ART-мозаїка
Всеукраїнський громадсько-політичний тижневик
Субота Липень 13, 2024

Шановні читачі! 15 червня 2018 року газеті "Демократична Україна"

(до жовтня 1991р. - "Радянська Україна") виповнилося 100 років!

 

П'ятниця, 21 Листопад 2014 19:11

Коренепластика Любомира Калиневича

Rate this item
(0 votes)

Казкові персонажі, різноманітні тварини і птахи, вази, помережені узорами палиці — близько 30 робіт, створених майстром Любомиром Калиневичем із коренів, гілок, наростів дерев, можна побачити у Шевченковому гаю у Львові, повідомляє prostir.museum.
Така лісова скульптура називається коренепластикою. Це — особливий вид мистецтва, що відрізняється від традиційних. У будь-якого виробу, виконаного в цьому стилі, два автори — природа і людина. Природа створює початковий матеріал (найчастіше це коренева частина дерева з незвичайними, зігнутими формами і химерними наростами), а майстер формує з цього матеріалу конкретний виріб, сюжет, а то й цілу композицію.


Любомир Калиневич — художник-аматор, родом він із м. Кам’янка-Бузька. За фахом — інженер, 23 роки пропрацював майстром на Золочівському радіозаводі. Перша його персональна виставка відбулася 1999 року у Львівській картинній галереї за підтримки її директора Бориса Возницького. Майже 60 робіт автора представлено у постійно діючій експозиції Кам’янко-Бузького краєзнавчого музею.

 

ФАЙНЕ МІСТО
ТЕРНОПІЛЬ
Гурт «Брати Гадюкіни» підписав договір із міським головою Тернополя Сергієм Надалом про передачу невиключних майнових прав місту на музичний твір «Файне місто Тернопіль», повідомляє Укрінформ.
Тепер місто має право на використання, відтворення і публічне виконання пісні «Файне місто Тернопіль», а також можливість використовувати її назву як офіційний бренд. Натомість для гурту «Брати Гадюкіни» до 1 лютого встановлять інформаційний стенд, що розповідатиме про гурт, соліста Сергія Кузьмінського та QR-код у тому місці на вулиці Сагайдачного, де створювалася згадана композиція.
Учасник гурту Павло Крахмальов зазначив, що Тернопіль для їхнього колективу завжди є теплим, домашнім містом, до якого приємно приїжджати. «Ми з радістю передаємо цьому місту права на пісню «Файне місто Тернопіль», текст до якої написав Сергій Кузьмінський, нині покійний. Тому для нас символічно і приємно, що у Тернополі скоро з’явиться одна зі згадок про Сергія — меморіальна дошка», — наголосив він.
Як стверджують у міській раді, саме з цієї дошки розпочнеться ціла просвітницько-меморіальна програма «Тернопіль у часі й поза часом». У місті будуть розміщені специфічні білі із золотистим QR-кодом меморіальні таблички. Вже вибрано десять таких пам’ятних або ж знакових місць Тернополя.

Останнi новини


Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.ua».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».