Соціальна політика
Всеукраїнський громадсько-політичний тижневик
П'ятниця Липень 19, 2024

Шановні читачі! 15 червня 2018 року газеті "Демократична Україна"

(до жовтня 1991р. - "Радянська Україна") виповнилося 100 років!

 

П'ятниця, 22 Серпень 2014 03:00

Держава сплачуватиме ЄСВ під час догляду за дитиною

Rate this item
(0 votes)

Кабінет Міністрів України схвалив підготовлений Мінсоцполітики проект постанови, яким пропонується віднести до числа застрахованих осіб громадян, які доглядають за дитиною до досягнення нею трирічного віку (перебувають у відпустці), щомісяця одержують допомогу при народженні дитини та допомогу в розмірі 130 грн по догляду за дитиною віком від двох до трьох років, призначену до 1 липня 2014 р.

Як зазначила міністр соціальної політики Людмила Денісова, єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за цю категорію осіб сплачуватиметься за рахунок коштів Державного бюджету України. При цьому період перебування у відпустці таким громадянам буде зарахований до страхового стажу, уточнила урядовець.


З 1 липня нинішнього року набрали чинності положення Закону України «Про запобігання фінансовій катастрофі та створення передумов для економічного зростання в Україні». Ними, зокрема, передбачається об’єднати допомогу при народженні дитини з допомогою по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.
Законом також було внесено зміни до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», якими до категорії застрахованих осіб віднесено громадян, котрі доглядають за дитиною до досягнення нею трирічного віку та одержують відповідні допомоги.

ПРО ВІЙСЬКОВИЙ ЗБІР
Війсковий збір уведено Законом України від 31.07.14 р. № 1621 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів». Порядок сплати збору регулює новий п. 161 підрозділу 10 розділу XX Податкового кодексу України (далі — Кодекс). Військовий збір запроваджується тимчасово, з 3 серпня 2014 до 1 січня 2015 р.
Платниками військового збору є особи, зазначені п. 162.1 Кодексу, а саме:
— фізична особа — резидент, яка одержує доходи як з джерела їхнього походження в Україні, так і іноземні доходи;
— фізична особа — нерезидент, яка одержує доходи з джерела їхнього походження в Україні;
— податковий агент.
Об’єктом обкладення військовим збором є доходи у вигляді заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платникові податку у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами; виграш у державну та недержавну грошову лотерею, виграш гравця (учасника), одержаний від організатора азартної гри (пп. 1.2 п. 161 підрозділу 10 розділу XX Кодексу).
Отже, крім виграшів, військовий збір слід утримувати:
— із заробітної плати фізичних осіб (виплат, які є заробітною платою для цілей справляння податку на доходи фізичних осіб):
l основної заробітної плати, додаткової заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат — тобто всіх виплат, що включаються до фонду оплати праці;
l допомоги по тимчасовій непрацездатності — виплати, прирівняної до заробітної плати для цілей справляння податку на доходи фізичних осіб;
— винагород за цивільно-правовими договорами.
Нарахування, утримання та сплата (перерахування) військового збору до бюджету провадиться в порядку, встановленому ст. 168 Кодексу. Військовий збір утримується з доходу фізичної особи, а не нараховується на нараховану до виплати суму, причому незалежно від утримання податку на доходи фізичних осіб.
Збір слід утримувати з усієї суми нарахованого доходу у вигляді заробітної плати чи виплат за договорами цивільно-правового характеру без вирахування сум податку на доходи фізичних осіб, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, страхових внесків до накопичувального фонду у випадках, передбачених законом, тощо.
Ставка військового збору становить 1,5% об’єкта оподаткування, який одночасно є і базою для обчислення суми збору.
Строки сплати військового збору такі самі, як і для податку на доходи фізичних осіб:
l військовий збір сплачується до бюджету під час виплати доходу (пп. 168.1.2 п. 168.1 ст. 168 Кодексу);
l якщо доходи нараховуються, але не виплачуються, то збір перераховується до бюджету не пізніше 30 календарних днів, наступних за місяцем нарахування доходу.
Держказначейство України вже відкрило рахунки для зарахування військового збору (код класифікації доходів бюджету — 11011000). Інформація про рахунки розміщена на сайтах головних управлінь ДКС України та порталі Державної фіскальної служби України.
Нині форма податкової звітності з цього податку відсутня: планується зараховувати інформацію з військового збору до податкового розрахунку за формою № 1ДФ.
Щодо утримання військового збору з військовослужбовців, то військовослужбовці одержують не заробітну плату, а грошове забезпечення. Крім того, військовослужбовці не перебувають у трудових відносинах з підприємствами, установами, організаціями всіх форм власності та господарювання, а проходять службу. Порядок проходження служби у Збройних Силах України та інших військових формуваннях урегульовано спеціальними нормативно-правовими актами, які покладають на громадян, котрі перебувають на такій службі, додаткові обов’язки і відповідальність. Отже, військовий збір із грошового забезпечення військовослужбовців не утримується.

Сергій НАУМОВ, заступник директора Департаменту доходів і зборів з фізичних осіб ДФС України


також у паперовій версії читайте:

  • ЗАХИСТИТИ ПРАВА ДІТЕЙ
  • ПРАВО НА ПРАЦЮ
  • ВЧИТИСЯ НІКОЛИ НЕ ПІЗНО

Останнi новини


Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.ua».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».