ДМЦ»:
«Ідея фестивалю чудова, оскільки країна не може існувати без патріотизму. Однак, на жаль, деякі виконавці піаряться на сьогоднішньому лихові, аби заробити гроші. А немає нічого гіршого, ніж псевдопатріотизм. Минулого року ми не раз виступали в Росії. Якщо буде можливість, то поїдемо туди знову, аби розповісти росіянам правду про те, що у нас відбувається».
Гурт The VIPS:
«Уже другий рік на цьому фестивалі. Приємно зазначити, що дуже зріс його рівень. Особливо подобається по-домашньому затишна атмосфера. Всі наші твори присвячені загальнолюдським цінностям, однією з яких є патріотизм. Маємо змогу спілкуватися з митцями з різних міст Сходу України. Між них практично немає сепаратистів».
Гурт 7 DIALS MYSTERY (Австрія):
«Перед приїздом в Україну були певні побоювання, але дуже сподобалася українська публіка. Тут значно краще сприймають незнайомих виконавців, ніж у Західній Європі. Своє натхнення ми черпаємо насамперед із живого людського спілкування, а музику вважаємо найкрутішою з усього, що є на світі. Всі наші пісні аполітичні, проте ми завжди виступаємо проти війни і бажаємо, щоб у вашій державі якомога швидше запанував мир».
Миру прагнуть не тільки австрійські гості, але й усі українські виконавці. Більшість із них хочуть повернутися на «Схід-рок-2015» і впевнені, що відбуватиметься він уже під мирним небом.
Едуар ОВЧАРЕНКО
Ôî­òî Òå­òÿ­íè Êî­íî­íå­íêî

Останнi новини


Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.ua».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».