Розмаїття
Всеукраїнський громадсько-політичний тижневик
Понедiлок Липень 22, 2024

Шановні читачі! 15 червня 2018 року газеті "Демократична Україна"

(до жовтня 1991р. - "Радянська Україна") виповнилося 100 років!

 

П'ятниця, 05 Грудень 2014 19:53

Головна резиденція Святого Миколая

Rate this item
(0 votes)

На «Мамаєвій Слободі» 8 грудня вшосте офіційно відкриється «Головна резиденція Святого Миколая», повідомляє ridna.ua. Козаки з «Мамаєвої Слободи» підпишуть зі Святим Миколаєм «Глейт» (охоронну грамоту) щодо продовження діяльності «Головної резиденції Святого Миколая» на «Мамаєвій Слободі» та оборони його добрих справ упродовж наступного року.
Сучасне українське козацтво запропонувало громаді новий еталон свята. Український Святий Миколай не схожий на зарубіжних, він одягнений у священичі ризи та підбитий бобровим хутром шляхетський кунтуш, на голові має гетьманську шапку. Це — добра, щира, привітна людина, котра у гостинній атмосфері традиційної наддніпрянської хати, оздобленої рушниками, божниками та іншим хатнім начинням, виконує на старосвітській лірі канти XVII-XVІІІ ст. Разом із дітьми він випікає в печі справжні печатні пряники-медівники, які називають «миколайчиками».


Діти тут зможуть навчитися ліпити вареники, виготовляти медові свічки із вощини; ляльки-мотанки, а також покататися верхи на козацьких конях, постріляти з лука та спробувати себе у квесті «У пошуках козацьких скарбів» на «Мамаєвій Слободі», відвідати «Казкову хатину» та взяти участь у матеріалізації однієї з українських народних казок або ж просто помандрувати стежками козацького селища, де на обійстях садиб живе багато домашніх тварин.


«АТМОСФЕРА КРУШЕЛЬНИЦЬКОЇ»

Cерію проектів про видатних українок запускає київський торговельний центр «Атмосфера», повідомляє i-pro.kiev.ua. Нині стартував перший — «Атмосфера Крушельницької». Це низка ініціатив, присвячених видатній українській співачці.
Упродовж місяця, окрім історичного проекту, покликаного популяризувати історію її успіху, пройдуть конкурс ілюстрацій на найкращий костюм для сучасної Соломії; музичний проект, у рамках якого відомі українські виконавці зроблять ремікси та переспіви арій Крушельницької; конкурс молодих талантів «Крушельницька 2.0»; зірковий проект, під час якого сучасні красуні приміряють знамениті сценічні образи співачки.
Загалом протягом восьми місяців українцям нагадають про досягнення й талант п’яти героїнь, чиї імена викарбувані золотими літерами в українській історії.

 

УКРАЇНА СОТА ЗА РІВНЕМ ЩАСТЯ

Найщасливішими країнами у світі є Коста-Ріка, В’єтнам і Колумбія. Про це свідчить міжнародний індекс щастя — індикатор рівня благополуччя, який обчислює незалежна громадська організація Фонд нової економіки на основі даних про тривалість життя, вплив на екологію та рівень добробуту жителів 151 країни світу, повідомляє unian.ua. Україна в цьому рейтингу посіла 100-е місце з індексом щастя 37,6, випередивши Білорусь (103 місце, 37,4) і Росію (122 місце, 34,5).
За загальним рівнем добробуту, світовими лідерами є Данія, Канада та Норвегія. Україна займає 82-й рядок (5,1). Білорусь і Росія мають однаковий індекс 5,5 і посідають 67 і 70 місця.
Найбільша тривалість життя відзначена в Японії, Гонконгу та Швейцарії. Білорусь — на 90-му місці, Росія — на 97-му, Україна — на сотому.

Останнi новини


Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.ua».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».