Шановні читачі! 15 червня 2018 року газеті "Демократична Україна"
(до жовтня 1991р. - "Радянська Україна") виповнилося 100 років!
У штаті Керала, що очолює державний список місць, придатних для вирощування близько 132 видів лікарських рослин, створюють систему часткового погашення витрат на виробництво лікарської сировини.
Про це заявили представники Національної комісії лікарських рослин (NMPB). Штат, що забезпечує не тільки Індію, а й інші країни корисними фітопрепаратами, потребує часткової оплати державою вирощування лікарських рослин. Керівництво штату вже погодилося взяти на себе 50 відсотків витрат на вирощування медичної сировини з умовою, що другу половину витрат оплачуватимуть місцеві фермери.
Летючі миші та летючі лисиці, що належать до сімейства рукокрилих, мають високу стійкість до більшості вірусів, які становлять небезпеку як для ссавців, так і для людей.
Через цю дивовижну особливість їх організмів ці дивні тварини часто є переносниками збудників смертельно небезпечних хвороб, причому самі від них анітрохи не потерпають. Серед таких хвороб достатньо назвати сказ, близькосхідний респіраторний синдром (MERS) і навіть вірусну лихоманку Ебола. Загалом кажани стійкі до інфікування майже 100 видами хвороботворних вірусів.
Чоловікові з Йоркшира, народженому з рідкісним захворюванням — синдромом Поланда, лікарі зробили нові пальці руки з двох пальців ніг.
Річард Стотт від народження страждав на синдром Поланда — вроджену аномалію розвитку пальців руки. Ліва рука чоловіка була слабкою, з короткими пальцями, непридатними для виконання повсякденних завдань. На рахунку молодої людини 15 операцій. Остання завершилася успішною пересадкою двох пальців — по одному з кожної ноги — на кисть лівої руки. Тепер Річард може тримати чашку й інші важкі предмети, а також виконувати побутові дії.
Аналіз крові, розроблений дослідниками Стенфордського університету, може стати найбільш простим і дешевим способом діагностики активної форми туберкульозу, яка забирає життя 1,5 мільйона людей щорічно.
Фахівці університету виявили генну експресію, характерну лише для людей з активною формою туберкульозу. Цю експресію і допомагає виявляти новий аналіз.
Традиційно туберкульоз діагностується шляхом виявлення бактерії — збудника хвороби у мокроті хворих.
В один із нещодавніх лютневих днів кореспонденту «Демократичної України» під час відвідання розташованої поблизу Гостомеля на Київщині льотно-випробувальної бази державного підприємства «Антонов» випало стати свідком хвилюючої події.
В одному з приміщень бази її керівництво й льотчики-випробувачі разом із ветеранами цієї служби тепло привітали з 80-річним ювілеєм Валерія Мигунова — заслуженого льотчика-випробувача СРСР, Героя Радянського Союзу, лауреата Державної премії СРСР.
Класика, втілена на сцені, — це завжди свято. Таких вистав неодмінно чекаєш із нетерпінням, особливо ж коли до справи береться майстер. Саме таке свято нещодавно відбулося у Національному академічному театрі російської драми імені Лесі Українки, де режисер Ірина Барковська здійснила постановку вистави «Ляльковий дім» за мотивами п’єси норвезького драматурга та театрального діяча Генріка Ібсена.
Напевне, Ірину Барковську можна вважати одним із режисерів, які визначають сучасне творче обличчя столичного театру імені Лесі Українки. Здійснені нею постановки «№ 13», «Дерева помирають стоячи», «Д-р», «Як важливо бути серйозним», «Безумство кохання», «Надто одружений таксист», «Надто щасливий батько» здобули любов глядачів, а їхні покази, зазвичай, відбуваються при аншлагах.
Напередодні жіночого свята арт-проект «Співрозмова» об’єднав у Будинку художника роботи чотирьох талановитих київських художниць: Галини Городнічевої-Луцкевич, Галини Кириленко-Бараннікової, Надії Кірпенко та Марини Яценко. Кожній із співрозмовниць є про що розповісти властивими їм художніми засобами.
Картини Галини Городнічевої-Луцкевич надзвичайно святкові і життєрадісні. У своїх роботах вона любить передавати пишну бароковість усього, що родить і квітне на рідній землі. Південним пейзажам, вибагливим натюрмортам, де автором поєднані розмаїті об’єкти, притаманні буяння сяючих барв, вільні хвилясті форми, відчуття розкутості, дзвінкості та імпресії.
8 БЕРЕЗНЯ — 75 РОКІВ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ АНДРІЯ МИРОНОВА, ВІДОМОГО АКТОРА ТЕАТРУ І КІНО
Сказати, що артиста Андрія Миронова любили в СРСР усі від малого до старого, означає не сказати нічого. Його по-справжньому обожнювали, особливо жінки! І було за що.
Звичайно, всі знали Миронова, насамперед, за кінематографічними ролями артиста, але ж він створив і такі незабутні образи на сцені в Театрі сатири, як Мекхіт — на прізвисько Мекку-ніж у «Тригрошовій опері» Брехта, Паші-інтелігента в «Ремонті», Івана Олександровича Хлестакова, чиновника з Петербурга, у «Ревізорі» Гоголя, Фігаро в «Одруженні» Бомарше. Він ревно служив театру і своєму глядачеві.
От і знову ми наближаємося до днів народження і смерті (9-го і 10 березня) Тараса Григоровича Шевченка. Тож нашим співрозмовником стала Надія Орлова — завідувачка Літературно-меморіального будинку-музею Тараса Шевченка.
Раніше вона працювала — 30 років — у Національному музеї Тараса Шевченка на різних посадах: у відділах біографії, науково-освітньому та науково-методичному, завжди займалася науково-дослідницькою роботою. Добре розуміє й знає, що таке музей і як його облаштовувати. А ще більше вона знається у життєписі Кобзаря.
— Надіє Іванівно, що передусім потрібно для того, щоб зрозуміти і пояснити Тараса Шевченка?
Часто ми приділяємо мало уваги збереженню слуху. А між тим нам легко можуть зашкодити багато факторів, які з часом призводять до часткової або повної глухоти. Про те, як уберегти слух, ми розпитали фахівця — кандидата медичних наук, доцента Андрія Цимара.
— До зниження слуху часом призводить травма або ж спадковість. Утім, у наших силах зробити багато, щоб цей чудовий дар прослужив нам якомога довше. Діяти треба, тільки-но починаються проблеми зі слухом, адже орган слуху — чутливий, маленький і дивовижний прилад. Через вуха сприймаємо велику кількість різноманітних звуків, тому цей чудовий дар потребує дбайливого ставлення.
Найчастіше проблема полягає не в тому, що ми слухаємо, а як ми це робимо. Наприклад, коли ви використовуєте стереонавушники, краще встановіть звук на мінімальну гучність, щоб можна було чути звуки, які оточують вас. Якщо в салоні автомобіля або в будинку стереоапаратура «кричить» так, що ви не чуєте свого співрозмовника, то це дуже шкідливо для вашого слуху.
Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.ua».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».