Культура
Всеукраїнський громадсько-політичний тижневик
Понедiлок Квiтень 15, 2024

Шановні читачі! 15 червня 2018 року газеті "Демократична Україна"

(до жовтня 1991р. - "Радянська Україна") виповнилося 100 років!

 

П'ятниця, 03 Жовтень 2014 03:00

Окрилена краса

Rate this item
(0 votes)

Юві­лей­на ви­став­ка «Де­ре­во жит­тя», яка від­кри­лась у На­ціо­наль­но­му му­зеї ук­ра­їн­сько­го на­род­но­го де­ко­ра­тив­но­го мис­тец­тва, зна­йо­мить із твор­чіс­тю ві­до­мо­го ки­їв­сько­го ху­дож­ни­ка Во­ло­ди­ми­ра Ба­ли­бер­ді­на у роз­вит­ку — від по­чат­ку до сьо­го­ден­ня. Ав­тор, який очо­лює сек­цію де­ко­ра­тив­но-при­клад­но­го мис­тец­тва Ки­їв­ської ор­га­ні­за­ції На­ціо­наль­ної спіл­ки ху­дож­ни­ків Ук­раї­ни, по­над со­рок ро­ків плід­но пра­цює у га­лу­зі де­ко­ра­тив­но-при­клад­но­го мис­тец­тва, ство­рює уні­каль­ні юве­лір­ні ви­ро­би, ди­зай­нер­ські ро­бо­ти для оздоб­лен­ня ін­тер’­єрів.

У творах ювелірного мистецтва Володимир Балибердін використовує різноманітні технологічні прийоми художньої обробки металу, коштовного каміння, гарячу емаль. Майстер застосовує для оздоблення жіночих прикрас традиційний український орнамент, творчо інтерпретує давні мотиви та символи, відомі ще за часів скіфів та Київської Русі: дерево життя, казкові крилаті істоти — птахи та грифони.


Вирізьблені з таких шляхетних матеріалів, як кістка або тендітний перламутр, чарівні квіти на витончених кулонах, брошках, сережках нагадують ніжне мереживо. Інші роботи, в яких метал підкреслює природну красу коштовного каміння, захоплюють лаконічністю сучасних форм. Вишуканий дизайн ювелірних виробів свідчить про високий художній смак митця, який постійно працює над удосконаленням своєї художньої майстерності.
Оригінальність авторського вирішення притаманна й усім інтер’єрним об’єктам, створеним Володимиром Балибердіним у різних техніках із металу, дерева, каменя, лози. Насичені добрим теплом пластичні твори: риби, ящірки, равлик — прикрасять будь-який сучасний інтер’єр. Народжені окриленою фантазією художника, численні ажурні композиції з металу, які нагадують янголів, вітрила, ніби невагомо пливуть у повітрі.
Останніми роками митець захоплений технікою лозоплетіння, що надихнуло його на серію робіт з імітацією лозоплетіння у металі. У цій техніці автором виконано і ювелірні прикраси, і об’єкти оздоблення інтер’єру, представлені в експозиції.
Володимир Балибердін брав участь у пленерах із лозоплетіння в Україні і в Польщі, є куратором та організатором авторського проекту «Діалог з природою». Твори художника зберігаються в Національному музеї українського народного декоративного мистецтва, Музеї історичних коштовностей України, у приватних колекціях у різних країнах світу.

Ніна МАКСИМОВА

Останнi новини


Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.ua».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».