Соціальна політика
Всеукраїнський громадсько-політичний тижневик
Субота Травень 25, 2024

Шановні читачі! 15 червня 2018 року газеті "Демократична Україна"

(до жовтня 1991р. - "Радянська Україна") виповнилося 100 років!

 

П'ятниця, 28 Жовтень 2016 12:01

Вагомий фактор української економіки

Rate this item
(0 votes)

Українці, які працюють за кордоном, уже давно стали вагомим фактором економіки, оскільки за останні п’ять років в Україну перераховано близько 35 млрд доларів.
Про це заявив президент ГО «Всеукраїнська Асоціація компаній з міжнародного працевлаштування» Василь ВОСКОБОЙНИК під час пресконференції в Укрінформі.
За його словами, у 2013 р. Національний банк України зафіксував рекорд із перерахунку грошей від заробітчан у сумі 8,5 млрд доларів. Ця сума значно перевищує всі іноземні інвестиції, що надходять в Україну.

Водночас президент ГО зауважив, що більшість українців не має на меті залишатися жити за кордоном, а, заробивши гроші, прагне повернутися додому.
«Але повертатися, ми сподіваємося, українці будуть уже європейцями, людьми, які звикли працювати по легальному трудовому контракту, легально платити податки, страхувати власне життя. Ми сподіваємося, що вони не будуть миритися як із чиновниками, так і з роботодавцями, які стараються максимально занизити рівень заробітних плат, таким чином виштовхуючи їх із країни. Сподіваємося, що, коли українці почнуть застосовувати свої знання на території України, то почнеться реальний процес євроінтеграції», — підкреслив він.
В. Воскобойник також констатував, що наразі українцям заважає працювати за кордоном велика кількість шахраїв, які паразитують на ринку міжнародного працевлаштування. Так, нині це близько 90% учасників ринку.
Вирішити проблему може посилення умов роботи на цьому ринку: з одного боку, слід максимально полегшити вхід новим учасникам ринку переведенням ліцензії виключно на ліцензію повідомного характеру, з іншого — ввести окрему статтю до Кримінального кодексу з реально жорстким покаранням за протиправні дії на цьому ринку, наголосив президент ГО.

Останнi новини


Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.ua».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».