Розмаїття
Всеукраїнський громадсько-політичний тижневик
Понедiлок Липень 22, 2024

Шановні читачі! 15 червня 2018 року газеті "Демократична Україна"

(до жовтня 1991р. - "Радянська Україна") виповнилося 100 років!

 

П'ятниця, 12 Грудень 2014 14:08

Жадан отримав швейцарську премію

Rate this item
(0 votes)

Відомий український письменник, поет, громадський діяч Сергій Жадан отримав одну з найпрестижніших літературних премій Швейцарії — Jan Michalski Prize, повідомляє gazeta.ua. Журі, що складається з інтернаціонального гурту письменників, відзначило роман Сергія Жадана «Ворошиловград» у його перекладі французькою. Український автор отримає 50 000 швейцарських франків за «незвичайний епос пострадянської неприкаяності».
Премія Jan Michalski Prize заснована однойменним фондом 2004 року з метою підтримки творчості письменників і сприянню мультикультуралізму. У рамках діяльності інституції діє резиденція для літераторів і художників, розташована в мальовничому Монріше.

СТАТИСТИКА
МАЙЖЕ ТРЕТИНА УКРАЇНЦІВ МАЄ ВИШИВАНКУ
29 відсотків українців у віці 18 і більше років мають одну або кілька вишиванок, повідомляє life.pravda.com.ua. Ще 37% — не мають, але не проти мати у майбутньому. Натомість третина опитаних не має і не збирається її мати. Такими є дані дослідження соціологічної групи «Рейтинг», повідомляє life.pravda.com.ua.
У жінок вишиванка користується більшою популярністю, ніж у чоловіків. Понад 40% респондентів, які вважають рідною мовою українську, мають вишиванку. Натомість серед респондентів, які рідною вважають російську, її мають лише 7%. Близько 20% одягають вишиванку кілька разів на місяць, переважна більшість (62%) — кілька разів на рік. Кожен шостий, хто має вишиванку, її не носить.
Для третини вишиванка означає вияв патріотизму, стільки ж вважає, що це демонстрація вірності традиціям. Для чверті — це святкове вбрання, для кожного п’ятого — модна нині річ, кожного десятого — оберіг, елемент особистого захисту. Водночас, 7% вважають вишиванку звичайним одягом, 5 — ознакою радикального націоналізму, 3% — ознакою так званої шароварщини.

Останнi новини


Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.ua».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».