Розмаїття
Всеукраїнський громадсько-політичний тижневик
Вiвторок Червень 15, 2021

Шановні читачі! 15 червня 2018 року газеті "Демократична Україна"

(до жовтня 1991р. - "Радянська Україна") виповнилося 100 років!

 

П'ятниця, 12 Грудень 2014 13:38

Скарби рідної землі

Rate this item
(0 votes)

У Музеї Івана Гончара презентували календар на 2015 рік «Скарби рідної землі», повідомляє i-pro.kiev.ua. Це спільний проект Музею Івана Гончара та відомих особистостей сучасності, присвячений двадцятиліттю музею. Українські співаки, тележурналісти, художники, кінорежисери, вбираючись в одяг тієї місцевості, де вони народилися, презентують на сторінках календаря найкращі зразки народного одягу зі збірки закладу. Автентичні зразки доповнені реконструкціями з приватних колекцій.
Цей календар мав побачити світ наприкінці 2013 року, проте видання було відтерміновано. Його актуальність за цей час набрала ще більшої гостроти, оскільки впродовж останнього року в багатьох українців відбулися глибокі процеси самоідентифікації, відбулося об’єднання нації. На сторінках календаря через народний одяг представлено колорит і розмаїття різних регіонів України. Учасники проекту своєю діяльністю творять сучасний український культурний простір та є самобутніми представниками різних регіонів, що несуть у собі духовний спадок роду й силу землі, на якій народилися їхні батьки, діди, прадіди.

 

ЕКСПО
ЛЯЛЬКОВІ РОЗВАГИ
У столичному Музейно-виставковому центрі (вул. Б. Хмельницького, 7) презентовано проект «Лялькові розваги», повідомляє i-pro.kiev.ua. Авторська лялька — вишуканий витвір мистецтва, що одночасно поєднує в собі скульптуру, живопис та дизайн одягу. Вона є неординарним і приємним та доречним подарунком до свята.
На виставці представлені роботи українських дизайнерів: Марини Зіміної, Олени Місюни, Ірини Таубе, Людмили Литвинової, Олени Васильєвої, Заріни Маді, Марини Перепеліциної, Ірини Пільків, Олени Золотової, Ірини Єлісєєвої, Роксани Рубіс, Олени Князєвої та Людмили Волі. Відвідувачі зможуть побачити колекцію ведмедиків Тедді, ексклюзивні ялинкові прикраси, живопис і графіку художників Надії Махницької та Ігоря Єлісєєва. Також будуть організовані майстер-класи з виготовлення ялинкових прикрас, різдвяних янголів, написання листів Святому Миколаю.

 

ЧАЙНИК ЯК ПРИВІД
ДЛЯ БЕСІДИ
Національний музей українського народного декоративного мистецтва (м. Київ) презентує початок культурно-мистецького проекту «Чайник як привід для бесіди», який відбуватиметься в грудні 2014 — січні 2015 років, повідомляє radiokultura.org. Він передбачає кілька заходів.
В експозиції представлено 25 глиняних чайників і понад 30 предметів дитячого чайного сервізу з колекції музею, а також роботи понад 30 сучасних художників-керамістів з України. У виставкових залах музею оселилися чайники з міст Києва, Львова, Червонограда Львівської області, Ужгорода, сіл Решетилівки та Опішного Полтавської, Ржищева Рівненської. Відомі художники, знані в Україні та за її межами майстри-керамісти та молоді митці, які тільки починають заявляти світові про свої таланти, демонструють тут свої фантазійні твори.
Головними акціями проекту стануть тематичні мистецькі вечори-чаювання. Формат спілкування за чашкою чаю сприятиме можливості учасникам не лише послухати відомих фахівців, а й донести власні роздуми до співрозмовників.

Останнi новини


Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.ua».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».