Шановні читачі! 15 червня 2018 року газеті "Демократична Україна"
(до жовтня 1991р. - "Радянська Україна") виповнилося 100 років!
«Відшарування сітківки», «дистрофія сітківки» — діагнози, здатні налякати навіть не дуже обізнану людину. Ми здогадуємося, що сітківка ока — екран, на який транслюється весь навколишній світ.
По-науковому, «сітківка — це найтонший шар нервової тканини, що вистилає очі зсередини у задній частині очного яблука. Вона складається з мільйонів світлочутливих клітин (фоторецепторів), які перетворюють світлові сигнали на електричні, що, у свою чергу, передаються по нервових волокнах зорового нерва в мозок, де відбувається розшифровка і перетворення їх у зорові образи предметів саме такими, як ми їх бачимо».
Отже, без сітківки — і ні туди і ні сюди. Одне слово, її слід берегти.
Щороку в Україні сотні тисяч осіб стають жертвами домашнього та гендерно обумовленого насильства. Про це говорять фахівці, посилаючись на статистику правоохоронних органів. І водночас застерігають: така статистика є неповною. Люди, які потерпіли через насильство в сім’ї, не поспішають розповідати про свої проблеми і просити про допомогу.
Працівники Національної гарячої лінії із запобігання домашньому насильству, торгівлі людьми та гендерній дискримінації, яка працює при ГО «Ла Страда-Україна», називають таку ситуацію парадоксальною. Бо й самі правоохоронні органи вважають за краще не помічати проблем домашнього насильства.
Про це під час інтерв’ю наголосили президент ГО «Ла Страда-Україна», доктор юридичних наук, професор Катерина Левченко та директор Департаменту правової, соціальної та гуманітарної допомоги цієї організації, адвокат Марина Легенька.
У бразильському місті Ріо-де-Жанейро, яке ще кілька тижнів тому було столицею 31-х літніх Олімпійських ігор, стартували Паралімпійські ігри, які триватимуть до 18 вересня. Церемонія відкриття Паралімпіади відбулася в ніч на 8 вересня за київським часом.
На змаганнях сильних духом спортсменів з обмеженими можливостями будуть розіграні медалі у 22 видах спорту (всього 528 комплектів нагород). Боротися за визнання й перемогу будуть 4350 спортсменів зі 170 країн світу.
Збірну України на Паралімпіаді представляють 172 учасники, які виступлять у 15 видах спорту.
Тим часом, у Росії президент Володимир Путін розкритикував рішення Міжнародного паралімпійського комітету про відсторонення від участі у змаганнях російської збірної і заявив, що Росія проведе для своїх паралімпійців окремі змагання.
Чемпіон світу у важкій вазі британець Тайсон Ф’юрі узгодив дату матчреваншу з українським ексчемпіоном Володимиром Кличком. Поєдинок відбудеться в англійському Манчестері 29 жовтня.
28річний Ф’юрі здобув за очками сенсаційну перемогу над Кличком у Дюссельдорфі в листопаді минулого року. Британець здобув таким чином титули за професійними версіями WBA, WBO та IBF, які належали багаторічному чемпіону з України.
«Нарешті дата матчреваншу зафіксована. Я виправлю свою помилку 29 жовтня на «Манчестер Арені». Побачимося там!» — написав Кличко в мережі мікроблогів Twitter 7 вересня.
Дещо несподіваними виявилися результати першого туру відбірного турніру чемпіонату світу з футболу 2018 року в групі І. Усі три матчі завершилися з нічийним рахунком 1:1 — так зіграли, ніби змовившись, Україна — Ісландія, Хорватія — Туреччина та Фінляндія — Косове.
Звісно, вітчизняних шанувальників футболу найбільше цікавив перший поєдинок збірної України під орудою легендарного в минулому форварда Андрія Шевченка. На тренерській лаві він лише починає доводити професійну придатність, і годі було сподіватися для цього кращого лакмусового папірця, ніж організована й мотивована команда Ісландії — колишній європейський аутсайдер, який здивував усю Європу фантастичним виступом на континентальній першості у Франції.
Наш співрозмовник — Всеволод Ткаченко, добре знаний на теренах України та поза її межами письменник-перекладач, енциклопедист, поет, літературознавець, науковий редактор, дослідник літературного перекладу, науковий консультант і рецензент, громадський і культурно-освітній діяч, голова Творчого об’єднання перекладачів НСПУ.
У доробку майстра художнього слова — твори 250 авторів, перекладених із 15 мов, що представляють 38 національних літератур. Географічно — це обшири п’ятьох континентів, а хронологічно — тисячоліття світової поезії. Ткаченко — перекладач і упорядник антології «Поезія Африки» та персональної антології «Сад божественних поезій. Тисячоліття франкомовної любовної лірики».
Виразні твори народного художника України Олександра Губарєва відзначені високою професійною майстерністю.
Його особистий енергійний і піднесений стиль одразу упізнаваний і, без перебільшення, відомий кожному з дитинства за численними ілюстраціями у журналах та книгах.
Ювілейна виставка «Зустрічі без прощань» у Київському будинку художника широко розкриває багатогранний талант майстра.
Олександр Іванович Губарєв народився 1 вересня 1926 року в Дніпропетровську. Навчався в Дніпропетровському художньому училищі. У 1955 р. закінчив з відзнакою Київський державний художній інститут за спеціальністю «художник-графік». Серед його вчителів були знані митці Василь Касіян, Олександр Пащенко та Іларіон Плещинський.
У Колонній залі ім. М. В. Лисенка Національної філармонії України завершився фестиваль «Літні музичні промені», в якому взяли участь провідні оркестрові колективи країни.
Національний академічний духовий оркестр України представив програму «Класика у джазовому вимірі», що поєднала різні музичні напрями і дозволила по-новому поглянути на добре відомі музичні твори. Епіграфом до зустрічі стала Classic go rhythm («Класика у ритмі») Г. Райнова, в якій тонко передано відчуття польоту.
Заслужена артистка України Валентина Матюшенко (сопрано) у супроводі оркестру виконала «Аве Марію» Дж. Каччіні, «Поему» З. Фібіха, «Адажіо» Т. Альбіоні, Con te partiro («З тобою») Ф. Сарторі. Велике захоплення у слухачів викликали теми з 10-ї сцени балету «Лебедине озеро» П. Чайковського та хору з опери «Князь Ігор» О. Бородіна.
10 ВЕРЕСНЯ — ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОГО КІНО
Можна багато в чому не погоджуватися з Леніним, але щодо кінематографа «вождь пролетаріату усього світу» таки не помилився. Кіно вже давно запанувало на всій планеті, й без нього неможливо уявити нині наше життя.
Щороку в другу суботу вересня відзначаємо День українського кіно. Фактично це свято є професійним днем працівників кінематографії, але відзначають його й мільйони українських глядачів. До речі, з’явилося воно завдяки президентському указу від 12 січня 1996 року.
70 років своєї історії українське кіно було частиною радянського. У ці часи, попри політику націоналізації, централізованого держуправління та цензури кінематографа, українське кіно пережило кілька хвиль свого найбільшого розквіту — у часи ВУФКУ (Всеукраїнське фотокіноуправління) у 20-х та «українського поетичного кіно» 60-х ХХ ст.
Для людей, котрі уподобали собі хобі у вже доволі дорослому віці, ця забавка — наче любов випробуваних життям батьків до свого запізнілого дитинчати, народження якого вони дуже довго чекали.
Пестувати свого довгоочікуваного улюбленця щасливі батьки не полишають навіть тоді, коли чадо вирушає у самостійне життя.
Любов до нього з часом лише зміцнюється. Схожі на щасливих батьків, чиї найкращі почуття не вгасають з роками, й ті, кого свого часу захопила пристрасть до якогось важливого у їхньому житті заняття — справи, яка посправжньому відкрила для них новий, лише їм досяжний світ, в якому вони почуваються затишно і комфортно...
Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.ua».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».