Суспільство
Всеукраїнський громадсько-політичний тижневик
Понедiлок Травень 16, 2022

Шановні читачі! 15 червня 2018 року газеті "Демократична Україна"

(до жовтня 1991р. - "Радянська Україна") виповнилося 100 років!

 

П'ятниця, 03 Жовтень 2014 03:00

Арсеній Яценюк на ГЕНАСАМБЛЕЇ ООН: «пане Путін, можна виграти битву з армією, але ви ніколи не переможете об'єднаної української нації»

Rate this item
(0 votes)

Прем’­єр-мі­ністр Ук­раї­ни Ар­се­ній Яце­нюк за­кли­кав за­хід­них парт­не­рів не ска­со­ву­ва­ти санк­цій про­ти Ро­сії, до­ки Ук­раї­на не по­вер­не кон­тро­лю над схо­дом кра­їни і Кри­мом. «Крим був, є і бу­де час­ти­ною Ук­раї­ни», — за­явив Гла­ва уря­ду Ук­раї­ни, один із лі­де­рів По­лі­тич­ної пар­тії «На­род­ний фронт» під час ви­сту­пу на за­галь­них де­ба­тах Ге­не­раль­ної Асамб­леї ООН у Нью-Йор­ку 24 ве­рес­ня.

«Україна як одна з країн — засновниць Організації Об’єднаних Націй знає, чому ми заснували цю поважну організацію. Для миру і стабільності. Чи є в нас мир і стабільність? Ні. І наша глобальна мета — зробити все можливе, щоб захистити наших громадян і принести мир нашим націям», — сказав він.
Глава уряду підкреслив, що походження конфлікту, який відбувається в Україні, — «це вторгнення, яке вчинила Російська Федерація»: «Постійний член Ради Безпеки ООН порушив Статут ООН, що є абсолютно й повністю неприйнятним».


Арсеній Яценюк нагадав, що 20 років тому Україна відмовилася від ядерної зброї, арсенал якої був третій за величиною у світі: «Відмовившись від арсеналу ядерної зброї, в Будапешті Україна отримала гарантії територіальної цілісності та суверенності. Росія була одним із підписантів цього меморандуму. І замість гарантій безпеки через 20 років ми отримали російський чобіт на українській землі».
«Видається, що важко буде переконати іншу країну зупинити розповсюдження ядерної зброї. Ми дотримуємося програми нерозповсюдження ядерної зброї, але нам необхідні гарантії територіальної цілісності, безпеки та незалежності», — наголосив він.
«Кілька місяців тому Російська Федерація анексувала Крим. Країна, яка є членом ООН та постійним членом Радбезу ООН, країна, озброєна до зубів, вирішила захопити територію незалежної України», — заявив Арсеній Яценюк, відзначивши зусилля країн — членів ООН, «які в більшості своїй схвалили резолюцію, яка підтримує територіальну цілісність України та засуджує незаконну анексію Криму Російською Федерацією».
Проте, наголосив Глава уряду України, Росія пішла далі: «Нині можемо стверджувати, що російська армія перебуває на Сході України».
«Російська Федерація порушила низку двосторонніх та багатосторонніх міжнародних договорів, починаючи від Статуту ООН та закінчуючи резолюціями щодо боротьби з тероризмом, які були ухвалені ООН. Ми знаємо, що означає тероризм. Ми закликаємо Росію відвести свої війська, відвести свою артилерію, перестати забезпечувати очолюваних Росією терористів; відновити контроль над українсько-російським кордоном і почати реальні переговори, мирні переговори», — підкреслив Арсеній Яценюк.
Незважаючи на перемир’я, наголосив Арсеній Яценюк, Україна втрачає військових та мирне населення, тривають обстріли.
Він додав, що Україна потребує миру: «Але важко досягти якоїсь мирної угоди під прицілом автомата, виготовленого в Росії».
Формула досягнення миру, за словами Арсенія Яценюка, має бути всеохопною: «Воєнний варіант, очевидно, не найкращий. Повинен бути всеохопний підхід, який включає дипломатичні, фінансові, політичні і лише насамкінець військові опції».
«США та ЄС ввели проти Росії низку санкцій. Ми розуміємо, що санкції — це шлях, як почати справжні переговори і досягти мирної угоди. Жодної віри в слова. Ми віримо тільки діям», — сказав він.
Арсеній Яценюк закликав Росію виконувати її міжнародні зобов’язання та домовленості, досягнуті в Мінську: «Це не меню, де ви можете обирати. Росія має виконати всі дванадцять пунктів цього меморандуму».
«Закликаємо наших партнерів не скасовувати санкцій, доки Україна не поверне контролю над всією її територією, починаючи зі Сходу України і закінчуючи Кримом. Крим був, є і буде частиною України», — заявив Арсеній Яценюк.
Прем’єр-міністр України звернувся до президента РФ: «Пане Путін, Ви можете виграти битву з армією. Але Ви ніколи не переможете в битві з нацією. Об’єднаною українською нацією».
У рамках робочого візиту до США Арсеній Яценюк зустрівся з прем’єр-міністром Малайзії Наджибом Разаком, прем’єр-міністром Румунії Віктором Понтою та прем’єр-міністром Великої Британії Девідом Кемероном.
Глава уряду України також провів зустрічі з президентом Міжнародного комітету Червоного Хреста Петером Маурером та представниками єврейських організацій США.
Арсеній Яценюк виступив у Раді зовнішніх відносин (Council of foreign Relations — незалежний аналітичний центр США).
Відбулася зустріч Прем’єр-міністра України з Генеральним секретарем ООН Пан Гі Муном, а також переговори з главами делегацій ряду держав — членів ООН.
У ході зустрічі з представниками ділових кіл США та керівництвом американських інвестиційних і фінансових установ Арсеній Яценюк представив урядовий План дій «Відновлення України».
УКРІНФОРМ

Останнi новини


Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.ua».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».